Jump to content

JunioR

Użytkownicy
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardziej doświadczony to raczej nie jestem ale mam bardzo mało spinek, a pustych brań to prawie w ogóle. Na początek podstawa - może trywialne pytanie ale czy haki masz wystarczająco ostre? Co do moich zestawów. Stosuję przypony nie mniejsze niż 20 cm, przeważnie z miękkiej plecionki ewentualnie typu combi z fluorocarbonem. Na pierwszy "rzut oka" włos wydaje mi się zbyt długi. Staram się, żeby kulka niewiele zwisała poniżej haka. Ma to znaczenie gdy ryby biorą bardzo ostrożnie i w przypadku długiego włosa w trakcie brania hak czasem może pozostawać poza pyskiem karpia. To są tylko moje przemyślenia i wcale nie są regułą, bo jak wiadomo ilu wędkarzy tyle też teorii
 2. JunioR

  Lipie

  http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/105752/60/kalendarz_zawodow_2015
 3. Dzięki wielkie za info. Na dniach planuję wybrać się na mały rekonesans
 4. Podpinam się pod pytanie powyżej. Są tam jeszcze jakieś karpiki i amury? Warto się tam wybrać?
 5. JunioR

  Lipie

  Panowie, wie ktoś może co działo się na zawodach?
 6. JunioR

  Lipie

  Jest może jakiś terminarz z ustalonymi zawodami na ten sezon?
 7. Witam! Dziś w przerwie między wykładami wyskoczyłem na żwirke. Pogoda jak na tę porę roku wyśmienita - tylko ten wiatr Ogólnie na wodzie widać było jakieś poruszenie, co chwilę jakaś rybka się pokazywała, kilka razy nawet coś większego. Łowiłem tam po raz pierwszy - efekty 2h widać na fotkach. Na początku wziął pistolecik a pod koniec ładny pasiak.
 8. JunioR

  Lipie

  Jakoś pusto się tu zrobiło. Nikt nic nie wyciągnął w ostatnim czasie? A jak tam z zawodami? Jest ustalony jakiś terminarz na sierpień i wrzesień?
 9. JunioR

  Lipie

  Sory, że tak post pod postem, ale ten dotyczy czego innego Byłem dziś na Lipiu od ~5 do 13 i z braniami było dość kiepsko ale udało się złapać karpika na 36 i leszczyka ~40. Reszta brań to takie podskubywania. Zauważyłem przy brzegu "pływającego" lina (wyglądał jakby miał zaraz kojfnąć). Bez problemu dał się złapać w podbierak. Cyknąłem mu kilka fotek. Dwa z nich w załączniku. Wiecie co mu jest?
 10. JunioR

  Lipie

  heh, jakby co to jest jeszcze Lipie II (czy Mrowla). A właśnie. Łowił ktoś z Was na tym prywatnym zbiorniku? Chodzi mi o ten bezpośrednio przylegający do Lipia (oddzielony drogą). Kiedyś widziałem tam puste puszki po kuku ale nie słyszałem żeby ktoś z niego coś wyciągał.
 11. JunioR

  Lipie

  A inne zawody? bo te są z klubu karpiowego a pamiętam że w poprzednich latach były też zawody z różnych kół wędkarskich.
 12. JunioR

  Lipie

  Witam Wie ktoś może w jakich terminach odbywają się zawody na Lipiu? Może jest ustalony jakiś terminarz?
 13. Pogratulować takich rybek. Ile bym dał żeby takie łowić
 14. @jogo można wiedzieć ile kg miały "karpiki" z tych fotek?
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy