Jump to content

blestemat

Użytkownicy
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niestety to pewne, właśnie szczegulnie w okresie tarła samce charakteryzują się tym że ich ubarwienie staje się nieco ciemniejsze i niebieskawe. Najmocniej niebieski kolor widać na pokrywach skrzelowych. Wszyscy winią sumy w Trzcianie o recesje występowania karasi a to jednak dużo mniejsza i po stokroć bardziej szkodliwa ryba się przyczyniła do ich zanikania.
 2. Nie wiem czy ktoś to już zauważył ale wczoraj podczas podbierania karpia do podbieraka zagarnołem 3 małe rybki. Były to niestety czebaczki amurskie, tak więc niemal pewne jest że jest ich tam całkiem sporo.
 3. Witam. Złożyłem obietnicę że zabiorę na ryby syna koleżanki, ale nad tą wodą nigdy nie byłem mimo że mieszkam stosunkowo niedaleko. Na jakie rybki się nastawić i jak z grubsza przygotować by chłopak się nie nudził i nie zraził bo to będzie jego pierwszy raz?
 4. blestemat

  Lipie

  https://www.facebook.com/groups/zWedkaPoPodkarpaciu/permalink/282294385852608/?app=fbl Coś w temacie.
 5. blestemat

  Lipie

  Trzeba jesienią i zimą nęcić z rozwagą. By pasująca się materia organiczna którą dostarczamy do wody nie wpływała na jej odczyn. Zmiany pH są czynnikiem stresogennym który osłabia odporność ryb na wiremię i pleśniawkę. Od biedy trzeba trzymać rękę na pulsie i gdy zajdzie potrzeba należy ustabilizować odczyn wody podając wapno. Ale to się z koleji przełoży na mniejszą efektywność tarła.
 6. blestemat

  Lipie

  O wiosenną wiremie karpiowatych i jej dalsze skutki i powikłania.
 7. Nie wiem czy jest po co zakładać nowy wątek więc podpinam się tu. Słyszał ktoś o jakichś "Żwirkach" w okolicach Borku Starego czy Wielkiego? Jakieś opłaty, regulamin itp?
 8. Wielka szkoda, strasznie nosi mnie na nockę. Troche może nie w tym temacie ale nie mam pomysłu na to by umieścić moje pytanie w bardziej logicznym miejscu. Czy jest jakieś inne łowisko w miare blisko Rzeszowa gdzie nie trzeba się obawiać o skutki braku opłaconych składek PZW i możliwy jest połów po zmierzchu?
 9. A one tam wogóle są?
 10. Nocny spinning nie jest mi obcy choć akurat nigdy nie nastawiałem się stricte na sandacze i nocą jeżdże niemal wyłącznie na rzeki. Polując na równych prawach na bolki, grube okonie i klenie, oczywiście sandacze i od przypadku do przypadku szczupaki cierpiące na bezsenność. Powiem szczeszczerze że od dłuższego czasu gumy przed takim wyjazdem usuwam z pudełek, a nie ruszam się nad wodę bez wobków w tym również głębiej zchodzących, wąskich wachadeł i cykad. Żadnych świecideł.
 11. Pies został dziś odłowiony i wrócił do właściciela.
 12. W ubiegłym tygodniu z pod opieki jednej z lecznic weterynaryjnych w Rzeszowie zbiegła średniej wielkości suczka przypominająca nieco psy rasy doberman. Ostatnio była widziana w okolicach Krzemienicy. Więcej inforinformacji pod linkiem. https://m.facebook.com/events/1841174626105052?acontext={"ref"%3A"2"%2C"ref_dashboard_filter"%3A"upcoming"%2C"action_history"%3A"[{\"surface\"%3A\"dashboard\"%2C\"mechanism\"%3A\"surface\"%2C\"extra_data\"%3A{\"dashboard_filter\"%3A\"upcoming\"}}]"}&aref=2&arefdashboardfilter=upcoming&ref=bookmarks
 13. blestemat

  Lipie

  Rogacizna zawsze i wszędzie. Ale ja z czym inszym. Dzisiaj odbiło mi się o uszy że w "2" występuje sumik karłowaty. Zaglądam tam bardzo rzadko więc nie potrafię tego zweryfikować, czy to prawda?
 14. Niestety takowej nie posiadam, ale jakoś sobie radzę.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy