Jump to content

blestemat

Użytkownicy
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Awaria, ta... co roku o tej samej porze.
 2. mistrzu53 nie pytam o konkretną miejscówkę, ale w Wisłoku czy innym łowisku?
 3. Mi się akurat tak szczeliwie złożyło, że zanim kolega nieco rozjaśnił o co biega przeczytałem inny temat. I tu podrzucam fragment jako wskazówkę. Dalszy komentarz jest zbędny, bo tu chodzi o to by każdy sobie wysnuł własne wnioski. Tak przynajmniej zrozumiałem kolegę.
 4. Teraz rozumiem, dzięki.
 5. "PW" i wszystko jasne w temacie. Ok rozumiem że sprawa może być delikatna, ale jeśli tak to po co takie zagadki pisać publicznie i siać ferment?
 6. Nie jest tak źle, tylko zbiornik się nieustannie ostatnio zmienia i rybki trochę trudno jest znaleźć. Ot wczorajszy wypad wieczorem, 1,5 godzinki nad wodą i kijek przygieły mi okoń 36cm i sandaczyk 60.
 7. Niestety to pewne, właśnie szczegulnie w okresie tarła samce charakteryzują się tym że ich ubarwienie staje się nieco ciemniejsze i niebieskawe. Najmocniej niebieski kolor widać na pokrywach skrzelowych. Wszyscy winią sumy w Trzcianie o recesje występowania karasi a to jednak dużo mniejsza i po stokroć bardziej szkodliwa ryba się przyczyniła do ich zanikania.
 8. Nie wiem czy ktoś to już zauważył ale wczoraj podczas podbierania karpia do podbieraka zagarnołem 3 małe rybki. Były to niestety czebaczki amurskie, tak więc niemal pewne jest że jest ich tam całkiem sporo.
 9. Witam. Złożyłem obietnicę że zabiorę na ryby syna koleżanki, ale nad tą wodą nigdy nie byłem mimo że mieszkam stosunkowo niedaleko. Na jakie rybki się nastawić i jak z grubsza przygotować by chłopak się nie nudził i nie zraził bo to będzie jego pierwszy raz?
 10. blestemat

  Lipie

  https://www.facebook.com/groups/zWedkaPoPodkarpaciu/permalink/282294385852608/?app=fbl Coś w temacie.
 11. blestemat

  Lipie

  Trzeba jesienią i zimą nęcić z rozwagą. By pasująca się materia organiczna którą dostarczamy do wody nie wpływała na jej odczyn. Zmiany pH są czynnikiem stresogennym który osłabia odporność ryb na wiremię i pleśniawkę. Od biedy trzeba trzymać rękę na pulsie i gdy zajdzie potrzeba należy ustabilizować odczyn wody podając wapno. Ale to się z koleji przełoży na mniejszą efektywność tarła.
 12. blestemat

  Lipie

  O wiosenną wiremie karpiowatych i jej dalsze skutki i powikłania.
 13. Nie wiem czy jest po co zakładać nowy wątek więc podpinam się tu. Słyszał ktoś o jakichś "Żwirkach" w okolicach Borku Starego czy Wielkiego? Jakieś opłaty, regulamin itp?
 14. Wielka szkoda, strasznie nosi mnie na nockę. Troche może nie w tym temacie ale nie mam pomysłu na to by umieścić moje pytanie w bardziej logicznym miejscu. Czy jest jakieś inne łowisko w miare blisko Rzeszowa gdzie nie trzeba się obawiać o skutki braku opłaconych składek PZW i możliwy jest połów po zmierzchu?
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy