Jump to content

blestemat

Użytkownicy
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Złożyłem obietnicę że zabiorę na ryby syna koleżanki, ale nad tą wodą nigdy nie byłem mimo że mieszkam stosunkowo niedaleko. Na jakie rybki się nastawić i jak z grubsza przygotować by chłopak się nie nudził i nie zraził bo to będzie jego pierwszy raz?
 2. blestemat

  Lipie

  https://www.facebook.com/groups/zWedkaPoPodkarpaciu/permalink/282294385852608/?app=fbl Coś w temacie.
 3. blestemat

  Lipie

  Trzeba jesienią i zimą nęcić z rozwagą. By pasująca się materia organiczna którą dostarczamy do wody nie wpływała na jej odczyn. Zmiany pH są czynnikiem stresogennym który osłabia odporność ryb na wiremię i pleśniawkę. Od biedy trzeba trzymać rękę na pulsie i gdy zajdzie potrzeba należy ustabilizować odczyn wody podając wapno. Ale to się z koleji przełoży na mniejszą efektywność tarła.
 4. blestemat

  Lipie

  O wiosenną wiremie karpiowatych i jej dalsze skutki i powikłania.
 5. Nie wiem czy jest po co zakładać nowy wątek więc podpinam się tu. Słyszał ktoś o jakichś "Żwirkach" w okolicach Borku Starego czy Wielkiego? Jakieś opłaty, regulamin itp?
 6. Wielka szkoda, strasznie nosi mnie na nockę. Troche może nie w tym temacie ale nie mam pomysłu na to by umieścić moje pytanie w bardziej logicznym miejscu. Czy jest jakieś inne łowisko w miare blisko Rzeszowa gdzie nie trzeba się obawiać o skutki braku opłaconych składek PZW i możliwy jest połów po zmierzchu?
 7. A one tam wogóle są?
 8. Nocny spinning nie jest mi obcy choć akurat nigdy nie nastawiałem się stricte na sandacze i nocą jeżdże niemal wyłącznie na rzeki. Polując na równych prawach na bolki, grube okonie i klenie, oczywiście sandacze i od przypadku do przypadku szczupaki cierpiące na bezsenność. Powiem szczeszczerze że od dłuższego czasu gumy przed takim wyjazdem usuwam z pudełek, a nie ruszam się nad wodę bez wobków w tym również głębiej zchodzących, wąskich wachadeł i cykad. Żadnych świecideł.
 9. Pies został dziś odłowiony i wrócił do właściciela.
 10. W ubiegłym tygodniu z pod opieki jednej z lecznic weterynaryjnych w Rzeszowie zbiegła średniej wielkości suczka przypominająca nieco psy rasy doberman. Ostatnio była widziana w okolicach Krzemienicy. Więcej inforinformacji pod linkiem. https://m.facebook.com/events/1841174626105052?acontext={"ref"%3A"2"%2C"ref_dashboard_filter"%3A"upcoming"%2C"action_history"%3A"[{\"surface\"%3A\"dashboard\"%2C\"mechanism\"%3A\"surface\"%2C\"extra_data\"%3A{\"dashboard_filter\"%3A\"upcoming\"}}]"}&aref=2&arefdashboardfilter=upcoming&ref=bookmarks
 11. blestemat

  Lipie

  Rogacizna zawsze i wszędzie. Ale ja z czym inszym. Dzisiaj odbiło mi się o uszy że w "2" występuje sumik karłowaty. Zaglądam tam bardzo rzadko więc nie potrafię tego zweryfikować, czy to prawda?
 12. Niestety takowej nie posiadam, ale jakoś sobie radzę.
 13. Nie jest tak źle, powiedział bym że wręcz to jedno z lepszych łowisk pasiaków w okolicy. Choć przyznaję woda do łatwych nie należy ale jak już się ją rozgryzie można się wyszaleć. Wiadomo jak jest więc konkretów nie podam ale ryb warto szukać w głębszych miejscach tuż za trzcinami, jeśli interesują kogoś garbuski polecam dość spore jak na te rybki Wobki. Trochę późno ale dopiero teraz zauważyłem wątek. Co do brań dzisiaj próbowałem przechytrzyć sandacza lub szczupłego, docelowych ryb zero ale za to pomęczyłem się z około 70-80cm bolkiem który uderzył mi z opadu.
 14. Jakiś czas temu przypadkowo tam podjechałem. Stan wody w dotychczasowej normie czyli +/- 0,5m. I o dziwo coś tam jeszcze dycha. Jedyny kij jaki miałem to wklejaneczka z dowiązanym mikrojigiem na którym w krótkim czasie uwiesiło się kilkanaście okoni 10-20cm. Poza tym cóś nieco większego prawdopodobnie karasie się często spławiało.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy