Jump to content

rally

Użytkownicy
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by rally

 1. Szacun że się odbyly takie targi u nas, organizacja to też wysilek i musi się przede wszystkim chcieć. Karpiarze cos obejrzą i kupią, spiningiści na tej edycji raczej nie obejrzą nic, poza woblerami Pojedyńca był jeszcze Taurus z woblerami i chyba tyle. Tendencja jednak jak na Rybomanii, kilogramy kulek i dwa woblery, o muszkarstwie nie wspomnę, bylo jedno stoisko, ale na początek dobre i to. Do Rybomani w Poznaniu.......przepaść, ale trzymam kciuki, trzeba kibicować takim inicjatywom, w Poznaniu tez pewnie nie było od razu dwóch hal zapełnionych po brzegi. Byłem ciekaw stoiska DAM, jednak to co zobaczyłem mocno mnie rozczarowało jako spinningistę. Oby w przyszłym roku było lepiej, i tego się trzymajmy 🙂.
 2. Na jerku kiedyś czytałem że używają do sterów kleju UHU 300 i jest ok. może trzeba troszkę zmatowić poliwęglan będzie lepsza przyczepność. Ja w swoich woblerkach wklejam stery na pattex epoxy, ale opakowania są malutkie, dla Twojej produkcji raczej nieopłacalne - robiłem testy typu zarzucanie na kostce i betonie, ani raz ster nie wypadł, zazwyczaj był uszkodzony przez złamanie (choć poli ciężko łamać).
 3. Witajcie, Kolejny rok - Procencik dla Antosia . Zbliża się czas rozliczeń PIT, dlatego tak jak poprzedniego roku proszę Was o przekazanie 1% z Waszego podatku na leczenie i rehabilitację mojego synka Antosia. Rozpoczęliśmy drugą turę podań komórek macierzystych, cała kuracja składa się z 5 podań gdzie każde z nich to koszt 7800 zł. Całość to 39 tys zł które musimy uzbierać, tym razem możemy płacić za każde podanie oddzielnie co odrobinę ułatwia zebranie całej kwoty. Poprzednie podania z pierwszej tury dały pozytywny efekt, więc chcemy kontynuować leczenie za wszelką cenę, choć jest ono bardzo kosztowne. Oprócz tej terapii zostaje normalna codzienna rehabilitacja, specjalna dieta, wizyty u lekarzy zazwyczaj zawsze płatne, itd. Z racji choroby Antosia tylko jedno z nas pracuje, mama musi zajmować się dzieckiem, co przekłada się również na ograniczoną ilość środków finansowych. Poniżej dane do wpisania w PIT, oraz dane na stronie fundacji. W razie pytań mój telefon jest na kalendarzyku, ewentualnie można też pisać tutaj. Można również udostępnić dane np. na FB. Aby przekazać 1% należy w formularzu PIT wpisać: KRS 0000037904 w rubryce informacje uzupełniające cel szczegółowy 1% należy wpisać: 26149 KLUZ ANTONI Strona Fundacji Dzieciom z danymi : https://dzieciom.pl/podopieczni/26149 Moje konto na FB gdzie można znaleźć dane: https://www.facebook.com/wojtek.kluz.3 Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc. Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za każdy przekazany grosik.
 4. Możecie tez przeprowadzić się do Przemyśla - najbliżej koło jest w Przeworsku, a opłaty w Łańcucie w sklepie Jazgarz. Przemyśl ma zawsze porozumienie z Krosnem, i jeździć nie trzeba do Brzozowa czy dalej żeby się zapisać. PZW to stary beton, gdzie byś nie zapłacił to i tak niewielka ilość tych funduszy wyląduje w postaci narybku w wodzie. Najwięcej oczywiście w postaci kroczka, którego wyłapią dziady kilka tygodni później. Płacę co roku na "ochronę.........", od 3 lat żadnej kontroli, ani w Krośnie ani w Przemyślu. O Rzeszowie nie wspominam bo tutaj to jak wyrzucanie pieniędzy w błoto, jedyną sensowną rzeka jest Wisłoka chyba gdy skończy się obwód Krosna.
 5. rally

  Wisłok

  Byłem przedwczoraj na miejskim, drugi raz w tym roku i ostatni, jadąc zatrzymałem się na godzinkę i poszedłem pod most Lwowski. Powiem Wam że jeżdżąc na San, górny Wisłok czy inne mniejsze górskie siurki, ten miejski odcinek to jak łowienie w szambie........ale siadł mały szczupaczek, klenik + dwa niezacięte brania. Ogólnie dramat jeżeli chodzi o wodę i to co nią płynie, a wszystkie większe miasta oczyszczalnie działające niby mają . W Jarosławiu na Sanie nie ma nawet przez połowę takiego syfu jak tutaj, a po drodze też kilka miast przecież mija.
 6. Z braniami trochę kiepsko, przez cały dzionek z 10 kleni, 2 kropki (nie wiedziały że się okres zaczął ), mała brzana, i ze 2 większe okonie + ze 4 solidne uderzenia i spady pod nogami albo w nurcie. W tym wszystkim taki koleżka godny zdjęcia, grubiutkie równiutkie 50 cm
 7. U nas na forum jest podzielony inaczej na górny który kończy się na Przemyślu i dolny w Wiśle, aby uprości zamieszczanie relacji, fotek, itd - podział PZW to oczywiście inna sprawa. Przynajmniej tak ja to rozumiem.
 8. Na gorskiej takie wyniki ? Grarki panowie, koniec sezonu na górskim na spina tuż tuż......
 9. Tsuri dało radę takiej lokomotywie,a delikatny kijek w sumie Była jakaś kontrola nad rybą ? Jaka linka ?
 10. Pięknie połowione Piotrku , byłem we wtorek turystycznie z dzieckiem i żonką na zaporze, oj jak ja się męczyłem takim patrzeniem. Klenie pływające przy koronie zapory, miały spokojnie po 60cm a bolki pewnie pod 70-80.
 11. PSR nie nauczy dzieciaków porządku jeśli nie zrobili tego rodzice. Ze dwa razy pozbierałem śmiecie w miejcach gdzie łowiłem, ale i sami wędkarze również śmiecą, bo leżą worki po zanęcie, pudełka po robakach idt. Ale jak przyjeżdżasz kolejny raz i leżą wywalone na brzeg styropianowe pudełka po żarciu, to ręce opadają. Ile to roboty wyrzucić w domu do kosza.......jednak ludzka głupota i lenistwo bierze górę. Jak by kontrolowali regularnie, to był by może porządek, miejmy nadzieję że tak będzie.
 12. Jeśli piszesz o tych trzech zlokalizowanych obok siebie po prawej stronie jadąc od Łańcuta, to byłem na 2 z nich, tych najbliżej drogi. Ktòry jest no-kill, tak z ciekawości ? Pytam bo do tej pory to taka woda niczyja, pełno "wędkarzy" bez karty, albo często dziadki z trzema kijami w wodzie. Z rybostanu okoń, szczypak, karp, karaś, to widziałem. I wszechobecny syf na brzegu, ponieważ woda służy lokalesom za kąpielisko w wakacje (worki z piachem w wodzie).
 13. Z niedzielnego wypadu takie rybki (na nie się nastawiałem). A przekrój gatunkowy był spory - wypasiona wielka ukleja , 2 bolenie troszkę większe od tej uklejki, kilka okoni, 4 szczupaczki 50-60 cm, i 4 klenie. W każdym razie, pomimo takich sobie wyników niedziela spędzona bardzo miło ponieważ poświeciłem ze 4 godziny na naukę muchy, i nawet pętla była "w miarę" i kilka razy udało się chrusta wyłożyć jak trzeba i zbiórka była choć bez mojej reakcji.......tak że udany dzień .
 14. taką strzebelke to ja bym przytulił chętnie pływające czy tonące ?
 15. Jak długość Ci spasowała ? Bo widzę że chyba któryś z 6lb. Jak to w użytkowaniu na rzece się sprawdza ?
 16. rally

  Wisłok

  To Ciebie widziałem w takim razie koło mostu w Dąbrówkach z muchą, nawet kolega coś holował . Ja byłem porzucać chwilę spinem ale same zaczepy niestety, jeden kontakt był ale maluszek.
 17. Poniżej też nie jest lepiej https://bieszczady.pro/kamery-w-bieszczadach/kamera-na-sanie.html
 18. Dziękuję za info, pewnie nie tylko mnie się przyda. Zdjęcia jak zwykle jak z bajki .
 19. Możesz sprzętowo przybliżyć Twoje łowienie tymi gumkami, jaka główka 4,0 -4,5 czy większa ? Pytam też o kijek i linkę, może być na priva nawet jak znajdziesz chwilkę.
 20. rally

  Wisłok

  Od zapory w Rzeszowie w dół i w górę, ogólnie mówiąc kleń jest wszędzie, ale nikt raczej nie sprzeda Ci gotowej miejscówki, gdzie pójdziesz i połowisz kluchy po 40-50cm. Zawsze było parę sztuk pod mostem lwowskim, jak dziadki nie zeżarły to może jeszcze coś pływa. Dolny Wisłok jest dosyć ciężko dostępny w swojej "dzikiej" części z uwagi na skarpy brzegowe że jak da rady gdzieś zejść i jeszcze coś w wodzie leży to zawsze warto rzucić wobka czy blaszkę . Przeważnie pod każdym mostem jest delikatny przelew, tam możesz próbować. Klenie są też na górnym Wisłoku (powyżej i poniżej zapory w Sieniawie) to nawet całkiem spore, ale trzeba szukać miejsca jak wszędzie, no i to górska woda Krosna. Tak samo jest w okolicach Strzyżowa, Żarnowej, itd. Ostatnio na innej rzece widziałem stada kleni takich średniaczków 30-40cm liczące po kilkanaście sztuk. Na odcinku ok 2 km były w 4-5 miejscach, stojące przeważnie centralnie w nurcie gdzie była jakaś rynienka z 50-60cm wody (woda ogólnie bardzo niska), lum jakiś głęboczek, i nawet fajnie reagowały na przynętę, moja rada to szukać, szukać, szukać......inaczej nie połowisz. Połamania A na zachętę taki klenik z górskiej rzeczki
 21. Witajcie, Wszystkim którzy przekazali nam swój procencik chcieliśmy bardzo, bardzo, bardzo serdecznie podziękować . Zbieramy cały czas na Siepomaga.pl - https://www.siepomaga.pl/antoni-kluz , oraz na stronie Fundacji Dzieciom https://dzieciom.pl/podopieczni/26149# na kolejne podanie, które niestety będzie pewnie droższe z uwagi na wagę młodego. Po dotychczasowych podaniach mamy bardzo pozytywne rezultaty i odczucia, jak choćby wykonywanie poleceń (oczywiście nie wszystkich ), poprawiła się znacznie motoryka ruchu (np. chodzenie po schodach), duuuużo lepszy jest kontakt wzrokowy. Małymi kroczkami, ale myślę że jakoś damy radę - podobno cierpliwy i kamień ugotuje. Wszystko to dzieje się również z Waszą pomocą, więc jeszcze raz serdeczne dzięki Wam wszystkim za okazane serducho. A już niedługo (ale ten czas leci) kolejne PIT-y więc jak ktoś coś.....to proszę o pamięć . Jeśli mod nie usunie wątku wrzucę przypominacza z danymi. Pozdrawiam Wojtek
 22. rally

  Wisłok

  dużo wody, powyżej zapory nie jest niestety tak pięknie
 23. Bardzo fajne kluseczki koło 60-parę cm pewnie, to widziałem ostatnio na górnym Wisłoku, ale były to takie profesory, że musiał bym się chyba przebrać za wodę żeby je złowić
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy