Jump to content

DawidĆwikła

Użytkownicy
 • Posts

  372
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by DawidĆwikła

 1. Czy koło Leżajsk lub okręg Rzeszów odławiało ryby czy nie? Wnioskując po ilości np.karpia wpuszczanych co roku do tego niewielkiego zbiornika to w takim wypadku na wyżej pokazanych zdjęciach powinno było widać te ilości ryb... Oczywiście pisze to pół żartem,pół serio bo każdy jakie są realia w pzw oraz ich de facto członków.
 2. Mam podobny silnik,o mocy 36lb, ciekawi mnie jaki używasz do niego akumulator, typ i AH. Pozdrawiam
 3. Ja siedziałem z feederkiem,wynik mozna powiedzieć że przyzwoity,2 kleniki i leszczyk ,woda lodowata jeszcze także wypad jak najbardziej udany
 4. Kto by się spodziewał, gdzie wędkarzy nie ma tam jest ryba, fajna tłusta mamuśka
 5. Witam. Mam pytanie,moze sie ktoś oriętuje,czy po opłaceniu składki w kole "X" można przenieść się do innego koła w tym samych roku?
 6. Szybki rekonesans małej rzeczki,kleniowy wypad,wynagrodziło, pare sztuk drobnego klenia,szczupaczka oraz jeden rodzynek Aż dziwne że się uchował ,no ale niech rośnie duży .
 7. Napewno wystarczająco ilość czasu aby uciec
 8. No to było wiadome że tak się stanie, niestety nasze koło, w większości to są wędkarze którzy chcą i będą zabierać ryby,jezeli to jest uczciwe i zgodne z ogółnie panującymi zasady,no okey,mają do tego prawo. W liscie napisali że floryda znajduje się w obrębie miasta Leżajsk i nie chca tam nokill, okey, są inne wody niedaleko Leżajska(Ożanna,Brzóza Królewska,Czyste) .Więc warto było by się na własnie tych wodach starać o nokill. Tutaj się wypowiem bliżej w kierunku Ożanny,bo najwięcej czasu właśnie na niej spędzam. Leży ona na obwodzie wędkarskim,i to jest jej największy minus jeżeli chodzi o wprowadzenie Nokill, tak usłyszałem od osób z zarządu, więc gdzie tu sens,a gdzie logika, ewidentnie ludziom to nie jest na rękę. A z resztą co tu dużo mówić,nawet gdyby wprowadzili tego nokill na Ożannie,kto z zarządu opiekowałby się tą wodą jak często gęsto poza zawodami,SPORADYCZNYMI zarybieniami za bardzo włodarze się to wodą nie opiekują, a jako dowód podam dość nie przyjemną informacje jaka miała miejsce nie raz nie dwa razy. Kilku Kłusowników,(jeden mi znany,niezła "szycha" kilkukrotnie zarzucali sieci za pomocą łódki belly boat pod osłoną zmierzchu w tej zatoczce między linią a wpływem Złotej,następnie zwijali się i ładowali w reklamówki w auto i szybka ucieczka z miejsca zdarzenia.Była informowana Straż Państwowa,chłopaki nawet próbowali złapać ich na gorącym uczynku ,lecz tamci wyrzuci temat i odpuścili.Także widzicie, jaki jest stan obecnie tej wody, zarybień mało bo to co śmieszne"zbiornik przepływowy" i nie wolno zarybiać duzą ilością ryb,no śmiechu warte.Wedkarze którzy przykłusują(ale w sposób mniej perfidny) zabierajac niewymiarowe,lub ryby które maja wymiar górny ochronny, na koncu ,co za nic ich nie winię zwykli wedkarze ktorzy zabierają legalnie ryby,akurat to to najmniejsze zło. I w efekcie mamy to co mamy czyli niewiele. Przepraszam że zszedłem z wątku o Florydzie no ale wypada przestawić sytuacje jaka jest. Pozdrawiam.
 9. Dziki leśny strumyk, podarował mi pierwszego w życiu pstrąga, a rozmiar to już rzecz mniej ważna 😁😁
 10. Uzdrojenie na okonki, jak widać, działa 😁😁😁
 11. Kilku godzinny spacer po małej rzeczce wraz z spławikiem i robakami,aż miło wrócić do "korzeni wędkarskich"
 12. Grass Pig, króluje tej jesienni, pare krótkich zanderków, kilka pistoletów oraz jeden gigant 61 cm 😁
 13. Witam, Panowie mam pytanie odnośnie rękawic spinningowych,jakie polecacie modele na jesienne mrozy. Pozdrawiam.
 14. Jest 30 zł od 7-19,oraz 30 zł od 19-7(noc) Ostatnie kilka fotek z tego łowiska.Cięzko było sie dostac do wiekszych,ogółem w 2 dni wpadło 17 karpi,wiekosć 5-7 kg,trafił się jeden 9 kg oraz jeden amurek.
 15. Witam,jak z braniami karpiowatych i linów,dzieję się coś? Mam zamiar pojawić się w niedziele,wiec robie obeznanie terenu
 16. Mam pytanko o tą żyłke,używał ktoś i może powiedzieć kilka słów? https://www.genesisbox.pl/zylki-karpiowe/464-synapse-neon-033mm-1000m.html
 17. Także Ożanna o najlepszej porze roku do połowu odpada.. Najgorsze jest to że,zima zbliża się wielkimi krokami.a puki co nie zapowiada się na to że opady deszczu uzupełnią tak duży ubytek wody.. Marwie się tym,żeby w zimą ryby nie padły na przyduche,bo głebokość wody jaka została na zbiorniku będzie sie wahać od 50cm-100cm.
 18. Ozanna na chwilę obecną Stan wody w rzece ok 20cm. A ogólny stan wody niższy ok 1.30m.
 19. Witam,posiada ktoś albo widział mapę ze stanowiskami tego łowiska?
 20. Z tego co się orientuję to bieżący rok nie obsypał drapieżnikami, w porównaniu do zeszłych lat, ale może to i lepiej,gdyż w jakimś stopniu pokazuje rybostan zbiornika.
 21. Widzę temat o tej wodzie ostatnio ucichł,na co ten akwen nie zasłużył sobie. W tym roku odwiedziłem kilkukrotnie tą komercję. Za każdym razem bezcenne lekcje pokory oraz chwilę szczęścia. Mimo iż jest to komercja,trzeba się wygimnastykować żeby uzyskać zadowalający efekt. Podsumowując ten rok,stwierdzam że jest bardzo ładna populacja karpia,która dominuje, jednakże jesiotry wynagradzają walką oraz rozmiarami Ryby bardzo silne,widać że kilogramy protein które wrzucają do wody wędkarze ,przekładają się na siłę ryb. Co do minusów to porozrywane pyski karpi,czemu się wcale nie dziwię, widząc niektórych "wędkarzy" jak zacinają odjeżdzającą rybe(jeden świst na sygnalizatorze) podbiegają i zacinają z takim impetem,że aż szkoda ryby. Po czym chwilę później słychać "Nie no k*rwa znowu spadł" .No ale cóż,człowiek uczy się na błędach. Trochę odbiegłem od tematu,ale musiałem to poruszyć bo aż razi to w oczy. Co do wyników 2017. Udało się złowić wiele jesiotrów lecz największy na 148cm i 16,2 kg wagi Co do karpi,nie było już tak kolorowo,ale większość karpi w przedziale 5-9kg . Rzadko kiedy łowiłem mniejsze.
 22. Przyszła paczka, kuleczki do testów oraz kukurydza w zalewie, popki 10mm
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy