Skocz do zawartości

Siksa

Aktywni
 • Zawartość

  1656
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  16

Ostatnia wygrana Siksa w dniu 7 Styczeń

Użytkownicy przyznają Siksa punkty reputacji!

Reputacja

270 Excellent

Ostatnie wizyty

1403 wyświetleń profilu
 1. Siksa

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  To było kilka lat temu. Było o tym głośno nawet na forum, bo Rzeszów nagle wypowiedział porozumienia, a wędkarze mieli już wykupione składki pod swoje preferencje. Nie mam pojęcia jaki jest teraz koszt wędkowania w Tarnobrzegu, nigdy nie opłacałem tego Okręgu i nigdy mi to do głowy nie przyszło. Nawet Pani w Okręgu mówiła, że wędkarze wolą opłacić składkę członkowską w Tarnobrzegu. Mianowicie płacąc składkę członkowską w Tarnobrzegu, dopłacało się 90zł i miało się w ramach porozumienia wszystkie wody płynące Okręgu Rzeszów. W Rzeszowie trzeba było zapłacić ok dwa razy więcej. W Rzeszowie mamy zbiorniki jakie mamy, więc np: spinningiści woleli płacić w Tarnobrzegu. Nie ma tu znaczenia ilość udostępnianych wód w ramach jakiejś opłaty, a to jakie konkretnie wody nas interesują.
 2. Siksa

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Z tego co mi wiadomo to chodziło o 90zl. Co roku na forum są żale, że składka znowu poszła o ok 10zl w górę. Także śmiało można założyć, że te 90zl to gra warta świeczki. W sąsiednim wątku jest nawet chwalone, że Tarnobrzeg pilnuje Szymanowic. A Szymanowice zapewne nigdy nie wrócą do rybnosci sprzed 10 lat, gdzie łowiono hurtowo szczupaki powyżej metra.
 3. Siksa

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Bo prezes boi się, że ludzie zaczną opłacać składki członkowskie w Tarnowie, a korzystać z wód Rzeszowa na mocy porozumienia. Zapewne Tarnów ma porozumienia z innymi Okręgami, co pogorszyłoby tylko sytuację Rzeszowa. W Rzeszowie została zlikwidowana opłata dodatkowa na zbiorniki, bo ludzie ich nie opłacali. Teraz ta opłata jest połączona i wszyscy płacą. Kilka lat temu Okręg Rzeszów wypowiedział wszystkie porozumienia, bo ludzie płacili w Tarnobrzegu. A płacili ponieważ wychodziło taniej i lepiej. Wy dalej się łudzicie, że Okręgowi Rzeszów zależy na wygodzie wędkarzy? Zależy im na waszych opłatach członkowskich. Stąd nie ma porozumień, bo Rzeszów nie jest w stanie zaproponować atrakcyjnych wód, a równocześnie boi się odpływu wędkarzy do innych Okręgów.
 4. Siksa

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Tarnobrzeg potrafi liczyć. Bo to Tarnobrzeg ma atrakcyjniejsze wody niż Rzeszów. Więcej wędkarzy z Rzeszowa chce łowić na wodach Tarnobrzega, niż na odwrót. Nie ma co się dziwić, że Tarnobrzeg chciał coś wiecej, za wpuszczenie szarańczy na swoje wody. Rzeszów ze swoimi wodami stoi na straconej pozycji przy podpisywaniu porozumień.
 5. Siksa

  Jak nie PZW to co?

  Jakbyśmy podzielili Wisłok co ok 20km, to tych miejsc gdzie łączą się odcinki, nie byłoby zbyt wiele. Do tego można tak dzielić odcinki aby się łączyły w miejscach trudno dostępnych do wędkowania, bądź nieatrakcyjnych np.plycizny. Można również stworzyć strefę buforowa pomiędzy odcinkami np. 50m z zakazem łowienia. Jako, że płacimy na konkretne odcinki to i one są lepiej pilnowanie. Położyć nacisk na kontrolę granicznych odcinków i sprawa załatwiona.
 6. Siksa

  Jak nie PZW to co?

  Wisłok w swym biegu jest rzeką bardzo urozmaiconą, więc pasowałoby go podzielić na kilka części. Coby było łatwiej go upilnować i nikt nie narzekał, że płaci za 100km rzeki, a łowi na 10km. Jeżeli nie będzie chętnych na wędkowanie na danym odcinku, to należy taką wodę udostępnić dla ogółu. W ten sposób wyodrębnią się wody, na których są chętni do wędkowania. A tak łożę na wody górskie, na których nie wędkowałem z 15 lat i kilkadziesiąt zbiorników, których nie widziałem na oczy.
 7. Siksa

  Jak nie PZW to co?

  Potem jak już dostaniesz się do tego koła. Łowisz regularnie takie ryby, o których wstydzisz się pomarzyć u nas w kraju. I nie ma co porównywać ich cen, bo mają inne zarobki.
 8. Siksa

  Jak nie PZW to co?

  Panie Robercie jeszcze nikt w tym wątku nie proponował opłaty na cały kraj Jestem za opłatami co zbiornik, za regulaminem co zbiornik. W Okręgu Rzeszów, wędkuję na Lipiu i na Wisłoku. Przykładowo opłata na Lipie 200zł, + 200zł za Wisłok. Te pieniądze idą tylko i wyłącznie na utrzymanie, pilnowanie i zarybianie tych wód. Nie interesują mnie pozostałe wody, więc nie płacę na ich utrzymanie. A tak płacę ok 400zł i mamy dziadostwo jakie mamy. Gdyby każda woda miała odrębnego gospodarza, to szybko wyszłoby kto dba o swoje. Na przykładzie Lipia to widać
 9. Siksa

  Lipie

  Oczywiście, że zdominowany przez karpiarzy. Bo to zbiornik karpiowy, prowadzony przez koło wędkarskie, zrzeszające karpiarzy. Jest kilkadziesiąt zbiorników w Okręgu Rzeszów, ale spinningiści chcą łowić akurat na Lipiu. Wszyscy narzekajacy twierdzą, że został tam sam karp, ale chcą tam nadal spinnningować. Zbiornik od dwóch miesięcy stoi praktycznie pusty, a spinningiści w najlepszym dla nich okresie tam nie łowią, bo twierdzą, że nie ma dla nich miejsca. Jeszcze dopuścić do głosu muszkarzy, że nie ma we wodzie pstragow, a karpiarze i omijający zbiornik spinningisci zajmują im stanowiska. Komedia roku. A najśmieszniejsze jest to, że w najbliższej okolicy jest ok ośmiu zbiorników, ale wszyscy chcą na karpiowe Lipie.
 10. Siksa

  Lipie

  Ale się nie wybierze, bo łatwiej sprzed monitora narzekać na karpiarzy. Od połowy października do teraz, nie licząc zakończenia sezonu organizowanego przez CarpPub, zbiornik był praktycznie pusty.
 11. Siksa

  Lipie

  Przecież do tej pory spinning w nocy był dozwolony, a sandaczy na nocnych fotkach brak...
 12. Siksa

  Lipie

  Biorąc pod uwagę, że na Lipiu same karpie, to całkiem ładny
 13. Siksa

  mechanik samochodowy

  Ja ich nie polecam. Przy próbie wymiany termostatu doszli do wniosku, że śruby są tak zapieczone, że nie idzie ich wykręcić. Mogą się podjąć tematu ale jak ukręcą śruby, to trzeba wyciągać cały silnik, gdyż nie ma miejsca na wykonanie nowego gwintu. Cena 1000zł. Dziś oddałem auto do innego mechanika, koszt do 150zł z nowym termostatem. Wymieniając linkę hamulcową, niezbyt dokładnie ją przymocowali. Po wymianie kół z aluminiowych na stalowe, linka tarła o rant felgi. Starając się być obiektywnym, to wycenę wymiany tarcz, klocków, bębnów, linki hamulcowej i kilku innych dupereli zrobili praktycznie od ręki, a auto gotowe do odbioru było dzień później.
 14. Siksa

  Na grzyby

  Na Dynowskich lasach zrywka drzewa trwa. Leśnicy jak osy
 15. Siksa

  Na grzyby

  Pierwszy wysyp to się skończył 3 tygodnie temu i nie był delikatny
×

Komunikat

W dniu 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.