Skocz do zawartości

geogps

Aktywni
 • Zawartość

  73
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana geogps w dniu 6 Lipiec 2018

Użytkownicy przyznają geogps punkty reputacji!

Reputacja

106 Excellent

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Ale chyba najbardziej opłacalne jest być w okręgu tarnowskim (wtedy obowiązuje porozumienie z Krakowem - odcinek od stopnia Dąbie do ujścia rzeki Raby), zapłacić 130 zł za rzeki i niektóre wyrobiska i dopłacić porozumienie z Tarnobrzegiem 75 zł na wody ogólnodostępne i ma się dostęp do Wisły od stopnia Dąbie w Krakowie do ujścia rzeki Sanna w miejscowości Opoka. Poza tym można wędkować na innych wodach niż Wisła - Dunajec, Raba, Biała, Breń, Uszwica, zbiorniki w Olszynach i Bobrownikach Wielkich oraz w wodach ogólnodostępnych okręgu Tarnobrzeg.
 2. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  To zależy na których odcinkach Wisły chcesz łowić. Jak opłacisz Tarnów (i jesteś członkiem PZW Tarnów) i dopłacisz 40 zł za Tarnobrzeg (tylko Wisła) to możesz łowić od stopnia Dąbie w Krakowie do mostu w Nagojowie z kanałem elektrowni Połaniec. (odcinek od stopnia Dąbie do ujścia rzeki Raby udostępniony do połowu na zasadzie porozumienia z Krakowem - trzeba być członkiem PZW Tarnów) A jak w Tarnobrzegu (i jesteś członkiem PZW Tarnobrzeg) i dopłacisz 40 zł za Tarnów to możesz łowić od ujścia rzeki Breń do ujścia rzeki Sanna w miejscowości Opoka. Tarnów opłata za rzeki 130zł + Tarnobrzeg 40zł (trzeba być członkiem PZW Tarnów). Czyli 170zł plus 90 zł ogólnej składki. Tarnobrzeg opłata za wody ogólnodostępne 110 + Tarnów 40 zł (trzeba być członkiem PZW Tarnobrzeg). Czyli 150 zł plus 90 zł ogólnej składki.
 3. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Oto opłaty i czytamy ze zrozumieniem. skladki_czlonkowskie_okregowe__2019_r.pdf
 4. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Zgodnie z tabelą opłat dla Rzeszowa na: http://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/19293/wysokosc_skladek_wedkarskich_na_2019_rok składka na ochronę i zagospodarowanie wód niepełna (bez trolingu) wynosi 200 zł, 90zł jest to składka członkowska, którą wszyscy płacimy taką samą. Wtedy będzie 290 zł. Z trolingiem jest to 365 zł plus składka członkowska 90 zł. Tak więc widać jak została przygotowana powyższa mapa Dla Tarnobrzegu składki są tutaj : http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/51/wiadomosci/181405/pliki/skladki_czlonkowskie_okregowe__2019_r.pdf I pełna wynosi 220zł. Ale jak się chce to można zapłacić tylko tylko wody nizinne i górskie bez wydzielonych w wyskości 110zł.
 5. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Zgadza się w Tarnowie składka pełna wynosi 420 zł ale zawiera wszystkie opłaty: http://www.pzwtarnow.pl/index.php/oplaty Jak się chce na same rzeki i niektóre zbiorniki po-żwirowe to wynosi 130 zł - więc tak drogo nie jest, zwłaszcza, że jest porozumienie w ramach opłat z Krakowem na odcinek Wisły od stopnia Dąbie do Ujścia Raby a jak się chce do można dopłacić Tarnobrzegowi 40 zł żeby mieć i ich odcinek Wisły z kanałem w Połańcu czyli 170 zł. Porozumienia w Tarnowie: http://www.pzwtarnow.pl/index.php/okreg/dzialalnosc-organizacyjna/211-porozumienia-z-okregami
 6. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Kurde to dlaczego Rzeszów nie chce porozumienia z Tarnowem. Wisła od ujścia Raby do ujścia Wisłoki, Dunajec, Raba i inne. Pisałem o tym wcześniej
 7. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Dlaczego nie może być tak, że jest oplata na zagospodarowanie wód dla całego kraju np. 600 zł a jak ktoś chce tylko w okręgu to niech płaci np. mniej. Ja chętnie bym z tego skorzystał bo nie muszę się martwić, żeby wykupić jednodniówki czy inne okresowe, które zresztą uważam, że są za wysokie.
 8. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Niech biorą przykład z okręgu kieleckiego : http://www.pzw.org.pl/kielce/cms/17433/porozumienia_miedzyokregowe_na_rok_2019 Chyba warto się tam przenieść Ja sobie wykupię właśnie na okręg kielecki 60 zł.
 9. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Wczoraj pisałem do swojego okręgu (tarnowski) w sprawie porozumienia z okręgiem rzeszowskim, które kiedyś obowiązywało i dlaczego nie wynegocjowano takowego. Odpowiedź jest taka, że rozmawiano ale okręg rzeszowski nie chce porozumienia z okręgiem tarnowskim. Trochę szkoda bo jestem emocjonalnie związany z wodami okręgu rzeszowskiego bo na nich w młodości dużo wędkowałem. Ja po rezygnacji okręgu rzeszowskiego z porozumienia z tarnowskim wkupywałem pełną opłatę na rzeszowski i łowiłem na wodach sąsiadujących z okręgiem tarnowskim (Wisłoka i dopływy) ale nie były to częste wizyty. Poza tym wszystkie ryby wracały z powrotem do wody. W tym roku raczej już tego nie zrobię bo nie będę płacił za kilka wizyt nad wodą w okręgu rzeszowskim. A w sprawie ochrony ryb nic zarząd okręgu rzeszowskiego nie robi (przykład zalewu na potoku Chotowskim i nie tylko). Myślę, że i wody okręgu tarnowskiego są atrakcyjne dla wędkarzy z okręgu rzeszowskiego (okręg tarnowski był chętny do porozumienia) - Dunajec, Raba, Biała, Wisła , stawy po-żwirowe.
 10. geogps

  Moje "tajne" łowisko

  No to gratulacje Za tydzień też fajne zawody na Wiśle w miejscowości Górka. Koło Azoty robi fajne zawody
 11. geogps

  Moje "tajne" łowisko

  Czyżby na zawodach się było? Bo były na Bobrownikach Wielkich - miałem być ale się rozchorowałem
 12. geogps

  Moje "tajne" łowisko

  Ale to Dunajec jest!
 13. geogps

  Wędkarskie wypadki

  Ja miałem zaczep, który puścił przy napiętej żyłce, nie zdołałem się uchylić i kotwica wbiła mi się w policzek - nie obyło się wizyty w szpitalu, żeby ją wyjąć. Od tej pory zawsze wędkuję w okularach, bo do oka nie było za daleko. Tak więc trzeba się mieć na uwadze cały czas.
 14. geogps

  Spinning powierzchniowy

  Szczupak na różową żabkę - oczywiście z powierzchni.
 15. geogps

  Rzeka Wisłoka

  Tutaj można sprawdzać wiele stanów wód z podkarpackiego i innych. https://biala.prospect.pl/app/wisloka/debica/debica.php
×

Komunikat

W dniu 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.