Skocz do zawartości

geogps

Aktywni
 • Zawartość

  73
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Zawartość dodana przez geogps

 1. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Ale chyba najbardziej opłacalne jest być w okręgu tarnowskim (wtedy obowiązuje porozumienie z Krakowem - odcinek od stopnia Dąbie do ujścia rzeki Raby), zapłacić 130 zł za rzeki i niektóre wyrobiska i dopłacić porozumienie z Tarnobrzegiem 75 zł na wody ogólnodostępne i ma się dostęp do Wisły od stopnia Dąbie w Krakowie do ujścia rzeki Sanna w miejscowości Opoka. Poza tym można wędkować na innych wodach niż Wisła - Dunajec, Raba, Biała, Breń, Uszwica, zbiorniki w Olszynach i Bobrownikach Wielkich oraz w wodach ogólnodostępnych okręgu Tarnobrzeg.
 2. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  To zależy na których odcinkach Wisły chcesz łowić. Jak opłacisz Tarnów (i jesteś członkiem PZW Tarnów) i dopłacisz 40 zł za Tarnobrzeg (tylko Wisła) to możesz łowić od stopnia Dąbie w Krakowie do mostu w Nagojowie z kanałem elektrowni Połaniec. (odcinek od stopnia Dąbie do ujścia rzeki Raby udostępniony do połowu na zasadzie porozumienia z Krakowem - trzeba być członkiem PZW Tarnów) A jak w Tarnobrzegu (i jesteś członkiem PZW Tarnobrzeg) i dopłacisz 40 zł za Tarnów to możesz łowić od ujścia rzeki Breń do ujścia rzeki Sanna w miejscowości Opoka. Tarnów opłata za rzeki 130zł + Tarnobrzeg 40zł (trzeba być członkiem PZW Tarnów). Czyli 170zł plus 90 zł ogólnej składki. Tarnobrzeg opłata za wody ogólnodostępne 110 + Tarnów 40 zł (trzeba być członkiem PZW Tarnobrzeg). Czyli 150 zł plus 90 zł ogólnej składki.
 3. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Oto opłaty i czytamy ze zrozumieniem. skladki_czlonkowskie_okregowe__2019_r.pdf
 4. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Zgodnie z tabelą opłat dla Rzeszowa na: http://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/19293/wysokosc_skladek_wedkarskich_na_2019_rok składka na ochronę i zagospodarowanie wód niepełna (bez trolingu) wynosi 200 zł, 90zł jest to składka członkowska, którą wszyscy płacimy taką samą. Wtedy będzie 290 zł. Z trolingiem jest to 365 zł plus składka członkowska 90 zł. Tak więc widać jak została przygotowana powyższa mapa Dla Tarnobrzegu składki są tutaj : http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/51/wiadomosci/181405/pliki/skladki_czlonkowskie_okregowe__2019_r.pdf I pełna wynosi 220zł. Ale jak się chce to można zapłacić tylko tylko wody nizinne i górskie bez wydzielonych w wyskości 110zł.
 5. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Zgadza się w Tarnowie składka pełna wynosi 420 zł ale zawiera wszystkie opłaty: http://www.pzwtarnow.pl/index.php/oplaty Jak się chce na same rzeki i niektóre zbiorniki po-żwirowe to wynosi 130 zł - więc tak drogo nie jest, zwłaszcza, że jest porozumienie w ramach opłat z Krakowem na odcinek Wisły od stopnia Dąbie do Ujścia Raby a jak się chce do można dopłacić Tarnobrzegowi 40 zł żeby mieć i ich odcinek Wisły z kanałem w Połańcu czyli 170 zł. Porozumienia w Tarnowie: http://www.pzwtarnow.pl/index.php/okreg/dzialalnosc-organizacyjna/211-porozumienia-z-okregami
 6. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Kurde to dlaczego Rzeszów nie chce porozumienia z Tarnowem. Wisła od ujścia Raby do ujścia Wisłoki, Dunajec, Raba i inne. Pisałem o tym wcześniej
 7. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Dlaczego nie może być tak, że jest oplata na zagospodarowanie wód dla całego kraju np. 600 zł a jak ktoś chce tylko w okręgu to niech płaci np. mniej. Ja chętnie bym z tego skorzystał bo nie muszę się martwić, żeby wykupić jednodniówki czy inne okresowe, które zresztą uważam, że są za wysokie.
 8. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Niech biorą przykład z okręgu kieleckiego : http://www.pzw.org.pl/kielce/cms/17433/porozumienia_miedzyokregowe_na_rok_2019 Chyba warto się tam przenieść Ja sobie wykupię właśnie na okręg kielecki 60 zł.
 9. geogps

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Wczoraj pisałem do swojego okręgu (tarnowski) w sprawie porozumienia z okręgiem rzeszowskim, które kiedyś obowiązywało i dlaczego nie wynegocjowano takowego. Odpowiedź jest taka, że rozmawiano ale okręg rzeszowski nie chce porozumienia z okręgiem tarnowskim. Trochę szkoda bo jestem emocjonalnie związany z wodami okręgu rzeszowskiego bo na nich w młodości dużo wędkowałem. Ja po rezygnacji okręgu rzeszowskiego z porozumienia z tarnowskim wkupywałem pełną opłatę na rzeszowski i łowiłem na wodach sąsiadujących z okręgiem tarnowskim (Wisłoka i dopływy) ale nie były to częste wizyty. Poza tym wszystkie ryby wracały z powrotem do wody. W tym roku raczej już tego nie zrobię bo nie będę płacił za kilka wizyt nad wodą w okręgu rzeszowskim. A w sprawie ochrony ryb nic zarząd okręgu rzeszowskiego nie robi (przykład zalewu na potoku Chotowskim i nie tylko). Myślę, że i wody okręgu tarnowskiego są atrakcyjne dla wędkarzy z okręgu rzeszowskiego (okręg tarnowski był chętny do porozumienia) - Dunajec, Raba, Biała, Wisła , stawy po-żwirowe.
 10. geogps

  Moje "tajne" łowisko

  No to gratulacje Za tydzień też fajne zawody na Wiśle w miejscowości Górka. Koło Azoty robi fajne zawody
 11. geogps

  Moje "tajne" łowisko

  Czyżby na zawodach się było? Bo były na Bobrownikach Wielkich - miałem być ale się rozchorowałem
 12. geogps

  Moje "tajne" łowisko

  Ale to Dunajec jest!
 13. geogps

  Wędkarskie wypadki

  Ja miałem zaczep, który puścił przy napiętej żyłce, nie zdołałem się uchylić i kotwica wbiła mi się w policzek - nie obyło się wizyty w szpitalu, żeby ją wyjąć. Od tej pory zawsze wędkuję w okularach, bo do oka nie było za daleko. Tak więc trzeba się mieć na uwadze cały czas.
 14. geogps

  Spinning powierzchniowy

  Szczupak na różową żabkę - oczywiście z powierzchni.
 15. geogps

  Rzeka Wisłoka

  Tutaj można sprawdzać wiele stanów wód z podkarpackiego i innych. https://biala.prospect.pl/app/wisloka/debica/debica.php
 16. geogps

  Spinning powierzchniowy

  Wypad na małą rzeczkę w moim macierzystym okręgu, kilkanaście brań na jajko i żabkę różową - zacięty kleń i szczupaczek. Filmowałem ale coś mi się zacięło bo wyskoczył do żabki różowej naprawdę ładny szczupak.
 17. geogps

  Szukam łowiska.

  Myślę, że lin by tu był ale to staw prywatny ale można chyba wykupić łowienie https://www.google.pl/maps/@50.026554,21.3556423,606m/data=!3m1!1e3
 18. geogps

  Szukam łowiska.

  maps.google.pl i szukać - jest dość dużo miejscówek w tych okolicach, małe stawki w lasach i zalewowe koło Wisłoki
 19. geogps

  Spinning powierzchniowy

  patrz tutaj - jest tam link
 20. geogps

  Spinning powierzchniowy

  Może i lipa ale na tak ściągane przynęty miałem już kilkanaście szczupaków - różnych - pistoletów i tych powyżej wymiaru.
 21. geogps

  Spinning powierzchniowy

  Filmik z ataków szczupaków - pistoletów na jajko niebieskie. http://geogps.hostit.pl/ryby/szupaki_pow.mp4
 22. geogps

  Moje "tajne" łowisko

  Dziś cztery liny, trzy się dały sfotografować.
 23. geogps

  Moje "tajne" łowisko

  Dziś udany wypad. Trzy liny wyjęte, jeden się wyczepił, wzdręga jak lin i i ataki szczupaka na wyjmowane wzdręgi i liny - szczupak spory, nie chciał puścić jednej wzdręgi ale w końcu puścił.
 24. geogps

  Spinning powierzchniowy

  Ja zwykle zwijam plecionkę i podszarpuje i czasami zatrzymuje. A czasami zwijam ciągle.
 25. geogps

  Spinning powierzchniowy

  Okoń z żabką różową w pysku. I szczupak z jajkiem różowym w pysku.
×

Komunikat

W dniu 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.