Skocz do zawartości

Suwek

Użytkownicy
 • Ilość treści

  66
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Suwek wygrał w ostatnim dniu 14 Styczeń

Suwek ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

38 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ja kupiłem sobie takiego jerka (trzeba tylko uzbroić i wymienić to wielkie kółko łącznikowe) A serio, rzeczywiście ze spinningiem słabiutko, natomiast fajne było spotkanie z rękodzielnikiem - P. Jerzym Furmańskim, który przedstawiał szczegóły produkcji swoich woblerów Tarnus (ma też swoje stoisko). I to tyle jeśli chodzi o spinning. Warto też zajrzeć na pontony NawiPoland. W każdym razie trzymam kciuki za kolejne edycje i liczę, że będzie więcej wystawców spinningowych i muchowych, skoro nazwa to targi wędkarskie, a nie karpiarskie - z całym szacunkiem do karpiarzy i zazdroszcząc im, że mieli więcej do "zwiedzania"
 2. Większość z nas będzie składać zeznania podatkowe za 2018, warto się zastanowić jaką organizację pożytku publicznego wesprzeć przekazując 1% podatku. Pomyślałem, że możemy zrobić sobie małą bazę OPP na które warto przekazać 1%. Ja zachęcam do wsparcia: Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra", które sam od kilku lat wspieram. W dużym skrócie główne cele i działalność towarzystwa to: - ochrona nietoperzy, - program SUSEŁ (przywracanie faunie Polski wymarłego gatunku ssaka - susła moręgowanego), - ochrona ptaków w miastach (zapobieganie skutkom niewłaściwego ocieplania bloków), - ochrona popielicy w Polsce Zachodniej, - Natura 2000 (starania o właściwe wyznaczenie sieci Natura 2000 w Polsce), - program Ginące Gatunki (ograniczanie zagrożeń wynikających z nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami). Więcej informacji o działalności towarzystwa znajdziecie na: http://www.salamandra.org.pl i FB: https://www.facebook.com/PTOP.Salamandra/ KRS: PTOP "Salamandra": 0000117212 Napiszcie na jakie OPP przeznaczacie 1% i co warto rozważyć i pamiętajcie, że jak sami nie zdecydujecie to politycy (rząd) zdecydują za was.
 3. Nie wiem czy to aktualny taryfikator, ale taki można znaleźć na stronach PZW: http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3035/cms/szablony/9802/pliki/taryfikator.pdf Twój przypadek wygląda na: Brak zezwolenia (art7 ust.2a) lub wbrew zezwoleniu - 200 zł i więcej.
 4. Ja też myślałem, że to wygląda lepiej, ale jak już @lukas5242 wcześniej wspomniał obracamy się w towarzystwie praktykującym C&R i wydaje nam się, że jest nas dużo. Jeszcze nawiązując do tych danych z Zamościa - okręg liczy, że rejestry 2018 wykażą mniej niż te 90 ton zabijanych ryb co roku legalnie przez wędkarzy. Oszacowali, że dzięki składce no-kill w wodzie zostanie 7,5 tony i w rezultacie strata się zwróci w rybostanie. Ja się jednak obawiam, że ci co nie zabijali ryb w 2018 nie zabijali też w poprzednich latach (po prostu więcej płacili bo nie było innej opcji) i może okazać się, że jest to nadal 90 ton, a jedyny efekt to mniejsze wpływy do PZW. Wątpię też, że te ok. 100 zł mniej mogłoby nagle zrobić z mięsiarza wędkarza.
 5. W najnowszym WW jest podsumowanie tego "eksperymentu" ze składką no-kill w Okręgu Zamość, tak w skrócie streszczę: W 2018 w Zamościu składkę no-kill wykupiło 695 wędkarzy, co stanowi 8,2% składek. Utrata wpływów do kasy z tego tytułu to 38 220 zł. Statystyki zabierania ryb to co roku ok. 90 ton, więc okręg liczy, że 7,5 tony zostało w wodzie, a to rekompensuje stratę. Dokładniejsze dane pewnie się pojawią jak przeliczą rejestry z 2018. Na szczęście nie zrezygnowali z "no-kill" w tym roku. Uważam, że 8,2% "no-killowych" wędkarzy to naprawdę słabo, zapewne w całej Polsce tak to mniej więcej wygląda.
 6. W najnowszym numerze WW (1/2019) jest obszerny wywiad z prezesem Teodorem Rudnikiem, zacytuję fragment, w którym odpowiada na Twoje pytanie: "Takiej możliwości nie ma i trzeba sobie z tego zdać sprawę. Gdy okręg podpisuje umowę dzierżawy danego obwodu, ma określone koszty związane z jego użytkowaniem. Nie sposób podzielić składki krajowej tak, by ten podział był sprawiedliwy. Wprowadzenie poniekąd na siłę i pod publiczkę takiej składki załamałoby funkcjonowanie całego Związku". Co do porozumień Rzeszowa rzeczywiście biednie to wygląda w porównaniu do Lublina, Zamościa czy Kielc, ale często decyzje pojawiały się z opóźnieniem więc może jeszcze jakaś szansa jest, że się dogadają? Ok, pewnie nie ma
 7. Lego wprowadza nowy produkt dla wędkarzy i ichtiologów... Lego Ryby
 8. Genialne pytanie, bo też się wybieram
 9. Świetnie, że artykuły są na forum. Mam nadzieję, że pisanie artykułów się rozwinie i tu moja propozycja stworzenia działu, gdzie można by artykuły publikować. Co myślicie o dziale "Artykuły", ewentualnie zmianie nazwy z "archiwalne" na po prostu "Artykuły" z nadzieją, że będą pojawiać się nowe?
 10. Update: Mam obecnie (oprócz świeżych hodowli), także hodowle dojrzałe Drosophila hydei, z dużą ilością larw, poczwarek i much (pożywka na pewno wystarczy na conajmniej jeszcze jeden cykl). Cena 10 zł za pojemnik.
 11. Hej, Mam do sprzedania zestawy do hodowli muszek Drosophila hydei (duże do 4mm nielotne owocówki) - niezastąpione jako karmówka dla innych żyjątek - modliszek, mrówek, małych pająków, jaszczurek, drzewołazów oraz niektórych ryb akwariowych. Zestaw zawiera: - muszki (trudno policzyć, ale co najmniej 30 sztuk) - pojemnik do hodowli (plastikowy pojemnik 0,5l - widoczny na zdjęciach) - gotowa pożywka (wg. sprawdzonego przepisu) w pojemniku - wypełnienie z wełny drzewnej dla zwiększenia powierzchni dla muszek i pochłaniania wilgoci Aktualnie sprzedaję świeżo założone hodowle, ze świeżą pożywką. Jeden taki zestaw wystarczy, żeby rozpocząć swoje hodowle - służę też pomocą jeśli chodzi o pożywki, hodowle itp. Cena zestawu: 10zł (nie wysyłam, odbiór w Rzeszowie)
 12. Kupię książkę "Sandacz" Zbigniewa Zalewskiego. Interesuje mnie dobry+/bardzo dobry stan... i cena niższa niż te allegrowe, bo tam wystawiają po 80-90zł
 13. Chyba nadal jest zakaz brodzenia. Cytuję aktualne prawa i obowiązki w okręgu Rzeszów: "Wędkowanie może odbywać się tylko z brzegu i jednostek pływających, przy czym jednostki nie mogą być wyposażone w silnik spalinowy. DOTYCZY WSZYSTKICH WÓD OKRĘGU PZW W RZESZOWIE!!! " Czy to nie oznacza zakazu brodzenia? Te 3 wykrzykniki na końcu robią wrażenie Chyba, że znowu źle interpretuję pisarzy PZW.
 14. Na stronie PZW Rzeszów w wykazie wód, wciąż stoi, że zbiornik to no-kill, więc skąd te przypuszczenia, że nie jest no-kill? http://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/23579/wykaz_wod_pzw_okregu_w_rzeszowie_udostepnionych_do_wedkowania_w_
 15. Apropos bolków z Wisłoka, to z dzisiejszego rapowania - parę 50taczków, i taki ok. 65 na deser. Nie olbrzymy, ale agresji i siły to im nie brakuje
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.