Jump to content

Suwek

Użytkownicy
 • Posts

  77
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Suwek last won the day on May 27 2019

Suwek had the most liked content!

Reputation

52 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie wiem dokładnie, ja mam go ok. 2 lata, ale odkupiłem wcześniej od kogoś. Zachęcam do obejrzenia i sprawdzenia
 2. Ogłoszenie nadal aktualne, nowa cena 220. Można obejrzeć w Rzeszowie.
 3. Sprzedam kołowrotek Daiwa Exceler-X 3000 (przełożenie 4,7:1, 4 łożyska) + zapasowa szpula. Kołowrotek w idealnym stanie. Na jednej szpuli niemal nowa plecionka Sufix 832 0,15, na drugiej (zapasowej) żyłka Dragon 0,25. Cena kompletu 250zł.
 4. Co do zarybień karpiem w Okręgu Rzeszów, to prezes Wiesław Heliniak wyjaśnia dalej w wywiadzie, cytuję z tego samego wywiadu z WW 5/2019: "Zarybienia karpiem wynikają z faktu, że bardzo chcą go wędkarze, bo jest to ryba, którą można stosunkowo łatwo złowić. I nie mam tu na myśli okazów, którym nadano imiona. Mój okręg ma piękne rzeki, ale z przykrością muszę stwierdzić, że nad nimi jest mniej wędkarzy niż nad zbiornikami ze stojącą wodą. Nie wszyscy chcą nauczyć się wędkować w rzece." Nie myślcie proszę, że ja zacytowałem poprzedni fragment z euforii z ogromu zarybień W tym temacie podpisuję się pod tym co napisaliście wszystkimi kończynami i z tego typu sformułowań "że bardzo chcą go wędkarze" wynika jedno - prostacki populizm. Szkoda, że "włodarze" przestali myśleć o przyrodzie...
 5. W nr 5/2019 WW jest wywiad z Wiesławem Heliniakiem (wiceprezesem ds. ochrony i zagospodarowania wód ZG PZW, ale też prezesem Okręgu Rzeszów). Zacytuję fragment: "... pozwolę sobie przytoczyć zarybieniowe dane z mojego podwórka. W ubiegłym roku do zbiorników o łącznej powierzchni 347 ha wpuściliśmy 28 ton karpia, tonę amura, podobną ilość złotego karasia, prawie pół tony lina i 230kg jesiennego narybku szczupaka. Do naszych rzek trafiły setki kilogramów kleni, jazi i brzan oraz tona karpia. W tym roku wpuściliśmy już 6 ton karpia do wód stojących." To tak bardzo ogólnie, bo wywiad w sumie nie był na temat zarybień Okręgu Rzeszów, ale może ktoś z Was w międzyczasie zdobył jakieś bardziej szczegółowe dane?
 6. Według hydro wykresów szybko idzie ku lepszemu, w porównaniu z przedwczoraj i wczoraj, dziś już inna woda choć wciąż kawowa i szybka: 24.05 - 417cm (niemal stan alarmowy - alarm to 420), przepływ 244m3/s 26.05 - 171cm / przepływ 68m3/s i się zmniejsza. Dziś wybrałem się z worami (i z wędką nie wiem po co ) na solo sprzątanie no-killa i tak to wygląda w górę od mostu w Zarzeczu: Nie tylko brzegi, ale wodę też trochę posprzątałem : Mam nadzieję, że za kilka dni już połowimy.
 7. Dzięki za propozycje. Odwiedzę Vision i Głowatkę, tylko z Krakowa to już w sumie niedaleko do Bogdana Gawlika do Bielska :D, ale z drugiej strony 500km (w dwie strony) żeby kupić gacie... hmmm... A co do Bartka Rapieja, jeśli ktoś używał Trapera, może jakiegoś konkretnego modelu, to będę wdzięczny za info. Dzięki jeszcze raz.
 8. Znacie może jakieś sklepy stacjonarne z w miarę dużym wyborem woderów i butów, żeby pomierzyć i pomacać różne marki? Tak powiedzmy w promieniu max 200km od Rz. Dzięki.
 9. Taką wątpliwość mam (może za bardzo się wczytuję w dokumenty PZW ), ale w wykazie wód Okręgu Rz Tuszymka jest udostępniona do wędkowania: "Tuszymka powyżej zb. Cierpisz wraz z dopływami, Tuszymka poniżej mostu drogowego 50 m w m. Kamionka do progu przy młynie w m. Ocieka." Dalej od progu Ocieka do ujścia jest górska - to wiem, ale co między zbiornikami Kamionka i Cierpisz? Według opisu ten odcinek nie jest udostępniony, chyba że ja to źle rozumiem w każdym razie, dzięki z góry za wyjaśnienie. P.S. Zdaje się, że kiedyś Tuszymka była górska od Kamionki, teraz jest od młyna do ujścia, ale to tak na marginesie.
 10. Przechodziłem tam parę dni temu i coś tam się chlapało, możliwe że żaby Te stawy zdaje się nie są PZW, przynajmniej w wykazie ich nie ma.
 11. Też się nie zorientowałem wcześniej, ale @MaciekBułat założył nowy temat Wisłok w Wieści znad wody -> Łowiska pozostałe i niechcący w tym nowym piszemy zamiast w starym
 12. Piękny kleń @Andrzejm Bliżej Rzeszowa jeszcze trącona mętną zieloną herbatą, ale kilka maluszków w przedziale 20-30 udało się dziś przechytrzyć
 13. @halfdanTheBlack i @Andrzejm super by było jakbyście wysłali te fotki i miejsce znalezienia do Macieja Bonka: [email protected] - akcja trwa od 2017 roku, więc nawet dane sprzed roku czy dwóch lat będą wartościowe. Można też skorzystać z formularza: https://malerzeki.files.wordpress.com/2017/07/raki_ankieta_karta_obserwacji_akt.docx
 14. Instytut Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk i Towarzystwo Badań i Ochrony Przyrody prowadzą obecnie inwentaryzację raków w Polsce. Akcja rozpoczęła się w 2017, ale wciąż trwa. Celem jest zebranie danych o występowaniu raków (zarówno gatunków rodzimych jak i inwazyjnych), a co za tym idzie ochrona rodzimych gatunków np. raka szlachetnego czy błotnego, które są gatunkami zanikającymi. W związku z akcją organizatorzy proszą o zgłaszanie zaobserwowanych raków (wszelkich gatunków, żywych, martwych oraz szczątków). Raki można zgłaszać do koordynatora akcji Macieja Bonka: [email protected] (wystarczy przesłać zdjęcie raka oraz dokładne miejsce). Więcej informacji w WW 4/2019 oraz na stronie akcji: https://malerzeki.wordpress.com/2017/07/07/szukamy-rakow/ Zachęcam do przyłączenia się do akcji - dla nas to niewiele roboty (fotka i miejsce), a dla przyrodników bardzo ważna informacja.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy