Skocz do zawartości

Morelia

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

 1. Stawy we Wrocance

  Ja nadal nie jestem pewny czy te na których byłem to te same co w temacie. Moim zdaniem to stawy w Szczepańcowej, a nie Wrocance. W każdym razie jeżeli chodzi o oznaki życia to takiego którego najmniej lubię oglądać jest najwięcej (puste puszki i pudełka po przynętach). No może pomijając życie roślin (ciężko w ogóle przedrzeć się przez krzaki żeby mieć dostęp do wody, a w samej wodzie jest jeszcze gęściej). Najłatwiej dostępne miejsca i tak okazują się zajęte więc trzeba naprawdę się pomęczyć. Na koniec oznaki życia które nas najbardziej interesują. Owszem są, ale ja miałem tylko małe skubnięcia porównywalne do niewielkich uklejek. Prawdopodobnie są to niewielkie wzdręgi, ale nie udało mi się w tym gąszczu żadnej wyciągnąć. Myślę, że da się, ale trzeba mieć pewnie więcej wprawy w takich warunkach. Od sympatycznego starszego mięsiarza dowiedziałem się, że można trafić duże okonie i w niektórych miesiącach biorą liny, ale wyholowanie ich w takich warunkach to naprawdę spore wyzwanie. Trzeba jednak oddać, że miejsce ma swój klimat do posiedzenia i pewnie kiedyś mnie jeszcze najdzie żeby tam spędzić jakiś wolny czas. Na co dzień jednak zdecydowanie wybieram sąsiadującą ze stawami jasiołkę.
 2. Dzięki za odpowiedzi, ostatnie pytanko czy on się czymkolwiek poza wyglądem różni od tactic?
 3. Stawy we Wrocance

  Temat jest o stawach we Wrocance, ale czy przypadkiem nie chodzi o stawy w Szczepańcowej wyżej jazu? Wybieram się tam jutro zobaczyć jak to wygląda. @ryniio i jak poszło z tym feederem?
 4. A ten Ceymar lub longbow nie lepszy (lżejsze i pojemniejsze szpule)?
 5. Mikiado UV twin feeder 3,30-3,90 plus jeszcze nie określony mocniejszy kij karpiowy
 6. Cześć wszystkim. Potrzebuje kupić kołowrotek z wolnym biegiem. Najczęściej będzie używany z feederem rzecznym, ale chciałbym od czasu do czasu móc nim zapolować na grubszą rybę np. na zalewie Sieniawskim czy Solinie. Najbardziej myślę coś o wielkości 5000-5500. Zależy mi na solidności, długiej gwarancji i dwóch szpulach. Cena do powiedzmy 250zł. Wszystkie te kryteria wydaje mi się najlepiej spełniać Okuma. Problem polega na tym, że w zasadzie są aż cztery modele do wyboru: Ceymar, Tactic, Longbow i Travertine. Doradźcie coś proszę, chętnie też popatrzę na propozycje innych firm.
 7. Jasiołka

  Cześć wszystkim, póki co na jasiołce niżej jazu udaje mi się łapać małe klenie i okonie. Podpowie ktoś czy w tym rejonie można liczyć na jakieś większe sztuki plus ewentualnie szczupaczki, czy raczej warto by się było wybrać za większą rybą powyżej zapory? P.S. Czy przy samym jazie można legalnie wędkować?
 8. PRZYWITAJ SIĘ

  Witam wszystkich, Ja podobnie jak wiele osób powyżej postanowiłem wrócić do wędkowania. Po kilku montażach zestawów i wypadach nad wodę okazuje się jednak, że zaczynam tą przygodę od zera Na początek postanowiłem kupić sobie "uniwersalną wędkę do wszystkiego" (wydawało mi się, że taką kiedyś posiadałem). Nie minął miesiąc ja zaczynam myśleć o wędce nr 4.... Łowić będę głównie w Krośnie i okolicach. Pozdrowienia dla wszystkich.
×