Jump to content

Dzienciol

Użytkownicy
 • Content Count

  511
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Dzienciol

 1. Dzienciol

  Na grzyby

  Hehehee dzięki. W różnych lasach ten grzyb może wyglądać inaczej. W okolicach Dynowa ma on przeważnie gruby trzon i jest jakby ciut ciemniejszy. Nawet czerwonego ma mniej i bardzo łatwo go pomylić z tym dobrym.
 2. Dzienciol

  Na grzyby

  Borowik żółtopory.
 3. Wór pelletu Meusa teraz 7zł.
 4. Niech długo służą i zapraszamy ponownie na zakupy. A na zanęty jest -50% więc warto zrobić zapasy na przyszły sezon.
 5. Ja obecnie poluje na Honde CRV I. Fajne na trasę, czyli pewnie 99% jazdy a i w delikatny teren powinna wjechać no i wyjechać.Szkoda mi się będzie rozstać z moim Galaxy, ale nie wszędzie da się fordziną dojechać.
 6. Biegam i ja z wykrywką, ale w naszych rejonach szału nie ma. Tak jak @lenox napisał Dukla i okolice to dobry teren, ale mocno przekopany. Są miejsca dziewicze, ale to już trzeba poszukać samemu. Nikt Ci nie wskaże "pewnych" miejsc, bo fanty to nie grzyby. Ja kopie za kolorową drobnicą, ale i za militarką też mi się "kopnie".
 7. Dwie godzinki łowienia i w wobka trafił taki oto osobnik mierzący 47cm. Dzięki kol @apioo za profesjonalną fotkę
 8. Po rabacie będzie kosztował mniej niż w FM:cool:
 9. Co do kołowrotka to będzie to raczej Dam. Jest na miejscu w sklepie, kręci super, więc eligancko:D Kij to pewnie coś z Trabucco 4,5m do 25g, lub do 40g. Prawdopodobnie będzie to Sygnum Match.
 10. Kołowrotek już sprzedany. Decyzja o sprzedaży była szybka i chyba nie przemyślana do końca, bo teraz chętnie by się po-trottingowało. Pewnie na dniach zakupie kręcioł i kija do tej metody i kilka razy w roku się połowi.
 11. Wobki należy testować i ustawiać z kotwicami. Zamiast kotwic możesz założyć kawałek drutu wygiętego na kształt kotwy i o podobnej wadzę co kotwa. Masz pewność, że wobek będzie tak samo pracował z kotwicą a i Panowie ze straży nic Ci nie zrobią (chyba:D).
 12. Posiadam takiego Batsona i jestem mega zadowolony! Nie ma co oszczędzać na przelotkach. Ważne żeby blank nie był za ciężko zbrojony, bo wyjdzie klucha. Mój jest w minimach, dzielony dół. Całość waży coś kolo 140g , zakładam do niego Reda 10400:eek: i łowi się eligancko. Jak coś to zapraszam na oględziny. Do Krasnego daleko nie masz. Pan Piotr Rabczak też posiada takiego kija i z tego co wiem złego słowa o nim nie powie:D
 13. Bardzo ciekawy patyk. Więcej o walorach użytkowych napisze sam @VeJek po pierwszych holach.
 14. Jakby ktoś potrzebował nowego kija lub kręcioł w niższej cenie, to zapraszam do "Kariny". Od 2014.10.01 ceny obniżone 0 20% Opss, chyba to nie ten temat. Proszę o przeniesienie do "Wyprzedaże, Promocje, Rabaty...":o
 15. Dużo informacji pozyskuje ze starych map. Porównuje stare z nowymi i wiem "pi razy oko" gdzie stał młyn, folwark itp. Dużo czytam o działaniach wojennych na danym terenie a potem przeprowadzam wywiad środowiskowy:D Skarbnicą wiedzy jest np. dziadzio siedzący na ławeczce pod drewnianym domkiem, lub ekipa z pod sklepu "Społem". Za dobre tanie winko powiedzą więcej niż trzeba. Hasła typu cyt. "tu sie biły, tam sie tukły" mogą nas naprowadzić na cel. Często szukam w ciemno w przypadkowych miejscach i zawsze coś się trafi. Jeżeli jest to możliwe to zawsze pytam o zgodę na kopanie właściciela pola/l
 16. Zależy do czego wykrywacz ma służyć. Jeżeli będziesz szukał tylko militarki to za 400zł kupisz "Jabla" a może uda się trafić używanego "Smętka". Jak chcesz chodzić za drobnicą, czyli monety, guziki, itp to najtańszym rozwiązaniem jest Garrett 150. Jednak proponuje dołożyć kilka zł i zakupić Garretta 250. Wykrywacze made in China które można kupić na 200zł zdecydowanie odradzam. Nie znajdziesz nimi czołgu ukrytego pod dywanem:D
 17. Tak jest! Ludzie kupują 11-sto stopówki żeby być "trendi":eek:
 18. Mam dwie takie aluminiowe obrączki. Jak jest to jakiś ważny temat to popytam znajomych, bo też na pewno takie wykopali. Daj znać na PW.
 19. Pierwszy wykrywacz kupiłem z 20 lat temu (samoróbka typu "klozeciak") i przez kilka miesięcy ostro śmigałem po lasach. Potem były inne lepsze, ale dalej były to wykrywki typu PI i o takich zasięgach, że szkoda gadać. Kilka lat miałem przerwę w poszukiwaniach aż do tego roku. Kupiłem Garretta Ace 250 a miesiąc po nim zakupiłem właśnie Rutusa i na razie to mi wystarczy. Dobra dyskryminacja, cyfrowe ID znaleziska, trzy tryby pracy. Bardzo dobry do drobnicy a i na militarkę również.
 20. Cześć. Posiadam wykrywacz Rutus Proxima i często śmigam z nim po polach i lasach. Nastawiam się na kolorową drobnicę, ponieważ militarka mnie nie interesuje. Dla mnie skarb to ładna klamra od pasa, lub stara moneta a dla innego skrzynia ze zlotem. Każdy wykopany fant cieszy.
 21. Posiadam Solida B2710 i jest to na prawdę mocny zawodnik. Mocna bateria, wodoodporność, mocna obudowa, latarka, zasięgu nie gubi, dzwoni i to mi wystarcza. Słaby aparat foto to jego słaby punkt, no ale coś za coś. Posiada on GPS-a a po wgraniu programiku "Trekbuddy" i kilku mapek mamy darmowy lokalizator, który czasami przydaje się na grzybach.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy