Jump to content

pajak

Użytkownicy
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

pajak last won the day on February 23

pajak had the most liked content!

Community Reputation

148 Excellent

Recent Profile Visitors

529 profile views
 1. pajak

  Wisłok

  Weekend zakończony sporą ilością jazia, kilkoma kleniami. Niestety te większe tylko odprowadzały przynęte.
 2. Na logikę. Zapełniasz górskie (tj.40 wejść) i nie masz tam wstępu. Chodzisz tylko na nizinne więc nie musisz od razu wymieniać rejestru. Jeśli nie interesuje Cię branie ryb to wpisujesz tylko datę miejscowość , rzekę godziny od .. do.. Resztę kreskujesz . Na górskich cieszysz oko okolicznościami przyrody(,, nie o ryby w tym wszystkim chodzi"). Moim zdaniem na górskich powinien być całkowity zakaz zabierania ryb, przez najbliższe kilka lat. Jeśli chodzi o nizinne też polecam kierować się rozsądkiem.
 3. Spokojne wejście w sezon, oby kolejne były wieksze.
 4. pajak

  Podbierak

  Tak, nie etycznie na tym forum pisać o swoim regulaminie, gdy ten łamie regulamin pzw. Jednak podbierak nie zawsze jest gwarantem szybkiego holu. Chodzi mi o duże i silne ryby. Jak ma odjechać, to odjedzie czy przy podbieraku czy przy ręce ... odjedzie. Nawet zakładając że uda się szybko podebrać, to swoje nad lustrem wody musi odczekać żeby spokojnie jej zrobić zdjęcie. Brodząc nie ma ryzyka panierowania jej w piachu. Podbiera się w wodzie i przenosi na trawę o ile jest. Jeśli ktoś wędkuje sam, to trudno zrobić przyzwoite zdjęcie spełniające wymagania wymagających. Nie bronię kolegi, ale wiem że nie on jeden podbiera ryby bez użycia specjalistycznego sprzętu zwanego podbierakiem. I tak na marginesie szybko wycholowana ryba która szybko trafi w podbierak ile straci śluzu próbując się z niego uwolnić? ... A co do przedłużania holu, dzisiejszy trend wędkowania na 0. Jak najcieniej przedłuża hol bardziej niż brak podbieraka.
 5. pajak

  Wisłok

  Coś się dzieje. W południe wziął ten.
 6. Moja pierwsza na spining. Cieszy gdyż taki był dzisiejszy cel.
 7. pajak

  Wisłok

  No nie .. karpi w Wisłoku jeszcze brakuje. Nie chciałbym ich widzieć w rzece. A co do klenia, w zimnej wodzie w tamtym tygodniu jeszcze mleczem sączył(Nie wisłok).
 8. Z górskiej rzeczki, a ryby jak z nizinnej...
 9. Dziś fajnie połowiłem. Dużo maluchów, trafiały się też większe.
 10. pajak

  Na grzyby

  Piękny odcinek rzeczki. Miały być rybki, były grzybki.
 11. pajak

  Wisłok

  Rybki pokazują się, po zimie. Jeden jakiś schorowany. Nie pierwszy raz takie widuje. Wiecie co to białe? Pleśniawka?
 12. Pierwszy kontakt w tym roku.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy