Jump to content

pyo77

Użytkownicy
 • Content Count

  104
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

pyo77 last won the day on May 7 2018

pyo77 had the most liked content!

Community Reputation

134 Excellent

Recent Profile Visitors

946 profile views
 1. to ja też coś wrzucę, ryby ... bez kropek
 2. Czasem jadę nad San, jak nie jadę nad San, to też San
 3. Dawno nic nie wstawiałem, to kilka rybek z początku czerwca.
 4. Jeszcze tylko podkuć i można wyruszyć na bal
 5. pyo77

  Głowacica

  Zgadzam się z Krzyśkiem w 100%, wiele czasu wspólnie spędziliśmy na rybach. Polska to nie Mongolia, ani Rosyjska Syberia, głowacice mamy w trzech rzekach, w Dunajcu, Popradzie i Sanie. Szanujmy to, że nad San mamy tak blisko. W Mongolii też nie ma szału, to co było 10 lat temu - minęło, licencje z ministerstwa środowiska dostają wybrane firmy z USA, UK i Czech. Ale nawet oni w ciągu sezonu wstawiają kilkanaście zdjęć swoich klientów z tajmieniami ( bo tylko tyle łowią), a mają ich po kilkuset rocznie, mimo, że za 7 dni wołają 3500 Eu. Jeszcze zostaje Syberia, ale nam nie do niej się porównywać. Czesi na swoich rzekach wprowadzają limity licencji na połowy głowacicy, z całkowitym zakazem zabicia ryby, pod rygorem całkowitej utraty możliwości połowu. Póki co , nad Sanem można zabić złowioną rybę, co widać czasem na zdjęciach wstawianych na forach, przykład złowionej głowacicy w Łączkach sprzed kilku lat, gdzie "łowca" jeszcze był oburzony, jak mu zwróciliśmy uwagę, że zabił taką rybę. Internet przyczynił się do zubożenia niejednej rzeki, co mogliśmy zaobserwować kilka lat wstecz na przykładzie lipieni z Sanu. Kolejny przykład, związany z głowacicą na OS San, jak w 2012 złowiłem swoja 120cm, byłem sam nad rzeką w listopadową niedziele, wczoraj na OS stało trzy samochody w jednym znanym miejscu, w okolicach Leska i Postołowa podobnie, każdy chciałby mieć zdjęcie z wielką rybą, ale to co dzieje się na OS, stało się chore, niektórzy "wielcy wędkarze" z internetu posuwali się do łamania przepisów i łowienia w nocy, byle tylko złowić, by otrzymać jak najwięcej "lajków". Wszyscy maja dostęp do Internetu, wystarczy coś więcej napisać i może być podobnie. Przykłady można mnożyć. A niestety, nie wszyscy przeglądający fora internetowe pojmują dzisiejsze wędkarstwo jako pasję i sposób na życie. Przemyślcie temat, zanim następnym razem wstawicie, udostępnicie na ff i innych zdjęcie, pisząc w której rzece Wasz okaz został złowiony.
 6. Do zionek77 - proszę, nie wkładaj palców rybom w skrzela to bardzo delikatna część, jeżeli je wypuszczasz, to im na pewno nie służy, a to już drugie zdjęcie tego typu.
 7. Z deszczu Sanowa Basia z długiej nimfy. Były też dwie mniejsze i 3 świnki.
 8. Raczej nie wejdziesz do wody, San od 11-13.09 jest zamknięty, zawody JLS. http://www.flyfishing.pl/mainforum/msg.php?id=146395&offset=0
 9. Powyżej Hoczewki na Bachlawie wyglądał dziś tak
 10. A porównaj układ kropek nad linią boczną czerwonych i czarnych nad nimi i na pokrywie skrzelowej. To, że w innym miejscu to znaczy że sie przemieściła.
 11. Krzysiek, Krzysiek ty ...... A ta ostatnia ryba to ta sama co Siksy? To pokazuje, ile radości daje c&r.
 12. Kilka zdjęć z Jętki Majowej z Krzysiek i Siksa.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy