Jump to content

MarcinV

Użytkownicy
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Kupiłem dokładnie wersję 20-60g 251cm . http://savage-gear.com/pl/product/black-savage/ Kij jest mocarny jak na nasze wody, ale gnie się pięknie testowałem ugięcie , szybki piekielnie, na forach piszą, ze zapas mocy jest dość duży. . Wada wyważenie kija strasznie trudne, kołowrotki Penn Battle II 3000 ważą odpowiednio 347g i wersja 4000 362g, nie będę przecież zakładał mu kołowrotak pod 400 gram. Kij kupiłem w promocji w jednym ze sklepów internetowych, poniżej 300zł. Penna Battla II 3000 miałem już u siebie na stanie służył przy berkleyu- emotion 10-30g . Sprzedawca mówił, że savage mają cięższe przeloty i że ten kij w długości 220cm byłby lepszy. Kija kupiłem pod jigowanie na ciężko gumy 12 cm do 18cm. Chciałem spróbować ciężej , mam też możliwość wyjazdu do Szwecji(w lecie się wybiorę) bo mam tam rodzinę, także pod ich wody gdzie szczupaka pełno byłby świetny. Wada kija ciężki do wyważenia. Reszta OK.
  2. OK, zrobię na razie sobie test zobaczymy jak jest bez i jak jest z dociążeniem. Ogólnie mogło by tak zostać, zobaczymy jak kij wymęczy rękę. Ostatni raz kupuję kij w stylu dzielony dolnik japan style. Wędki z klasycznym długim dolnikiem jednak lepiej się wyważają.
  3. Hej, mam do was pytanie czy wasze kije są wyważone tak jak na prezentacji w filmie poniżej. Czy macie tak idealnie czy pozwalacie sobie na margines błędu? Kupiłem nowy kij savage gear black savage i penn battle II 3000 zestaw wyważa się na samym końcu forgripa (rękojeści) 2 cm od zaczepu na przynęty. Powiem tak jak spieram kij przy biodrze i trzymam blisko końca forgripa to jest OK i nic mi nie przeszkadza. Ale chwyt idealnie przy stopce kręcioła, czuć już jak leci kij na pysk. Spróbuję doważyć kupiłem taśmę ołowianą owinę przy dolniku i najwyżej zacisnę opaską samo zaciskową.Czy wy wyważacie ? Wiem mogłem kupić większy kołowrotek ,ale z penn battle II 4000 daje nie wiele więcej (środek ciężkości przesuwa się o nie cały centymetr) Pasuje dociążyć na samym końcu dolnika zgodnie z prawami fizyki ,dowinę 12 gram narazie.
  4. Witam wszystkich bardzo serdecznie:) To mój pierwszy post na forum. Do wędkarstwa wracam po 12 latach. I mam do was koledzy pytanie. Jak na zalewie wygląda realnie sytuacja z szczupakiem. Tak wiem podobno bardzo mizernie, ale czy naprawdę ciężko jest o szczupaka 60cm+? Z okoniem widze nie jest źle, szczupaczki jako przyłów takie 40+ lub 50+ tez mi siadały. I jeszcze jedno pytanie czy istnieją gdzieś mapy batymetrycznej tego akwenu? Może dla was głupie pytania, ale powracam bo bardzo długiej przerwie. Podsumowując czy na upartego łowiąc dużym gumami 12-16cm dało by radę wytargać coś koło 90cm? Planuję dokupienie cięższego spina 15-50 lub 10-42g do mojej okoniówki właśnie na szczupaki czy lepiej sobie darować. Pytam o zalew bo pracuję w Rzeszowie nie mieszkam, ale miałbym bardzo blisko po pracy. A akwen bardzo ciekawy nie głęboki dużo trzcin woda wolno plynie w maju są miejsca o wolnym nurcie gdzie by się nagrzała , minus tyko ta cholerna kotewka co zabiera tlen i zarasta i presja wedkarska.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy