Jump to content

MarcinV

Użytkownicy
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dragon street fishing, dla mnie udany zakup. Nie chciałem torby , bo boli mnie po niej ramie. A z tym sie fajnie podróżuje.
 2. Ja miałem w tamtym roku 4 przyłowy suma jeden 83cm drugi 76cm i dwa około 70cm .To prawda jest ich na Wisłoku dużo , teoria zasłyszana od innych wedkarzy. Uwaga wszystkie przyłowy suma miałem na jaskółkę wiec ja olewam narazie woblery , stawiam na jaskółki i obtłukiwanie dna nimi i mandulami spróbuje tez dropshota. W tym roku olewam szczupaka ponieważ uważam ,ze na Wisłoku złowić duzego to strata czasu. Mam podobne plany jak Ty sum na spinning i Sandacz (tego tez według mnie jest wiecej niz szczupaka) i Okoń. Na suma uzywał bede kija , który miałem sprzedać black savage 20-60g 251 cm. I kołowrotek zamówie niedługo penn spinfisher VI 3500 lub penn slamer III 3500 pleciona Power Pro 0,19mm, przypon regenerator mono 0,91mm.
 3. Czy ktos miał kontakt z tym materiałem?: https://www.taniewedkarstwo.pl/materialy-przyponowe-tulejki-zaciskowe/3003-przypon-iron-claw-authanic-wire-030mm5m.html
 4. OK, dzisiaj testowałem Varivasa niestety tylko około dwóch godzin. Na łowisku Korczak w Głuchowie (koło Łańcuta) , później przepędził mnie deszcz. Plecionkę nawinąłem na shimano nasci 4000 do tego kij savaga z serii black savage 20-60g 251cm. Plusy: -jest to pierwsza plecionka w moim prywatnym rankingu, którą uznaję za najmniej przegrubioną z jaką miałem do czynienia , do wyliczania podkładu używam specjalnego arkusza excela , który na bazie proporcji wylicza ilość podkładu. Należ podać ile mamy plecionki i o jakiej średnicy a on wylicza ilość podkładu. Arkusz wyliczył mi, że muszę użyć podkładu w ilości 150 metrów żyłki o średnicy 0,18 mm . Kupiłem żyłkę Jaxona corockodaile 0,18mm i co się okazało podkład plus plecionka wypełnia szpulę wręcz idealnie, zwykle zawsze mam problem taki, że plecionki jest trochę więcej i po paru zaczepach robi się jej idealna ilość na szpuli.(dorzucam plik excela , którym obliczam podkład). Tutaj ogromny plus dla varivas mam taką sytuację po raz pierwszy, gdzie teoretyczne dane producenta są bardzo zbliżone do średnicy. Plecionka przed nawinięciem leżała kwadrans w wiaderku z wodą . -utrata barwy, tutaj tak samo uważam, że do tej pory najmniej traci barwę z wszystkich , które miałem . Najszybciej kolor znikał mi na sufix 832 i mikado octa braid. Tutaj dzieje się to mam wrażenie wolniej ale to dopiero 2h łowienia, ale sufix 832 po 2h łowienia był miejscami bladoszary. -gładkość śliskość , tutaj jest gorzej niż w 8 splotówkach które miałem ,ale lepiej niż w power pro plecionka mniej szumi w rzucie, natomiast przy zwijaniu jest szum ale inni niz w power pro taki jakby linka wydawała piskliwy dźwięk po wpływem temperatury. Rzuty sa dalsze niz w power pro 0,19mm ta plecionka ma niby 0,18mm. -moc z racji tego, że kij obsługuje przynęty do 70 gram spokojnie, to rzucałem sobie hearing shadem 19cm 45 gram plus zbrojenie na wkręcie i czeburaszka dragona V-point 7 gram. Zero odstrzałów, dwa zaczepy nie zbyt ciężkie wyciągnąłem grążele z korzeniami. Minusy: -cena -nawój , nawój jest taki sam jak dla daiwy tournament przy rantach szpuli jest on jakby luźniejszy, ale nie miałem żadnej brody, pod względem nawoju to wizualnie minus natomiast, żadnych bród splątań. Jeżeli mam wskazać plecionkę o lepszy nawoju to będzie to sufix 832, power pro czasami robiła mi supełki , plątać się nie plątała, ale nawój miała lepszy od Varivasa. Tak jak mówię nie miałem problemów ze schodzeniem ze szpuli. - nie złowiłem, na nia ryby Jeżli plecionka w dalszym użytkowaniu będzie sie tak zachowywać to, na następny sezon zostanie przy mnie niej na dłużej. Bede pisal co dalej. kalkulator_podkladu.xls
 5. dzięki już znalazłem gdzie.
 6. Gdzie kupie licencje na Soline i za ile?
 7. pierwsze wrazenie organoleptyczne , gładsza od Power Pro. Jestem jej nie powiem bardzo ciekawy, jak to bedzie po nawijce.
 8. ok,ja dzis kupiłem VARIVAS HIGH GRADE PE X4 150m 1.2 22,5lbs 0,185mm niebieska, opinie były niezłe zobaczymy jak się spisze. Cena 90 zł + 9 zł za paczkomat.
 9. https://allegro.pl/uzytkownik/Sklep_Aspius?bmatch=baseline-cl-dict42-uni-1-4-1024 ja kupowałem u niego power pro i nie mam z nią problemu po dzis dzień bez odstrzału, urywa 6kg przypony spinwala 20 lb.Sklep reklamuje się, że ma 100% oryginały z USA polecili mi go na innym forum. Faktycznie ja plecionkę dostałem w szpuli z taki dodatkowym plastikowym pudełeczkiem. Ten sklep handluje również plecionką sunline.
 10. Dałbyś linka gdzie ją kupujesz bo nie mogę znaleźć, chętnie bym przetestował. Szukam cały czas alternatywy dla PP. Da radę to YGK na Wisłoku, czasami Wisła?
 11. Tak jak poprzednik jeżeli chcesz czuć sie pewnie na każdej wodzie to power pro 0,19mm. Jeżeli zależy Ci na bezszumowej pracy ładnym nawoju plecionki dalekich rzutach to sufix 823 advence gore line w rozmiarze 0,18mm 12kg cena niestety oryginalny sufix to granica 90- 100 zł, ale sufix potrafi odstrzelić na zaczepie nie nadaje się do miejsc zaczepowych on ma moc, ale jak każda 8 splotówka parę zaczepów i na tym 5-6 z rzędu nie strzela na węźle tylko niestety dalej. Fajana też jest Daiwa Tournament 0,18mm ale ona ma tą przypadłość co suffix , tyle tylko , że rzadziej strzela na zaczepach ale raz na kilkanaście zaczepów strzeli niesty dużo wyżej węzła. Mocniejsza od suffix no ale niestety 8 splotów szybciej słabnie na zaczepach i przetarciach. Do okonia ja łowie na momoi albo na żyłkę. Tutaj Ci nie pomogę. Wszytskich plecionek wyżej urzywałem i wrociłem do Power Pro. Po prostu nie martwię sie gdzie łowię wiem, że da radę. Ale jak bmł łowił tylko na jeziorze , to daiwa tournament droga ,ale jest jakość
 12. hmmm...mam podobny problem jak Ty, ale musisz podać wiecej informacji cw-u kijów i gramatury przynent jakich uzywasz , gdzie łowisz rzeka woda stojaca, duzo zaczepów czy mało. Jezeli powiesz , ze szukasz uniwersalnej plecionki a sprawdzonej w miare taniej. To dostaniesz jedna odpowiedz. POWER PRO pod okonia to brałbym 0,04 momoi
 13. dzięki, kupię jednak power pro 20lb.
 14. @krs powiesz cos wiecej o tej plecionce ? chciałbym kupic dokładnie taka jak Ty? nawijana bedzie na shimano nasci 3000.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy