Jump to content

MarcinV

Użytkownicy
 • Posts

  67
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MarcinV

 1. https://wedkuje.pl/n/mietus-na-przedwiosniu/84791 Nie znam go prywatnie, ale on Łowi mietusy w Wisłoku :).
 2. to prawda spinfisher jest uszczeliony ipvx 6 , a nasci core protectem. Ogólnie nie mam ochoty się przekomarzać, zrobisz jak zechcesz , dla mnie te kilometrowe rozmowy o plecionkach kijach nie mają sensu.
 3. odnosnie nasci , to "rze" kołowrotek jest z tworzywa a nie cały z metalu nie świadczy o jego trwałości no chyba , że chcemy go używać do rzucania do celu. Shimano nasci służy mi drugi sezon przy kiju 20-60gram black savage. Tak wiem, ze ten kołowrotek padnie pod takim cw w rzece, ale dla mnie kołowrtotek to nie jest czołg , tylko elemt użytkowy , który i tak co 3-4 sezony mam nowy.Miałem Penna ale dla mnie jego praca mnie dobijała , mam daiwe bg 3000 ale lepiej mi się kręci shimano. To, że Honda i Lexus jest plastikowa nie oznacza, że jst gorsza od Panzer Fausta volkswagena. Notabene , multiplikatory shimano i abu też są plastikowe, a rzuca się przynętami po 120 gram. Ten kolo łowi wiśle głwokami 30 gram , shimano nasci.: I używa nasci
 4. mam daiwe bg 3000 , tam jest dosc szybkie przełozenie, dobre do spinerbaita ale osobiscie tez doradziłbym zaubera lub shimano nasci/sahara 4000 z najwoniejszym przeozeniem 4,7 -1 drugi sezon zero luzów.
 5. Jak jeździłem do Niemiec, to kupowałem canniballe tam , zostały na miekszaniu były uzbrojone ale je rozbroiłem , hering shady też rozbroiłem. Ogólnie może dwa razy w wodzie , nie potrzebne mi już. NIe lubię cannibala w tym rozmiarze , uwazam , ze lepiej pracują te do 10 cm max. Plecionka kupiona na weekend majowy tego roku nie nawijana. Chlebak dragona jest mi nie potrzebny używałem na okonie, ale kupiłem kamizelkę. Rozwieracz jaxona używany ,ale sprawny oddaję ponieważ wolę używać rozwieracza zakończonego kulkami na końcach ramion, jest dla mnie wygodniejszy w transporcie i uzytku. Sprzedaje wszystko na raz , nie na sztuki.
 6. Czuję ironię ... hehe , ale kiedyś rozmawiałem z wędkarzem z okolic Łańcuta(wprawdzie nie z Rzeszowa) stary dziadek, spotkaliśmy się na wisłoku w okolicach czarnej, ja ze spinningiem on na grunt nie wiem jaki to wędkarz czy dobry, czy zły. Ale mówił, mi tak Panie na Wisłoku to ja największego szczupaka wyholowałem na 96 cm na żywca , w latach 80 -tych, tu już nie ma szczupaka same malutkie . Jak się popyta starszych wędkarzy , to ryby było więcej to prawda, ale o okazy w Wisłoku wcale takie nie pływały, ktoś mi opowiadał o Sumie z Sanu co podobno nie mieścieł się na konnym wozie(ale to raczej bajki). Ale jak dobrze popytałem, starszych i tych z koła , to ryb było więcej w Wisłoku , ale o metrówach to żadko mówił , ktoś, jak już to o okazach brzany, klenia . Sandacz to też , raczej kiepski temat.
 7. Duży szczupak z rzeki to temat trudny, rudniejszy od Sandacza, Bolka i Suma. I widać to jak na dłoni, wszystkie firmy youtuberów znanych i mniej znanych na temat łowienia szczupaków zawsze dotyczą akwenów z wodą stojąca albo przynajmniej 90%. Poradniki gazetowe też dotyczą wody stojącej. Ta ryba jest rybą jeziorową, w rzece łowi się je zdecydowanie trudniej. Zwłaszcza duże sztuki. Nie ma się co oszukiwać.
 8. Tak @doloredragon666 ludzie idą na łatwiznę . Szczupak a zwłaszcza ten duży to ryba , anty-schematyczna. Sandacza w rzece namierzysz , suma też , bolenia też, z dużym okoniem podobnie jak z duzym sczupakiem. A ten zębaty obwieś , zwłaszcza ten duży , zawsze kiedy nie chcesz go złowić , albo szukasz okonia to wtedy on się pojawia nie wiadomo skąd. Szczupak to ryba , która zaskoczyła mnie najwięcej razy. Uważam, że rzeka jest dobrym miejscem połowu ale tylko od jesieni. W maju wisłok nie jest nagrzany , woda jest wciąż zimna . Uważam, że w rzece szczupaka należy łowić jak najtaniej się da, bo wyrwiemy masę przynęt, żadne jerki , castingi. Tanie gumy i wahadła , gumy od 12 do 16 cm , np relax kopyto 6 L jest tanie, ion claw belly boy 15 cm ten stary model , tez jes tani. Alga i gnom z wymienionymi kotwicami i dodanym kretlikiem . Szczupaki te małe i średnie ,lubią spowolnienia nurtu i wypłycenia. I tam 95 % wędkarzy ich szuka natomiast te potężne mamuchy lubią rynny , nie rzadko samo koryto, podobno lubią ustawiać się też za rafami i warkoczem. Szczupak w rzece to przedewszystkim czas. Aby obłowić jak największy odcinek i obłowić całe koryto. I nie jigujemy jak łowimy szczupaka, szczupak widzi na boki do przodu i do góry i ma mocniejszą linię boczną niż sandacz. Jigowanie powoduje, że przynęta gaśnie na moment i nie emituje takiej fali hydroakustycznej. Jak byłem w niemczech , to tamtejsi wędkarze mi mówili, że co ty sandacza chcesz złowić, nawet w toni łowi się szczupaka prowadząc przynęte na dorożkę. Na szczupak lepiej działa dorożka i prowadzenie mu przynęty nad głową. No i oczywiście ciśnienie musi rosnąć. Polecam te materiały, na poczatek mi troche pomogły. https://www.wedkarz.pl/article/2297/duze-szczupaki-z-rzeki https://wiadomosciwedkarskie.com.pl/artykul/anatomia-rzeki--rzeka/652810 https://pikecaster.com/river-pike-fishing-best-tips/
 9. MarcinV

  Koniec PzW

  Ale to juz Pewne, ze Wody Polskie przejma Wisłok, San, Wisłoke?
 10. Cała prawda o stopniach wodnych w tym o Rzeszowkim bajorku .
 11. Czesc, podbijam temat . Jaki kij w polecacie na bolenia w obecnym czasie? Rzeka wisłok. 500 zł - budżet maks.
 12. ten pierwszy to ładny kaban.
 13. i po co kupować heringi , westiny i berkleye , jak sie łowi na HandMady:)
 14. sandały i sumy są widzę na wisłoku:)
 15. Gdzie można kupić 30 kg szczupaka? Bo bym sobie charytatywnie zarybił tajną wodę .
 16. Z zestawem rekinowym I prezerwatywą. Bo jak idziesz na dyskoteke, to też nie wiesz czy Ci jakas loszka nie da. Wiec na ryby, tez trzeba być przygotowanym na wszystko.
 17. @GoldenCatches skoro wiesz , że tam są sumy średniej wielkości, to po co idziesz tam z zestawem okoniowym w styczniu bez stalki ??? Zakolczykowałeś rybę i faktycznie ja nie jestem ekologiem czy miłośnikiem zwierząt, ale można sobie na okonie iść gdzie indziej. Nie dziwię się , że w Niemczech jest zakaz spiningowania do maja , a w Anglii są przepisy , że aby łowić w danym akwenie musisz użyć przyponu stalowego o danej średnicy lub z tworzywa sztucznego o danej średnicy. Tej sytuacji można było uniknąć, tym bardziej że wędkarz wie , że pływa tutaj sum. Nic do Ciebie nie mam, ale po prostu to była pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy. Już lepiej by było rzucić tam zestaw typowo szczupakowy i mieć szanse na wyciągnięcie tej ryby, przepisy zezwalają łowić w Polsce na spinning od stycznia do kwietnia po mimo tarła szczupaka, nie wolno tylko ryby zabierać.
 18. Podobno zarybienia nie wiele daja zwłaszcza narybkiem kasa jest wyrzucana w błoto, przezywalnosc jest niska. Nalezy zrobic restrykcyjne obreby ochronne i wywalić rybaka z rzek i jezior. Plus zmiana nawyków i mentalnosci Polskiej. W Niemczech jest 83 mln ludzi, wedkarzy legalnych duzo wiecej niz w Polsce i ryb wiecej. Jakbysmy teraz wyrzucili rybaków z Odry , Wisły , Zalewu Szczecinskiego. To by było na ulicach tak jak z rolnikami po 5-dla zwierząt . Jaki naród, taki rzad, taka gospodarka , taka infrastruktura. Jeszcze pragnę dodać tylko tyle, że Szwedzi czy Niemcy to narody karne. Jeżeli ktoś mówi, że w Szwecji jest w h** ryb czy w Niemczech. To musi zobaczyć, że to nie są cwaniacy i kombinatorzy, tylko narody respektujace prawo, któro jest tam egzekowane dość boleśnie.
 19. czyzby na caniballa ten szczupak?
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy