Jump to content

TomekGie

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

TomekGie last won the day on August 7 2020

TomekGie had the most liked content!

Community Reputation

173 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Polowanie na sumy nad Wisłokiem zaczyna mi się coraz bardziej podobać, jedyny minus tego łowienia jest taki, że tylko sumy nie biorą. Szczuplaki (50-60cm), bolki, sandaczyki nawet i przyjemne okonki (33 i 39,5). Tylko wąsów nie za dużo.
 2. Nastawiam się na bolenia, to biorą sumy. Nastawiam się na suma, to biją bolki. Nawet taki skwar im nie przeszkadza. Taki 72cm z miejskiego.
 3. Aaaa nie skojarzyłem. 265cm 5-23g.
 4. GS??? Nie bardzo wiem o co chodzi. P.S. pół godzinki temu również z Wisłoka wróciłem (na zalewie dokładnie) to dwa szczupaki takiego ok. 50 a kolega 64cm szczupłego. Także coś się dzieje. Poniżej zapory nie byłem, wczoraj widziałem, że woda znacznie podniesiona, więc nie było sensu tam próbować.
 5. Milion forów przeczytane i stwierdzam, że nic nie wiem na temat łowienia suma na spining. Ale jakieś wskazówki znalazłem, wkrótce trzeba będzie sprawdzić to w praktyce. Jak na razie przeszukuje pudełka i patrze co by się nadawało na wąsacza. Także zaczynam kompletowanie sprzętu. Z garażu wyciągnąłem mój pierwszy spining, więc po kilkunastu latach przerwy zaczynie swoją karierę od nowa.
 6. Tak optymistycznego początku sezonu to się nie spodziewałem. Wyszedłem z nastawieniem na spacer z wędką i kawą, może jakimś małym szczupaczkiem, a tu miła niespodzianka. W ciągu niecałych 3 godzin udało mi się złowić (na tego samego woblera) kilka szczupaków, bolenia, klenia, jazia, kilka okoni i kilka sandaczyków. Także pobiłem swój rekord w ilości gatunków jednego dnia (oczywiście na spining). Może nie były to rekordy, ale jak na "spacer" to nie najgorzej. Także majóweczka odhaczona. Teraz spokojnie mogę zacząć polowanie za grubym zwierzem.
 7. Boleń jeszcze nie jest aktywny tak jak normalnie w tym miejscu. Wychodzą pojedyncze sztuki, ale jeszcze kwestia tygodnia max 2 i zacznie się fajna zabawa. Nie mam doświadczenia z muchą, ale wydaje mi się, że jest to metoda warta spróbowania.
 8. Ryby już się chyba wytarły, bo wychudzone i bardzo głodne. Brań bardzo dużo, ale większość to 25-30 jeden większy 36cm. Chudy, a długi.
 9. To ja mam zupełnie inne wrażenia, już w tym roku z Wisłoka wyszło kilka okoni i kleni+40, a ile mniejszych, jaź tylko jeden ale 43cm .... Nie mówiąc ile szczupłych na przyłowie wyszło... I to nie najdrobniejszych. Ja mówię o odcinku miejskim i zalewie.
 10. Wczoraj rano zamówione dzisiaj już w paczkomacie. 10szt kogucików 3.5g na allegro za 19.90. Patrząc na jakość w stosunku do ceny to jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy jeszcze jak ryby je ocenią. https://allegro.pl/oferta/jigi-koguty-zest-10szt-3-5-g-lekki-spinning-9134777542?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 11. Znam ten kanał na YouTube. Tylko, że w moim przypadku interesuje mnie wyłącznie metoda spiningowa. Ze względu na to, że Wisłok na odcinku miejskim to tak na prawdę niezbyt głęboki kanał, z nielicznymi dołkami, łowienie typu vertical też odpada. Sumów jest tu na prawdę dużo, bo przez sezon trafia się kilkanaście okazów, z reguły to są 80-120, ale i pod 150 wychodzą. Zaznaczę, że większość mojego spiningu jest z reguły za boleniem, także tym bardziej wiem, że woda ma potencjał i zasoby. W tym sezonie chcę coś zgłębić temat, wiem, że jest to dosyć niestandardowe miejsce jak na tą rybę i tak
 12. Witam, Fakt, że sezonu sumowego jeszcze troszkę, ale chciałabym się dowiedzieć czy są na forum znawcy/specjaliści w łowieniu sumów na spining. W szczególności chodzi mi o Wisłok, a precyzując to odcinek miejski w Rzeszowie. W każdym sezonie wychodzi kilka czy kilkanaście wąsatych, ale są to zawsze przyłowy. A w tym roku chciałbym ruszyć ten temat jakoś bardziej fachowo. Wiem, że populacja sumów w Wisłoku jest dosyć duża, dlatego także szukam informacji. Może ktoś ma doświadczenie i wiedzę w tym temacie i chciałby się podzielić. Byłbym wdzięczny.
 13. Nie bardzo wiem skąd ta data? Do 11 kwietnia jest zakaz wchodzenia do lasów (ustanowienie przez Lasy Państwowe). A wędkowanie to bez zmian, (wg interpretacji własnej, a przede wszystkim kontrolujących) zgodnie z rozporządzeniem ze strony rządowej gov.
 14. Ciekawostki znad Wisłoka.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy