Jump to content

uchal

Użytkownicy
 • Posts

  474
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

Everything posted by uchal

 1. Moja wypowiedź dotyczy górnego odcinka Sanu i odcinka na Dunajcu gdzie jest dozwolona tylko sztuczna mucha. Naprawdę nie miałem na myśli łowienie pstrągów w okresie ochronnym , nawet przez myśl mi to nie przeszło . Zastanawiałem się nad wyższością metody muchowej nad spinningiem z przynętą uzbrojoną w jeden bezzadziorowy haczyk.
 2. Gruntowcy nie są dyskryminowani ... mogą łowic na dwie wędki .
 3. Np. głowacice. Taki przykład na dyskryminacje. W ubiegłym roku ostatni styczeń wypadał w niedzielę , więc skracał okres ochronny pstrąga o jeden dzień . Ale jest jeszcze przepis zakaz spiningowania do1 lutego powyżej mostu w Postołowie. Z tego wynikło , że kto łowi na sztuczną muchę mógł korzystać z "bogactwa wszelakich ryb " w tym pstrągów na Sanie przez jeden dzień bez udziału spinningistów .
 4. A wg mnie bez sensu jest robienie OSów tylko na sztuczną muchę. Czemu nie przynęta sztuczna uzbrojona jednym haczykiem bezzadziorowym. To jest jawna dyskryminacja. Nawet kosztem kotwiczek tj. rzeka (odcinek górski) na całej długości dostępna dla każdego wędkarza łowiącego na przynęty sztuczne z jednym haczykiem bezzadziorowym . Nie dotyczy przynęt powyżej 13 cm .Woblery głowacicowe kotwiczki bezzadziorowe.
 5. Sądzę , że przepis używania przynęt od 12 cm ma sens . Tak jest na wodach Nowego Sącza. Ale bez podziału na odcinki spinningowe i muchowe tj. równouprawnienie . Takie mam marzenie
 6. Nie do końca rozumiem . Zarzucasz mi , że nie złowiłem ją zgodnie z zasadami , z ostatniej wypowiedzi wynika , że wiesz co to za miejscówka . To skąd wytrzasnąłeś ten przepis na przynęty spinningowe powyżej 12 cm?
 7. Nie ma hejtu jest za to "fake news" . Koledze "bosy" pomyliło się chyba z wodami okręgu Nowy Sącz . Punkt 7 regulaminu PZW Krosno wyjaśnia sprawę. https://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/212659/67/uchwala_nr_2102020__zasady_polowu_na_wodach_okregu_krosno_w_2021
 8. Głowatka 74 cm zamiast klenia na gumkę około 4cm i zestaw do 9 gr. Walko trwała 15 min.
 9. PZW koło w Jaśle zarybia z ośrodka w Foluszu , trzeba tam zapytać.
 10. uchal

  Ropa

  Kleń z Ropy około 45cm . Tego dnia był jescze nieco mniejszy.
 11. Ja mam jednoczęściowy kombinezon wypornościowy IMAX i sobię chwale. nie pływałem w nim ale na pewno jest ciepło i nie zawiewa pod plecy. Nie ma co się rozczulać nad kupnem tylko zamawiać jak jest potrzebny.
 12. Tez wróciłem z Czorsztyna. byłem tak tydzień czasu . A oto największa ryba wyjazdu (72cm) oczywiście na gumę własnej roboty typu jaskółka 15 cm.
 13. Dzisiaj woda przymącona po ostatnich deszczach , ale za to ryby większe. Dwie sztuki w granicy 70cm. Na fotografiach tylko pierwsza z ryb w różnych ujęciach.
 14. Odsiwieżam temat . Brzany na spining to jest to co teraz na rzekach podkarpacia dla mnie najciekawsze.
 15. Ja też mogę się pochwalić miękkimi przynętami własnej produkcji. Dodam że formę do odlewania wykonałem samemu. Sa dedykowane pod sandacza i regularnie łowię na nie rybki. Największa ryba jaką złowiłem na tą przynęte to sum 150 cm .
 16. a są dostępne w polskich sklepach?
 17. Cześć . Czym malujesz gumki?
 18. Oczywiście dostosuję się do wymogów . Oto filmik
 19. W końcu nad wodą Proszę o publikowanie filmów na naszym forum korzystając z serwisów typu youtube. Dziękuję.
 20. O piwko to nie jedno poszło przy budowie :-)
 21. Łodka dostała już numery ale jeszcze nie zdążyłem ich nanieść na burtę.
 22. No i ostatnie "szlify" przed pierwszym wodowaniem..... Uff...
 23. Fot 1. Montaż Silnika suzuki DF25 w czterosówie Fot 2. Silnik haswing 109Lb na swoim miejscu , oczywiście demontowalny w krótkim czasie (oczywiście teoretycznie , trzeba to sprawdzić na majówce ) Fot 3. Po prawej stronie w rogu łódki widać złącza (gniazda )do haswinga.
 24. Łódka już siedzi na przyczepie Kleją się dolny z górnym pokładem . Teraz już się nie rozłączy , chyba , że szlifierką . Kotwica mojej roboty odlana z ołowiu , a na ostanim foto zamontowane echo LOWRENCE na rególowanym systemie BORIKA.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy