Skocz do zawartości

Damian Ł.

Użytkownicy
  • Postów

    410
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Odpowiedzi opublikowane przez Damian Ł.

  1. Witam.
    Mam do sprzedania kołowrotek Shimano Stradic FH (Japan) - wersja dedykowana na rynek amerykański.
    Kołowrotek "przełowił" dobre kilkanaście lat (odkupiłem go), a od dwóch sezonów leży nieużywany w szafie - u mnie zwijał nawet 90-cio gramowe koszyczki zanętowe i guzik mu było - konserwowany był przez kol. Przemka z Dębicy.
    Jest to solidna konstrukcja (375 g) - dlatego dobrze będzie wyważał np. długie wędki trociowe, czy np. sandaczowe/szczupakowe z brzegu.
    Kołowrotek "przeżyje" wszystkie współczesne - plastikowe, malezyjskie "zabawki" Shimano na kosmicznej ilości łożysk.
    Stan wizualny jak widać na zdjęciach, natomiast stan techniczny, to 9/10 (regularnie konserwowany i nie "moczony" w słonej wodzie).
    W razie pytań proszę pisać lub dzwonić.
    Zachęcam do odbioru osobistego - można pokręcić, "wyważyć" wędkę itp.

    Cena 550 zł - jak ktoś wie "co to jest", to taka cena za używany kołowrotek wcale nie powinna dziwić.

    Stradic FH.jpg

    Stradic całóość.jpg

    Stradic opis.jpg

    Stradic nawój.jpg

     

    Stradic Japan.jpg

  2. Jak dla mnie, to łowisko spinningowe "skończyło się" wraz z przerzuceniem ryb do zbiornika "MIX" - fakt, że głębszy staw jest trudniejszy technicznie do obłowienia, niemniej jednak po łowisku komercyjnym spodziewał bym się czegoś więcej...

    Nie zauważyłem żadnych małych szczupaczków - "pistolety" też nie startują do żadnych przynęt (inna sprawa, że drapieżniki na tym łowisku widziały już "wszystko" - od małych gum, po "Musky killery") - są natomiast szczupaki duże i bardzo duże - trochę dziwne - czyżby tarła są tam nieudane ?...

    Białorybu jest od groma, ale pod względem spinningowym, to (moim zdaniem) właściciel powinien się bardziej postarać.

  3. Koledzy, tu się nie ma co spierać kto jest bardziej "etyczny", bo wędkarstwo samo w sobie nie jest etyczne, ani nie ma nic wspólnego z dobrem ryb.

    Chodzi jedynie o maksymalne zminimalizowanie strat wyrządzanych Przyrodzie - dlatego np. w UK nie wolno stosować podbieraków z matnią żyłkową, a w CAŁYM cywilizowanym świecie respektuje się okresy ochronne - przecież np. szczupak w kwietniu jest już wytarty- chodzi o to, aby odzyskał po tym tarle siły, bo gdy początkiem maja "zakolczykuje" go (i wypuści) kilku wędkarzy, może będzie miał jakieś minimalne szanse na przeżycie... - w  przypadku ryb tuż po tarle, takich szans raczej nie ma.

    PS

    Co bardziej wrażliwych proszę o wybaczenie za napisanie tak "oczywistych-oczywistości" - ale Franciszkami z Asyżu, to my nie jesteśmy i nie jest nim ŻADEN wędkarz :cool:

  4. Bandycerka z P*W będzie kradła nasze składki do końca Świata i o jeden dzień dłużej - jest to zrozumiałe, albowiem z tych naszych składek żyją całe ubeckie i post-ubeckie dynastie, że już nie wspomnę o funkcjonariuszach drobniejszego płazu.

  5. Na ostatnim zebraniu sprawozdawczym koła zgłosiłem wniosek, że dokumentacja zarybienia powinna wyglądać następująco:

    Otrzymałem odpowiedź: "czy chciałbym, aby taki film publikowano i aby wszyscy o tym wiedzieli ?" - i tym podobne bzdety...

    Na moje sugestie, że przecież taki film można opublikować np. 4 miesiące po zarybieniu, otrzymałem odpowiedź, abym sam sobie poszedł do siedziby okręgu i taki wniosek zgłosił...

    PS

    Na tym jeziorku z filmiku łowiłem - takich karpi jak tam, to nie ma ani na Lipiu, ani na Weryni - aczkolwiek jest to bardzo trudne łowisko i ciężko tam przechytrzyć ryby.

    Dodam tylko, że w tamtym czasie (około 2013-2014 r.) licencja wędkarska (do której był oczywiście załączony regulamin połowu) na całą Francję kosztowała około 135 euro, a na ok. 85% terytorium Francji, równo 100 euro - oczywiście wykupywało się ją w sklepie wędkarskim.

     

  6. Również jestem za tym, aby zorganizować podobny protest - ale sądzę, że to nic nie da.

    Nie od dziś wiadomo, że P*W to ostoja wszelkiej maści ubecji, przechowalnia dla emerytowanych milicjantów itp. - no i co pisiory z tym zrobili ?

    Nic - to okrągłostołowy układ: "wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych".

    Juda też z tym nic nie zrobi, jako polityczny teletubiś wystrugany z banana na potrzeby poprzedniej kampanii prezydenckiej - za dużo osób może go szantażować, aby odważył się kiwnąć palcem w bucie.

    Niestety polityka i (niewątpliwie) gangsterska twórczość P*W idą w parze w naszym bantustanie - a historia uczy, że w bantustanach nie obala się tyranii za pomocą ulicznych pikiet - ponieważ skuteczność takowych to przywilej ludzi żyjących w krajach, gdzie pojęcia "Sąd" i "Prawo" to nie synonim kastowej wspólnoty rozbójniczej, żerującej na uczciwie zarabiających obywatelach.

  7. Dnia 7.12.2019 o 00:15, olo1 napisał:

    Damian znasz przeżywalność zarybień wylęgiem pstrąga naszych górskich rzek? Też można by rzec po co zarybiać?

    Zarybianie wylęgiem (za nasze pieniążki) uważam za pomysł chybiony i marnotrawstwo pieniędzy, zwłaszcza na rzekach - a nawet jeśli byłby to narybek (w tym wypadku troci czy łososia), to te rybki muszą spłynąć do Bałtyku przez szambo, później wrócić przez to szambo jako ryby dorosłe, omijając wiślaną, sieciową "gospodarkę rybacką" i kłusowniczą, następnie pokonać szereg źle skonstruowanych przepławek, aby dotrzeć do rzeki, gdzie nawet populacja ryb dużo mniej wrażliwych na chemikalia jest w katastrofalnym stanie - w zasadzie tylko w górnym biegu Wisłoki i dopływach, można mówić o jakiejkolwiek "klasie" czystości wody.

    Jak sądzisz, ile by było potrzeba tego narybku, aby osiągnąć cel w postaci stada tarłowego powiedzmy 120-150 troci ? :cool: - mowa oczywiście o Wisłoce.

    W takie cuda jak "wędrowna i stała" populacja troci w Wisłoce uwierzę, jak na siedzibę P*W (i Sejm przy okazji) spadnie bomba atomowa o mocy kilku tych z Hiroszimy - może ktoś też się pomyli i trafi czymś mniej inwazyjnym w zaporę we Włocławku :rolleyes:

    Pewnie, że chciałbym, aby w Wisłoce były trocie czy łososie - ale w przypadku, gdy P*W za pomocą agregatów wytępiło świnki i brzany, problematyczne staje się nawet regularne łowienie wszędobylskich niegdyś kleni, to o czym tu w ogóle dyskutować ?

    Pozdrawiam

  8. Kol. Geogps, ja wiem, że tam jest pseudo-przepławka (która jest zapewne najlepiej skonstruowaną budowlą tego typu na świecie), tylko poczytaj sobie na jakie miesiące przypadał ciąg tarłowy "wiślanych" łososi i zastanów się, czy ryba łososiowata jest w stanie przez taką gówno-zupę przepłynąć i przeżyć, a co dopiero dotrzeć do tarlisk w rzekach regularnie podtruwanych - dla mnie jest to wyrzucanie forsy w błoto.

    Równie dobrze mógłbym zarybić jakąś gliniankę np. brzanami, aby cieszyć się, że przetrwało powiedzmy 0,2% ryb wpuszczonych - można bardziej dosadniej, ale po co ?...

  9. 4 godziny temu, Janek napisał:

    Z tego co wiem to trocie (a nie łososie) miały  ostatnimi laty gniazda tarłowe w dopływach Wisłoki. Tarło się udawało aż do momentu jak "miejscowa ludność" zauważyła duże ryby pływające w płytkiej wodzie. Niestety świadomość ludzi odnośnie biologii jest żadna.  Nie ma  w myśleniu absolutnie żadnej korelacji  miedzy zabiciem  tarlaka z (nie)możliwością zarobienia na turystyce w przyszłości. Filozofia  500+. Tu i teraz , resztą się nie liczy.

    Czy badał ktoś, czy te trocie to była populacja wędrowna czy osiadła ? - "parę" lat wstecz złowiłem małą troć ok. 40 cm - rybka mocno wysrebrzona (zarybienie bez wątpienia było) - ale raczej nie był to osobnik, który wracał z Bałtyku :rolleyes: - może coś jak z certą (populacja nie-migrująca) ?...

    Zresztą każdy próg wodny, to nie tylko kwestia przepławki - więcej nie będę pisał, bo po co sobie podnosić ciśnienie na wieczór ?...

  10. Jeżeli nie zrobią przepławki na progu wodnym w Mielcu, to o d**ę rozbić te pseudo-zarybienia łososiem - ale dobre i to - pomogą w migracji lub wędrówkach tarłowych ryb "miejscowych" (zakładając, że zostaną wykonane poprawnie - w co wątpię).

    Jest jeszcze główny zrzut gówna w Warszawie, Zbiornik Włocławski i inne katastrofy ekologiczne na Wiśle - po co marnować pieniądze na takie bezsensowne zarybienia Wisłoki, w której "gatunki podstawowe", takie jak świnka czy brzana są na wykończeniu ?...

  11. Inwazja karasia srebrzystego na Wisłoku - wcześniej oczywiście też się trafiały, ale teraz to prawdziwa plaga - można je łowić "szybkościowo" nawet na feedera.

    O ile w Polsce pisanie o nadmiarze ryb jest wędkarskim "samobójstwem", to tym razem mam nadzieję, że ktoś te ryby wyłowi - nie jest to nic dobrego dla środowiska, a nie miałbym serca zabić takiej ilości ryb (zgodnie z regulaminem), w przypadku, gdy nie będę ich konsumował.

    Prosiłbym tylko o wypuszczanie gatunków rodzimych...

  12. Widocznie był (chyba, że to prywatna inicjatywa) - złowiłem kilka małych i widziałem sporo większych - wcześniej myślałem, że te grasujące przy powierzchni spore ryby, to jazie - jednak po dłuższej obserwacji przekonałem się, że to bolenie, a przynajmniej część z nich.

  13. 22 godziny temu, krystianCarp napisał:

    tak szczerze to lipie moim zdaniem już w marcu zostało dobrze zasypane :(   zakaz całkowitego nęcenia tylko pva ,,,choć na 100% pewności nie mam 

    No, prędzej byś upilnował muchę, żeby nie siadała na...(wiadomo czym).

    Niemniej jednak takie ilości "towaru", które są wprowadzane przez wędkarzy "na wstępie" (nie ważne, czy ryby żerują, czy nie) przyprawiają o zawrót głowy.

    Tak sobie myślę, że gdybym przy nęceniu wstępnym "wprowadził" w łowisko z 5 litrów białych robaków + litr ciętych rosówek, to nawet na branie krąpia musiałbym czekać minimum 8 godzin...;) - taka mała "prowokacja" i dotyczy absurdów w nęceniu mniejszych ryb (leszcz, lin) - ale jak ktoś się realizuje w nęceniu a nie łowieniu, to i tak zostanie przy swoim.

  14. Zakwit wody idzie pełną parą, a panowie spodujący, zarówno sobie, jak i rybom nie żałują (spodują "do spodu") - zdaję sobie sprawę, że "zakwit" niekoniecznie jest związany z nęceniem, ale w związku z pogorszeniem się jakości wody w tym okresie - może opiekun łowiska wprowadzi jakieś limity odnośnie nęcenia ?

  15. Dla uspokojenia - o tym, jak można cieszyć się wędkarstwem bez przyczepy ze sprzętem, rod-podów, łódek zanętowycyh i taczek kukurydzy z pelletem.

    Oglądając ten film śmieję się z samego siebie - z mojego feederowego fotela, wiadra Sensasa, torby termicznej na robale itp.

    Facet wygląda jak człowiek, który żyje w symbiozie z tym jeziorkiem - tacy wędkarze się już nie rodzą, tylko umierają...

    PS

    Nie chcę sobie wyobrażać, co by zrobili z tym jeziorkiem nasi Polańscy - fachowcy od nęcenia, wycinania gałęzi, palenia ognisk itp.

  16. Dnia 21.05.2019 o 14:58, skowron555 napisał:

    Pelety i kulki najczesciej sprowadzane z Azji , są w Polsce przez dystrybutorów przepakowywane w pojemniki z ich logiem i sprzedawane lub inne niewiadomego pochodzenia sprzedawane na wagę.

    Nie ma żadnej kontroli nad tymi produktami, jakiej sa jakosci oraz z czego wyprodukowane.

    Cześć z nich ponos z mączki rybnej, ktora się pozyskuje z bakutylu.

    Pół biedy jesli ryby przerobione na rączkę były zdrowe, ale często jest tak ze chore ryby i inne zwierzęta ktore powinny być zutylizowane w takich zakładach, sa przerobione na mączki i trafiają min do takich kulek i pelletow.

    Reszta idzie na pasze dla zwierząt hodowlanych.

    Myślę że warto używać kulek swojej produkcji i przynęt naturalnych.

    Dokładnie - przy łowieniu karpi może się to nie sprawdzi (nie będę strugał pawiana bo nie łowię celowo tych ryb), ale przy łowieniu np. leszczy czy linów, czasami wystarczy tylko trochę gliny i pociętego gnojaka + (ewentualnie) odrobinę atraktora, aby szybciej przywołać ryby - jaki jest tego wpływ na ryby i eutrofizację zbiornika ? - praktycznie żaden - no i tanio....

    Zauważyłem (zwłaszcza na Lipiu i stawach w Weryni), że wielu wędkarzy myli nęcenie ryb z ich karmieniem (albo raczej przekarmianiem)... - one tam są ;) - na tych powiedzmy 40-stu metrach, regularnie nęcone... - nie trzeba wiader kuku, konopii i pelletu, aby je przywołać - wystarczy się trochę "przypomnieć" małą ilością, ale wysokiej klasy towaru.

    Jeżeli (z jakiegoś powodu) ryby wolą pokarm naturalny, to i ćwierć tony ziaren nie pomoże - choćby stawał na rzęsach i grał na dudach samych w kusych stringach koloru różowego :D :cool: - a na pewno "zepsuje" wodę.

    PS

    A propos wypowiedzi pana ichtiologa z podlinkowanego nagrania - czy ktoś w P*W przy zarybieniach (a raczej przed) bierze pod uwagę ilość ryb (już obecnych) w danym zbiorniku w przeliczeniu na hektar ? - albo to, że te ryby (z zarybienia) mogą dorosnąć do np. kilkunastu kilogramów wagi i nie mają naturalnych wrogów już w momencie zarybienia (jako "ofiara" są za duże dla niemal każdego drapieżnika) - pisałem to już wielokrotnie - wody ze żwirowni nie da się spuścić, dna zawapnować i "przemrozić", więc myślmy co robimy nęcąc i zarybiając.

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.