Jump to content

r.l

Użytkownicy
 • Posts

  144
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by r.l

 1. r.l

  Ropa

  Panowie jest jeszcze gdzieś lipień na Ropie? Jesień się zbliża szkoda odkładać muchówke . Nie chodzi mi o konkretne miejsce ale czy jest sens?
 2. Według mnie w porównaniu z zeszłym rokiem o wiele gorzej. Pstrąga nie ma nawet jedne czwartek tego co w zeszłym sezonie. Lipień wydaje się że też gorzej.
 3. Śniegu już nie ma ale bałwanay nadal są
 4. Dobrze, że selekta wypuścili bo było by średnio.
 5. Co do os na Sanie niech powstanie drugi np. Od progu w Zagórzu do doliny. Z możliwością połowu na spinning. Oczywiście ciut taniej z dużą ilością pstraga i głowatki. O lipieniu nie zapomniamy ale jest on tam wpuszczony też po to aby pozyskiwać z niego tarlaki a nie golić odcinek dla mniej zamożnych wędkarzy. Nie wspomnę o odciążeniu górnego odcinka i dodatkowego łowiska dla rozgrywania zawodów.
 6. Panowie politycy może pomyśleli w ten sposób - jak pozwolimy wędkować to co drugi będzie maszerował z wędką po mieście.😊. Mysliwi mogą bo z karabinem nikt nie bedzie łaził😆
 7. Jeszcze trochę i będą nocami zarybiać. A faktury w dzień pokazywać.
 8. Z wyborami w P Z W to racja. O demokratycznym wyborze też można pomarzyć . Jakiego kraju obrazem jest nasze pzw?
 9. Ryba do tarło powinna być pozyskiwania z Os. Przecież taki był chyba cel ich tworzenia? Drugi sposób to stado tarłowe w ośrodku zarybieniowym . Napewno nie taki sposób pozyskiwania lipienia do tarła jak obecnie. Zdaje mi się że te lipienie rosną tylko po to w Sanie żeby je odlowić -wytrzeć w ośrodku i zakopać w ziemi - sprzedać narybek i tak w koło.
 10. Chodziło mi oczywiście o odłowy i tarło sztuczne.
 11. Nie będę cytował - koledzy piszą o większej przezywalnosc narybku - zgoda ale jaki sens ma takie tarło ktore zabija rodziców czyli stado tarłowe ? Wiemy przecież ile przeciwności musi przejść ryba aby dorosnac do rozmiarów tarłowych . To jest czesto jej pierwsze i napewno ostatnie tarło . Mowa o lipieniu.
 12. Często zdaje się jesienią że jest lepiej z lipieniem ale po odłowach znów czar pryska i pustynia się robi. To co urosło odławiane jest do klatek. Myślałem że to szczytny cel - te piękne kardynała wogole nie przeżywają. Warto się zastanowić wrzucając złowionego lipienia do klatki nad jego losem.
 13. Lipienia tarlaka też się odławia z miejsc tarliskowych i później sztucznie wyciera. Nie wiem jaki to ma sens? Tarlaki jadą na wycieczkę w jedną stronę z tego co słyszałem ? Jak tak to ma wyglądać to nigdy się w Sanie nie doczekamy stada tarłowego i naturalnych silnych ryb.
 14. Tak powinno być -wreszcie podaje się ilości wpuszczanych ryb. To uczciwe podejście. Oczywiście nie jestem za podawaniem konkretnych miejsc wpuszczania zwłaszcza większych ryb. Tak na marginesie trochę za mało idzie w wodę brzany i lipienia ale i tak ok. P. S Może ktoś posiada takie przejrzyste rozliczenie zarybienia Sanu?
 15. r.l

  Ropa

  Parę lat w stecz tam było eldorado lipieniowy.
 16. r.l

  Ropa

  Nie pytam gdzie ale czy łowił ktoś lipienie na Ropie? Zostało jeszcze coś? Chodzi oczywiście o jesień.
 17. Łowić nie można ale odłowy lipienia trwają w najlepsze. Pusto się znów robi.
 18. Witam. Mam zamiar kupić jakieś wodery oddychające - czy ma ktoś jakieś sprawdzone modele które może polecić? Cena do 1200zl . Z góry dziękuję za opinię i podpowiedź.
 19. r.l

  Brawo panowie

  http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=13225.0
 20. A jak sytuacja z lipieniem.? Polował ktoś ostatnio na tą rybę?
 21. Panowie proszę o komentarze. Sektor C -żenada dopuszczona każda ryba od 20 cm.!!!!. Jak by była to piłką nożną to Panowie trenerzy na taczkach by wyjechali
 22. Można łowić. Zawody od Hoczewki do Sanoka.
 23. Jak sytuacja waszym zdaniem z rybą na sanie Odcinek lesko-Zagórz? Moim zdaniem lipa straszna.
 24. Ktoś wedkował ostatnio? Działo się coś ostatnio?
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy