Jump to content

skowron555

Użytkownicy
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

skowron555 last won the day on September 27 2018

skowron555 had the most liked content!

Community Reputation

91 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W niedzielę zastałem bardzo wysoką wodę, ma ktoś info czy były tak intensywne opady w okolicy, że większość dostępnych miejsc z brzegu było zalanych? Czy tutaj też gromadzą wodę w celu przepłukania koryta rzeki ?
 2. Witam, koledzy mam pilna potrzebe wizyty u gastrologa i wykonania gastroskopii. Szukam konkretnego lekarza, ktory zna sie na rzeczy. Moze byc na fundusz , posiadam skieeiwanie ale pewnie terminow brak, Moge nawet zaplacic podwojnie za szybki termin do konkretnego fachowca, oraz podjechac do innego miasta. Jesli ktos zna, ma jakies doswiadczenie prosze o polecenie.
 3. Z instytutu doswiadczalnego podobno niedawno wyciekly jakies substsncje oleiste lub paliwowe gromadzone w duzych zbiornikach, ale rowniez informacja nie sprawdzona. Ktos , coś słyszał lub może był świadkiem?
 4. Za sklepem w Nowej Wsi jest głębiej, następne miejscówki są juz na zalewie.
 5. skowron555

  Lipie

  Pelety i kulki najczesciej sprowadzane z Azji , są w Polsce przez dystrybutorów przepakowywane w pojemniki z ich logiem i sprzedawane lub inne niewiadomego pochodzenia sprzedawane na wagę. Nie ma żadnej kontroli nad tymi produktami, jakiej sa jakosci oraz z czego wyprodukowane. Cześć z nich ponos z mączki rybnej, ktora się pozyskuje z bakutylu. Pół biedy jesli ryby przerobione na rączkę były zdrowe, ale często jest tak ze chore ryby i inne zwierzęta ktore powinny być zutylizowane w takich zakładach, sa przerobione na mączki i trafiają min do takich kulek i pelletow. Reszta idzie na pasze dla zwierząt hodowlanych. Myślę że warto używać kulek swojej produkcji i przynęt naturalnych.
 6. Przejeżdżałem w tym roku koło tej rzeczki, dramatycznie niski poziom wody, był październik, widziałem gościa łowiącego na spining przy głównej drodze relacji Krościenko - Przemyśl. Kononowicz mówił , że "nic nie będzie" już niedługo ....
 7. Panowie poniżej Rzeszowa czy nawet samej zapory uważam, że już miętusy nie występują. Niski poziom wody, zbyt wolny przepływ, zanieczyszczenia, coroczne kilkukrotne splywy martwych ryb, wycięcie większości nadbrzeżnych drzew. Wnioski nasuwają się same. Szczerze to w tym roku, w tym ścieku nie mam ochoty nawet spróbować. Przez ostatnie 3 lata miętusa nie złowiłem.
 8. Witam. Na twoim miejscu sprawe przekazalbym do prokutatury rejonowej z zapytaniem, dlaczego Wios nie pobralo od razu probek wody, tj zaniechanie obowiazku sluzbowego oraz gdzie sa wyniki badan wody??? Jakiej kategorii bylo zanieczyszczenie i jaki wplyw ma na srodowisko? Kto stwierdzil ze sa to wody powierzchniowe? Czy ten zbiornik nie jest gleboki na okolo 15 metrów od poziomu zero czi gruntu na skarpie? Czy to nie przenika do wod głebinowych? a w pobliżu sa ujęcia !! Pytanie 2 to dlaczego policja nie podjęła proby poszukiwania sprawcy i kto jest za to odpowiedzialny. Pyt 3, jakie czynności wyjaśniające zostały podjęte? W trybie dostępu do informacji publicznej zwróć sie do policji o wglad do akt sprawy.
 9. Olej to wynik poboru probek wody przy kanale z ktorego wyplywal. Wyzej to nie plyneło. Obecnie beda przesluchiwani pracownicy Wios, ktorzy wykonali badanie w celu wyjasnienia jak bardzo szkodliwe jest to dla srodowiska. Prokuratura proadzi postepowanie sprawdzajace. Bede pisal do prokuratora wniosek o wglad do akt sprawy, mam nadzieję, że na postępowaniu sprawdzającym nie zakonczy. Chodzi mi w tym wsztstkim zeby znalezc osoby odpowiedzialne ktore nie wszczely poszukiwania zrodla wycieku zanieczyszczen i doprowadzic ich do odpowiedzialności. Sa to funkcjonariusze policji a dokładnie dyżurny pracujący w tem konkretny dzień, któremu wielokrotnie zglaszalem i prosilem żeby znalezli skad to się wydobywa. Dowiedzialem sie ze zadecydował zawiesić akcję poszukiwania. Przypuszczam, że dlatego iż ten kanał jest połączony bezpośrefnio z bazą policji prewencji w Zaczerniu. Trzeba koniecznie usprawnic działanie służb, Wios powinno miec dyżur 24h. Po zgloszeniu na 112 bez proszenia policja powinna szukac zanieczyszczenia, straz możliwie usuwac skutki, wios pobrac wode i w trybie pilnym robic badania, prokuratura z urzędu prowadzic sledztwo i nadzór. Powinny byc także policzone straty przez Pzw w rybostanie, oraz straty dotyczace innych zwierząt i ogólnie calego ekosystemu. Jeśli bedzie winny, będzie ukarany, bedzie ktos dokladnie badal skad mogło sie to wydobywac, w przyszłości jak ktokolwiek zglosi zanieczyszczenie gdziekolwiek, policja i inne służby bedą DZIALAC A NIE SIE OPIERDALAC za nasze pieniadze.
 10. skowron555

  Pompa do wody

  Pompysanok.pl Powinni pomóc.
 11. Kolego tematu rekultywacji nie znam, dlatego nie pomogę.
 12. Wyniki badań wody z 14.08... Próbuję ustalić dlaczego osoby które wykonały badanie są wykreślone czarnym markerem aby nie było możliwe odczytać kto się pod tym raportem podpisał. odp inf publ. - T. Dudek - badania wody rz. Czarna.pdf badanie wody - rz. Czarna.pdf
 13. Dzisiaj podczas 2 godzinnego przesłuchania w sprawie ostatniego zanieczyszczenia rzeki Czarnej, w toczącym się postępowaniu przygotowawczym, które na zlecenie prokuratury prowadzi sierżant Buniowska Patrycja z komisariatu policji w Trzebownisku otrzymałem ważną informację. Należy zgłaszać zawsze zanieczyszczenie osobiście na komisariacie, aby zgłoszenie było skuteczne. Więc jeśli zobaczymy zanieczyszczenie, informujemy najpierw wody polskie, nastepnie Wioś, straz pożarna, gminną, policję osobiście na nsjblizszym komissriacie. Wsztstkie instytucje ktore wymieniłem nie mają procedury informowania policji, wiec nalezy to zrobic za nich. Jesli policja nie zacznie szukac źródła zanieczyszczenia nalezy poinformowac prokuraturę rejonową. Niepokoi mnie tylko art. 182 kk... http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/36AF679A Jeśli zaistnieje poważne zanieczyszczenie srodiwiska np wody, wowczas organ jest zoobowiazany do prowadzenia śledztwa i ukarania winnego zanieczyszczenia. Czyli jesli na miejsce zanieczyszczenia przyjedzie Wios pobierze próbki wody, po 2 lub 3 dniach beda wyniki badań i jakis specjalista stwierdzi ze zsnieczyszczenie było znaczne i zagraza życiu oraz zdrowiu ludzi i zwierząt, wowczas policja powinna prowadzic śledztwo. Tylko po kilku dniach jak z kanalu juz nie leci sciek, to czego szukac??? Jesli ktos stwierdzi, ze to nie było poważne zanieczyszczenie to nawet jeśli będzie winny, to nie zostanie ukarany. Możemy sobie wyobrazic jak to dziala w praktyce, i niestety po moich doświadczeniach z wieloma zanieczyszczeniami wiem, ze nic nie dziala tak jak nalezy. Mam nadzieję, że jeśli zauważymy w przyszłosci zanieczyszczenie, po tym wpisie wszyscy będą wiedzieli co robić aby zgłoszenie było skuteczne. Tylko w ten sposob możemy walczyć o nasze wody, rosliny i zwierzęta. Mam nadzieję, że nie będe walczył sam i dla wszystkich z nas jest to bardzo ważna sprawa mieć czyste rzeki.
 14. Możesz pisac do prokuratury, ale raczej nie rejonowej, oni Cie zleją tak jak mnie. Zastanowilbym sie nad ministerstwem środowiska i prokuraturą generalną, żeby zajeli się niedopełnieniem obowiązków służbowych przez Wioś oraz Policję.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy