Jump to content

skowron555

Użytkownicy
 • Posts

  155
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by skowron555

 1. skowron555

  Na grzyby

  Po 3 godzinkach w okolicznych Rzeszowskich lasach 😉
 2. Witam. Czy koledzy znają dobry i sprawdzony przepis na nalewkę z aronii i czeremchy ktory moglibyście polecić- podesłać linka ?🤔 zastanawia mnie temat ,czy nalewki owe mozna robić z tych owoców z pestkami, czy nie wytwarza się jakiś trujący kwas?
 3. Taka akcja zauważyłem na Cieszanów festiwal reklamę, w tym roku już późno, ale za rok 😉 https://operacjarzeka.pl
 4. Akcja w Chmielniku zakończona. Udział okolo 140 osób, zebrano około 10 ton śmieci. To świadczy tylko o rozmiarze problemu jaki jest codziennym widokiem wielu potoków. Ponoć zaangażowało się w tę akcję także lokalne koło wędkarskie-wielkie dzięki. https://www.facebook.com/104742954913462/posts/162050179182739/ https://www.facebook.com/watch/?v=909125612966915 Dramatyczny stan zauważyłem przy potoku w miejscowości Sielnica jadąc nowym mostem od Wybrzeża. Czy któryś z kolegów orientuje się czyj to teren, gdzie interweniować?
 5. Przejeżdżając przez Chmielnik do Zabratówki wzdłuż potoku przeraziłem się widokiem jego stanu i setek śmieci. Podzwoniłem, poprosiłem przewodniczącą rady gminy żeby zoorganizowali sprzątanie. Udało się. Piszę to aby widząc stan naszych wod szczególnie wiosną, interweniować w gminach, oczywiście grzecznie i zainspirować tych ludzi którzy tam mieszkają aby dla swoich dzieci i wnuków coś pozostawili..... Żeby nie były to ich śmiecie... https://www.facebook.com/104742954913462/posts/149280623793028/?sfnsn=mo Pozdrawiam 🙂
 6. Zgłaszać warto ale od razu do prokuratury. Wioś, wody polskie za każdym razem na zgłoszenia mają nową bajkę o deszczach, odwilży, braku niepeawidłowości. Pobierają próbki wody 20 godzin od zgłoszenia o ile w ogóle pobierają i je badają. Jeśli cokolwiek się nie zmieni w mentalności i głupocie urzedników to utoniemy w szambie, mule i śmieciach. Przejezdzalem przez Chmielnik do Zabratówki , potok płynący w tych okolicach na całej długości to jedno śmietnisko. Dzień pozniej przez Wielopole Skarzyńskie, ta sama sytuacja. Ludzie rzeki, potoki i cieki wodne traktują jak wysypiska na smieci i odpady budowlane.
 7. Witam, czy ktoś z forumowiczów połowił w tym roku świnki w okolicach Dynowa lub wyzej?
 8. Witam, kolego halfdanTheBlack jak nazywa się aplikacja na telefon z której korzystasz?
 9. Moim zdaniem nalezy udokumentowac nagraniami kilka dni jak plynie ta pluczka, plus zdjęcia z lokalizacją Gps. Mój pomysł to: Następnie składka na prawnika który napisze pozew zbiorowy. Wszyscy którym zależy pozew podpisują, myślę że będzie sporo osób. Poprosiłbym o wsparcie ludzi z Wwf, myślę, że mają informatyków którzy przygotowaliby pozew w wersji elektronicznej, i podpisy pod pozwem moglibyśmy składać przez internet. Pozwoli to zebrać większą ich liczbę, w dogodny dla nas sposób. Wysyłamy pozew zbiorowy do prokuratury okregowej w Rzeszowie, mailowo, do wiadomosci policji, Tvp, Tvn,Polsat , Wwf, Strazy gminnej, Gminy, Wioś, marszałka Województwa, Podkarpackiego dyrektora ochrony środowiska, prokuratury krajowej i ministra środowiska. Poprosiłbym o pomoc także Jacka Kolendowicza, oraz władze Pzw w Krośnie, oraz w Warszawie. Jeśli nie będzie odzewu to ja sie z tego kraju wypierdalam.
 10. Jaka firma go wygrała przetarg, jaki zakres prac ma być przeprowadzony, kto wydał pozwolenie na budowę, czy okręg Krosno monitoruje sprawę, czy wydał zgodę na przeprowadzanie prac?
 11. Czy ktoś ma info kiedy był przetarg na regulacje?
 12. Kupie książkę Lipień Andrzej Witkowski Mieczysław Kowalewski Bogusław Kokurewicz
 13. Ocenić pracę Zarządów okręgów oraz poznać prawdę o działaniach, finansach, ile ludzie pracujący tam FAKTYCZNIE PRACUJĄ godzin dziennie, miesięcznie, Ile zarabiają, jakie bonusy oremue otrzymują,ile czasu przebywają na urlopiach, zasiłkach chorobowych i innych, można w 2 sposoby. Temat dotyczy także strażników PSR. Napisać wniosek o dostęp do informacji publicznej do Wojewody, jeśli jemu podlega ta instutucja lub do związku PZW. Utworzenie elektronicznej ogólnodostępnej bazy faktur, wpływów i kosztów działalności Okręgów. Wrpowadzenie rocznej inwentaryzacji sprzętu, kiedy jaki został zakupiony, ile lat służy, kiedy został serwisowany oraz w jaki sposób został wyrejestrowany ze środków trwałych. Pozwoli to wyeliminować zakup sprzętu z publicznych pieniędzy do użytku własnego, oraz kontrolować dbałość o sprzęt aby maksymalnie wykorzystać jego żywotność. Wystąpić należy jako strona zainteresowana w sprawie, Jako wędkarze i płatnicy podatków na ochronę środowiska przeznaczane są pieniądze z budżetu Państwa. Inny sposób to nagrywanie, śledzenie, podkładsnie podsłuchów, rejstracja z ukrytych kamer, fotopułapki itp. Technologia i technologiczne gadżety pozwalają na wiele. Ten sam sposób można zastosować w żwirowni TARGAPOL w Uluczu i innych które od lat działają na szkodę. Kazda żwirownia sprzedaje kruszywa,piaski po części bez Faktur, nie płacąc należnych podatków. Jeśli oni nam taką dobroć prezentują niszcząc rzeki, to można im pomóc zakończyć działalność, chociaż nie leży to w mojej naturze komuś szkodzić , ale środiwisko naturalne to najwyższa wartość i sprawa priorytetowa. Szkodzą nam podwójnie, niszczą rzeki i nie płacą podatków z ktorych następnie budiwane są np drogi a jeszcze te drogi niszczą, wywożąc dobro wyrwane ziemi często przeładowanymi samochodami. Jeśli polska prokuratura otrzyma nagrania i cały materiał udokumentowany co się faktycznie dzieje, będzie wówczas miala obowiązek postawić zarzuty. Moje kilkuletnie obserwacje nasuneły wnioski, że ludzie zarzadzsjący to często starzy komuniści, SB ki, Milicjanci, którzy stosują zasadę kolesiostwa, nieróbstwa i czerpania profitów. Trzeba skończyć p******enie z tymi wszystkimi którzy odbierają nam możliwość życia nad pięknymi, czystymi, rybnymi rzekami oraz jeziorami i działają na szkodę za nasze pieniądze. Byle nie za późno...
 14. Wwf już jakiś czas prowadzi akcję ochrony rzek. https://straznicy.wwf.pl/o-projekcie/
 15. Sprawa polega na sprawiedliwości przyznawania licencji, oraz otrzymaniu możliwości zakupić ją wszystkim zainteresowanym. Wszystko opisałem, w poprzednich postach. Niestety kolego Ty masz problem, z czytaniem ze zrozumieniem. Mimo różnicy na temat Os-u w wielu kwestiach mamy podobne poglądy. Myślę, że to dobry moment aby zakończyć dyskusję.
 16. Piernik do wiatraka na to, że w obecnym systemie przyznawania licencji pierwszeństwo ma kolesiostwo prezesa, reszta może będzie miała farta jeśli płaci kilka lat pod rząd. Jak będę miał szczęście nigdy wcześniej nie mając opłaty na OS, to za 10 lub 15 lat mi się uda ją otrzymać. Oczywiście o ile dożyję i nadal będzie mnie stać. Jak już otrzymam możliwość , dozyję to będę kupował przez kolejne 10 lat rok za rokiem, i nie dam mozliwości skorzystania innym. ( tak to funkcjonuje dziś). W drodze losowania jest sprawiedliwość, dająca szansę każdemu zainteresowanemu. Można także zapisać, że przystępować można co 2 rok , dla osób ktore otrzymały licencję rok wcześniej. Wszystko jest do zrobienia, tylko trzeba wyrazic chęć. Jeśli chodzi o dniówki, to jeśli akurat nie wygrasz losowania to sobie takich kupisz 40, tyle ile jest wejść nad wodę w rocznej licencji i nadal masz możliwość łowić na OS. Różnica w cenie dla Ciebie jest (sądząc po wypowiedziach) niewielka.
 17. Przyznawałbym licencje w drodze losowania przy obecnosci zsinteresowanych, oraz z transmisją online, to jest najbardziej sprawiedliwy sposób. Odpowiadając na Twoje 2 pytanie dotyczące deficytu. Można zrobić składkę w wysokości polowy obecnej skladki, oraz ograniczyć o połowę ilość wejść. Wydając 2 razy więcej licencji niż do tej pory. Takie rozwiązanie spowoduje taki sam budżet, a skorzysta 2 tyle chętnych. Pozwoli to także skorzystać osobom mniej zamożnym, posiadającym mniejszą ilość czasu na wykorzystanie w pełni licencji lub mieszkającym w znacznej odległości od łowiska. Najlepiej gdyby wprowadzić oba rozwiązania. Po prostu należałoby dać szsnsę skorzystać wszystkim zainteresowanym z Odcinka Specjalnego.
 18. Mozna czuć się oszukanym musząc placić 1900 złotych na OS, a jednocześnie nie mieć prawa zakupu licencji, bo pierwszeństwo mają osoby kupujące licencję kolejny rok z rzędu. Kto decyduje o tym komu z chętnych przyznać licencję? Dlaczego dla członkow okr krosno, ktorzy mają oplacona skladkę okregową, nie ma znizki na Os np. 950zł? Stawka 1900 złotych powinna pozostać dla gości zagranicznych. Przy tym kursie euro i dolara ktory mamy to niewielka kwota.
 19. Kiedyś, spotkałem pana Piotra pod hotelem Salamandra, akuratnie wyszedł z wody. Zapytałem co to za rura ze ściekami wpadającymi do Sanu, wskazał hotel twierdząc, że nic sie z tym nie da zrobić. To są słowa gospodarza wody. Os do Postołowa to głupota, nie rozumiem dlaczego miałbym płacić 100 zł aby łowić w ulubionej rzece ? Tym bardziej, żeby zakupic taką licencję, trzeba zrobić to odpowiednio wcześniej, ponieważ ilość jest ograniczona, i można trafić na taki dzień w którym akurat woda będzie nie do łowienia. Proszę pomyśleć także o młodzieży, skąd mają wziąć tyle kasy żeby łowić w sensownych miejscach? Rzeka to nasze wspólne dobro nie tylko dla klasy premium, i uważam że tak powinno zostać. Wesołych świąt
 20. Odłów odbył się w niedzielę popoludniu, w kilkanaście zgrupowanych osób. Ponoć na zlecenie Wojewody. Nawet SSR na swojej stronie na fb opublikowało wpis, że natrafili na odłowy ( wynika z tego, że nie byli godni otrzymać takiej informacji odpowiednio wcześniej ). Część zdjeć jest także w poście na stronie fb SSR. Deptanie tarlisk, Odławianie ryb , potraktowanie pradem, przewozenie w plastikowych pojemnikach, rozmnazane w sztucznych warunkach, narybek karmiony sztucznym pokarmem, jaką moze miec przezywalnosc w naturalnym środowisku? Jaką bedzie mieć taki narybek odpornosć na wystepujace naturalnie bakterie, wirusy, grzyby i inne zanieczyszczenia? Czy ktoś wie czym jest pellet którym karmi się narybek? Skąd pochodzi, jaki ma skład? Gdzie zostały przewiezione odłowione ryby, do jakiego ośrodka, jaks ilość została odłowiona? Dlaczego nie ma informacji dla wszystkich zainteresowanych na stronie okręgu o odłowach? Dlaczego nie jest taki odłow relacjonowany na żywo na kanale np. Yt, lub nie ma dokumentacji filmowej z odłowów/ zarybień? Pytań jest wiele więcej... Zna ktoś odpowiedz na którokolwiek ?
 21. W niedzielę zastałem bardzo wysoką wodę, ma ktoś info czy były tak intensywne opady w okolicy, że większość dostępnych miejsc z brzegu było zalanych? Czy tutaj też gromadzą wodę w celu przepłukania koryta rzeki ?
 22. Witam, koledzy mam pilna potrzebe wizyty u gastrologa i wykonania gastroskopii. Szukam konkretnego lekarza, ktory zna sie na rzeczy. Moze byc na fundusz , posiadam skieeiwanie ale pewnie terminow brak, Moge nawet zaplacic podwojnie za szybki termin do konkretnego fachowca, oraz podjechac do innego miasta. Jesli ktos zna, ma jakies doswiadczenie prosze o polecenie.
 23. Z instytutu doswiadczalnego podobno niedawno wyciekly jakies substsncje oleiste lub paliwowe gromadzone w duzych zbiornikach, ale rowniez informacja nie sprawdzona. Ktos , coś słyszał lub może był świadkiem?
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy