Jump to content

skowron555

Użytkownicy
 • Content Count

  143
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by skowron555

 1. Sprawa polega na sprawiedliwości przyznawania licencji, oraz otrzymaniu możliwości zakupić ją wszystkim zainteresowanym. Wszystko opisałem, w poprzednich postach. Niestety kolego Ty masz problem, z czytaniem ze zrozumieniem. Mimo różnicy na temat Os-u w wielu kwestiach mamy podobne poglądy. Myślę, że to dobry moment aby zakończyć dyskusję.
 2. Piernik do wiatraka na to, że w obecnym systemie przyznawania licencji pierwszeństwo ma kolesiostwo prezesa, reszta może będzie miała farta jeśli płaci kilka lat pod rząd. Jak będę miał szczęście nigdy wcześniej nie mając opłaty na OS, to za 10 lub 15 lat mi się uda ją otrzymać. Oczywiście o ile dożyję i nadal będzie mnie stać. Jak już otrzymam możliwość , dozyję to będę kupował przez kolejne 10 lat rok za rokiem, i nie dam mozliwości skorzystania innym. ( tak to funkcjonuje dziś). W drodze losowania jest sprawiedliwość, dająca szansę każdemu zainteresowanemu. Można także zapisać, że przystępować można co 2 rok , dla osób ktore otrzymały licencję rok wcześniej. Wszystko jest do zrobienia, tylko trzeba wyrazic chęć. Jeśli chodzi o dniówki, to jeśli akurat nie wygrasz losowania to sobie takich kupisz 40, tyle ile jest wejść nad wodę w rocznej licencji i nadal masz możliwość łowić na OS. Różnica w cenie dla Ciebie jest (sądząc po wypowiedziach) niewielka.
 3. Przyznawałbym licencje w drodze losowania przy obecnosci zsinteresowanych, oraz z transmisją online, to jest najbardziej sprawiedliwy sposób. Odpowiadając na Twoje 2 pytanie dotyczące deficytu. Można zrobić składkę w wysokości polowy obecnej skladki, oraz ograniczyć o połowę ilość wejść. Wydając 2 razy więcej licencji niż do tej pory. Takie rozwiązanie spowoduje taki sam budżet, a skorzysta 2 tyle chętnych. Pozwoli to także skorzystać osobom mniej zamożnym, posiadającym mniejszą ilość czasu na wykorzystanie w pełni licencji lub mieszkającym w znacznej odległości od łowiska. Najlepiej gdyby wprowadzić oba rozwiązania. Po prostu należałoby dać szsnsę skorzystać wszystkim zainteresowanym z Odcinka Specjalnego.
 4. Mozna czuć się oszukanym musząc placić 1900 złotych na OS, a jednocześnie nie mieć prawa zakupu licencji, bo pierwszeństwo mają osoby kupujące licencję kolejny rok z rzędu. Kto decyduje o tym komu z chętnych przyznać licencję? Dlaczego dla członkow okr krosno, ktorzy mają oplacona skladkę okregową, nie ma znizki na Os np. 950zł? Stawka 1900 złotych powinna pozostać dla gości zagranicznych. Przy tym kursie euro i dolara ktory mamy to niewielka kwota.
 5. Kiedyś, spotkałem pana Piotra pod hotelem Salamandra, akuratnie wyszedł z wody. Zapytałem co to za rura ze ściekami wpadającymi do Sanu, wskazał hotel twierdząc, że nic sie z tym nie da zrobić. To są słowa gospodarza wody. Os do Postołowa to głupota, nie rozumiem dlaczego miałbym płacić 100 zł aby łowić w ulubionej rzece ? Tym bardziej, żeby zakupic taką licencję, trzeba zrobić to odpowiednio wcześniej, ponieważ ilość jest ograniczona, i można trafić na taki dzień w którym akurat woda będzie nie do łowienia. Proszę pomyśleć także o młodzieży, skąd mają wziąć tyle kasy żeby łowić w sensownych miejscach? Rzeka to nasze wspólne dobro nie tylko dla klasy premium, i uważam że tak powinno zostać. Wesołych świąt
 6. Odłów odbył się w niedzielę popoludniu, w kilkanaście zgrupowanych osób. Ponoć na zlecenie Wojewody. Nawet SSR na swojej stronie na fb opublikowało wpis, że natrafili na odłowy ( wynika z tego, że nie byli godni otrzymać takiej informacji odpowiednio wcześniej ). Część zdjeć jest także w poście na stronie fb SSR. Deptanie tarlisk, Odławianie ryb , potraktowanie pradem, przewozenie w plastikowych pojemnikach, rozmnazane w sztucznych warunkach, narybek karmiony sztucznym pokarmem, jaką moze miec przezywalnosc w naturalnym środowisku? Jaką bedzie mieć taki narybek odpornosć na wystepujace naturalnie bakterie, wirusy, grzyby i inne zanieczyszczenia? Czy ktoś wie czym jest pellet którym karmi się narybek? Skąd pochodzi, jaki ma skład? Gdzie zostały przewiezione odłowione ryby, do jakiego ośrodka, jaks ilość została odłowiona? Dlaczego nie ma informacji dla wszystkich zainteresowanych na stronie okręgu o odłowach? Dlaczego nie jest taki odłow relacjonowany na żywo na kanale np. Yt, lub nie ma dokumentacji filmowej z odłowów/ zarybień? Pytań jest wiele więcej... Zna ktoś odpowiedz na którokolwiek ?
 7. W niedzielę zastałem bardzo wysoką wodę, ma ktoś info czy były tak intensywne opady w okolicy, że większość dostępnych miejsc z brzegu było zalanych? Czy tutaj też gromadzą wodę w celu przepłukania koryta rzeki ?
 8. Witam, koledzy mam pilna potrzebe wizyty u gastrologa i wykonania gastroskopii. Szukam konkretnego lekarza, ktory zna sie na rzeczy. Moze byc na fundusz , posiadam skieeiwanie ale pewnie terminow brak, Moge nawet zaplacic podwojnie za szybki termin do konkretnego fachowca, oraz podjechac do innego miasta. Jesli ktos zna, ma jakies doswiadczenie prosze o polecenie.
 9. Z instytutu doswiadczalnego podobno niedawno wyciekly jakies substsncje oleiste lub paliwowe gromadzone w duzych zbiornikach, ale rowniez informacja nie sprawdzona. Ktos , coś słyszał lub może był świadkiem?
 10. Za sklepem w Nowej Wsi jest głębiej, następne miejscówki są juz na zalewie.
 11. skowron555

  Lipie

  Pelety i kulki najczesciej sprowadzane z Azji , są w Polsce przez dystrybutorów przepakowywane w pojemniki z ich logiem i sprzedawane lub inne niewiadomego pochodzenia sprzedawane na wagę. Nie ma żadnej kontroli nad tymi produktami, jakiej sa jakosci oraz z czego wyprodukowane. Cześć z nich ponos z mączki rybnej, ktora się pozyskuje z bakutylu. Pół biedy jesli ryby przerobione na rączkę były zdrowe, ale często jest tak ze chore ryby i inne zwierzęta ktore powinny być zutylizowane w takich zakładach, sa przerobione na mączki i trafiają min do takich kulek i pelletow. Reszta idzie na pasze dla zwierząt hodowlanych. Myślę że warto używać kulek swojej produkcji i przynęt naturalnych.
 12. Przejeżdżałem w tym roku koło tej rzeczki, dramatycznie niski poziom wody, był październik, widziałem gościa łowiącego na spining przy głównej drodze relacji Krościenko - Przemyśl. Kononowicz mówił , że "nic nie będzie" już niedługo ....
 13. Panowie poniżej Rzeszowa czy nawet samej zapory uważam, że już miętusy nie występują. Niski poziom wody, zbyt wolny przepływ, zanieczyszczenia, coroczne kilkukrotne splywy martwych ryb, wycięcie większości nadbrzeżnych drzew. Wnioski nasuwają się same. Szczerze to w tym roku, w tym ścieku nie mam ochoty nawet spróbować. Przez ostatnie 3 lata miętusa nie złowiłem.
 14. Witam. Na twoim miejscu sprawe przekazalbym do prokutatury rejonowej z zapytaniem, dlaczego Wios nie pobralo od razu probek wody, tj zaniechanie obowiazku sluzbowego oraz gdzie sa wyniki badan wody??? Jakiej kategorii bylo zanieczyszczenie i jaki wplyw ma na srodowisko? Kto stwierdzil ze sa to wody powierzchniowe? Czy ten zbiornik nie jest gleboki na okolo 15 metrów od poziomu zero czi gruntu na skarpie? Czy to nie przenika do wod głebinowych? a w pobliżu sa ujęcia !! Pytanie 2 to dlaczego policja nie podjęła proby poszukiwania sprawcy i kto jest za to odpowiedzialny. Pyt 3, jakie czynności wyjaśniające zostały podjęte? W trybie dostępu do informacji publicznej zwróć sie do policji o wglad do akt sprawy.
 15. Olej to wynik poboru probek wody przy kanale z ktorego wyplywal. Wyzej to nie plyneło. Obecnie beda przesluchiwani pracownicy Wios, ktorzy wykonali badanie w celu wyjasnienia jak bardzo szkodliwe jest to dla srodowiska. Prokuratura proadzi postepowanie sprawdzajace. Bede pisal do prokuratora wniosek o wglad do akt sprawy, mam nadzieję, że na postępowaniu sprawdzającym nie zakonczy. Chodzi mi w tym wsztstkim zeby znalezc osoby odpowiedzialne ktore nie wszczely poszukiwania zrodla wycieku zanieczyszczen i doprowadzic ich do odpowiedzialności. Sa to funkcjonariusze policji a dokładnie dyżurny pracujący w tem konkretny dzień, któremu wielokrotnie zglaszalem i prosilem żeby znalezli skad to się wydobywa. Dowiedzialem sie ze zadecydował zawiesić akcję poszukiwania. Przypuszczam, że dlatego iż ten kanał jest połączony bezpośrefnio z bazą policji prewencji w Zaczerniu. Trzeba koniecznie usprawnic działanie służb, Wios powinno miec dyżur 24h. Po zgloszeniu na 112 bez proszenia policja powinna szukac zanieczyszczenia, straz możliwie usuwac skutki, wios pobrac wode i w trybie pilnym robic badania, prokuratura z urzędu prowadzic sledztwo i nadzór. Powinny byc także policzone straty przez Pzw w rybostanie, oraz straty dotyczace innych zwierząt i ogólnie calego ekosystemu. Jeśli bedzie winny, będzie ukarany, bedzie ktos dokladnie badal skad mogło sie to wydobywac, w przyszłości jak ktokolwiek zglosi zanieczyszczenie gdziekolwiek, policja i inne służby bedą DZIALAC A NIE SIE OPIERDALAC za nasze pieniadze.
 16. skowron555

  Pompa do wody

  Pompysanok.pl Powinni pomóc.
 17. Kolego tematu rekultywacji nie znam, dlatego nie pomogę.
 18. Wyniki badań wody z 14.08... Próbuję ustalić dlaczego osoby które wykonały badanie są wykreślone czarnym markerem aby nie było możliwe odczytać kto się pod tym raportem podpisał. odp inf publ. - T. Dudek - badania wody rz. Czarna.pdf badanie wody - rz. Czarna.pdf
 19. Dzisiaj podczas 2 godzinnego przesłuchania w sprawie ostatniego zanieczyszczenia rzeki Czarnej, w toczącym się postępowaniu przygotowawczym, które na zlecenie prokuratury prowadzi sierżant Buniowska Patrycja z komisariatu policji w Trzebownisku otrzymałem ważną informację. Należy zgłaszać zawsze zanieczyszczenie osobiście na komisariacie, aby zgłoszenie było skuteczne. Więc jeśli zobaczymy zanieczyszczenie, informujemy najpierw wody polskie, nastepnie Wioś, straz pożarna, gminną, policję osobiście na nsjblizszym komissriacie. Wsztstkie instytucje ktore wymieniłem nie mają procedury informowania policji, wiec nalezy to zrobic za nich. Jesli policja nie zacznie szukac źródła zanieczyszczenia nalezy poinformowac prokuraturę rejonową. Niepokoi mnie tylko art. 182 kk... http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/36AF679A Jeśli zaistnieje poważne zanieczyszczenie srodiwiska np wody, wowczas organ jest zoobowiazany do prowadzenia śledztwa i ukarania winnego zanieczyszczenia. Czyli jesli na miejsce zanieczyszczenia przyjedzie Wios pobierze próbki wody, po 2 lub 3 dniach beda wyniki badań i jakis specjalista stwierdzi ze zsnieczyszczenie było znaczne i zagraza życiu oraz zdrowiu ludzi i zwierząt, wowczas policja powinna prowadzic śledztwo. Tylko po kilku dniach jak z kanalu juz nie leci sciek, to czego szukac??? Jesli ktos stwierdzi, ze to nie było poważne zanieczyszczenie to nawet jeśli będzie winny, to nie zostanie ukarany. Możemy sobie wyobrazic jak to dziala w praktyce, i niestety po moich doświadczeniach z wieloma zanieczyszczeniami wiem, ze nic nie dziala tak jak nalezy. Mam nadzieję, że jeśli zauważymy w przyszłosci zanieczyszczenie, po tym wpisie wszyscy będą wiedzieli co robić aby zgłoszenie było skuteczne. Tylko w ten sposob możemy walczyć o nasze wody, rosliny i zwierzęta. Mam nadzieję, że nie będe walczył sam i dla wszystkich z nas jest to bardzo ważna sprawa mieć czyste rzeki.
 20. Możesz pisac do prokuratury, ale raczej nie rejonowej, oni Cie zleją tak jak mnie. Zastanowilbym sie nad ministerstwem środowiska i prokuraturą generalną, żeby zajeli się niedopełnieniem obowiązków służbowych przez Wioś oraz Policję.
 21. Wysłałem dzisiaj maila ze zdjeciami, opisem miejsca i całej sytuacji do prokuratury okregowej w Rzeszowie. Wios pobrało próbki wody, tylko wyniki są dla zleceniodawcy nie dla opinii publicznej... Może jeszcze trzeba bedzie powiadomic marszalka województwa, albo ministerstwo środowiska jesli dalej nic żadne służby nie zrobią z tym zanieczyszczeniem. WI.7024.89.2018.RC(1).pdf
 22. Rzeczką nadal płynie zanieczyszczenie, jak dotąd reakcji jakiejkolwiek brak.... Zglosilem sprawe w piatek do dyrektora ochrony środowiska w Rzeszowie. Co dalek robić? Prokuratuea, ministerstwo środowiska?? Czy Pisać k**** list do pana Boga?
 23. Miejsce wycieku to kanał który jest 15-20 metrow ponizej mostu księżego. Wyciek pomimo zabezpieczenia przez strazaków wczoraj caly dzień był aktywny. Dzwoniłem kilkanascie razy na 112 oraz 997 dlaczego nikt nie szuka źródła zanieczyszczenia, usłyszałem że dyżurny policji odwołał akcje. Kanał polaczony jest z bazą policji prewencji w Zaczerniu. Tą informację uslyszałem od Dzielnicowego policji spotkanego przypadkowo nad Rzeką. Powiedział że sprawdzał studzienki na bazie prewencji policji i jest czysto. Czy mowił prawde?? Rozważam zgloszenie sprawy do ABW lub prokuratury Rejonowej o niedopelnieniu obowiązków służbowych. Dowiedzialem sie dzwoniac pod 997, że który odwolał akcje jeszcze we wtorek wieczorem to operator 59. Nie chcieli powiedzieć mi jego imienia i nazwiska. Niestety kolejny raz nie szuka się winnych zanieczyszczenia. Moze jednak kanały na policji nie są czyste i tam znajduje się źródło zanieczyszczenia? Może kolega Janek zechciałby pomóc zmusić odpowiedzialne służby do podjęcia działań? Chętnie podzielę się swoją wiedzą, nagraniami, fotografiami.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy