Jump to content

skowron555

Użytkownicy
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by skowron555

 1. W niedzielę zastałem bardzo wysoką wodę, ma ktoś info czy były tak intensywne opady w okolicy, że większość dostępnych miejsc z brzegu było zalanych? Czy tutaj też gromadzą wodę w celu przepłukania koryta rzeki ?
 2. Witam, koledzy mam pilna potrzebe wizyty u gastrologa i wykonania gastroskopii. Szukam konkretnego lekarza, ktory zna sie na rzeczy. Moze byc na fundusz , posiadam skieeiwanie ale pewnie terminow brak, Moge nawet zaplacic podwojnie za szybki termin do konkretnego fachowca, oraz podjechac do innego miasta. Jesli ktos zna, ma jakies doswiadczenie prosze o polecenie.
 3. Z instytutu doswiadczalnego podobno niedawno wyciekly jakies substsncje oleiste lub paliwowe gromadzone w duzych zbiornikach, ale rowniez informacja nie sprawdzona. Ktos , coś słyszał lub może był świadkiem?
 4. Za sklepem w Nowej Wsi jest głębiej, następne miejscówki są juz na zalewie.
 5. skowron555

  Lipie

  Pelety i kulki najczesciej sprowadzane z Azji , są w Polsce przez dystrybutorów przepakowywane w pojemniki z ich logiem i sprzedawane lub inne niewiadomego pochodzenia sprzedawane na wagę. Nie ma żadnej kontroli nad tymi produktami, jakiej sa jakosci oraz z czego wyprodukowane. Cześć z nich ponos z mączki rybnej, ktora się pozyskuje z bakutylu. Pół biedy jesli ryby przerobione na rączkę były zdrowe, ale często jest tak ze chore ryby i inne zwierzęta ktore powinny być zutylizowane w takich zakładach, sa przerobione na mączki i trafiają min do takich kulek i pelletow. Reszta idzie na pasze dla zwierząt hodowlanych. Myślę że warto używać kulek swojej produkcji i przynęt naturalnych.
 6. Przejeżdżałem w tym roku koło tej rzeczki, dramatycznie niski poziom wody, był październik, widziałem gościa łowiącego na spining przy głównej drodze relacji Krościenko - Przemyśl. Kononowicz mówił , że "nic nie będzie" już niedługo ....
 7. Panowie poniżej Rzeszowa czy nawet samej zapory uważam, że już miętusy nie występują. Niski poziom wody, zbyt wolny przepływ, zanieczyszczenia, coroczne kilkukrotne splywy martwych ryb, wycięcie większości nadbrzeżnych drzew. Wnioski nasuwają się same. Szczerze to w tym roku, w tym ścieku nie mam ochoty nawet spróbować. Przez ostatnie 3 lata miętusa nie złowiłem.
 8. Witam. Na twoim miejscu sprawe przekazalbym do prokutatury rejonowej z zapytaniem, dlaczego Wios nie pobralo od razu probek wody, tj zaniechanie obowiazku sluzbowego oraz gdzie sa wyniki badan wody??? Jakiej kategorii bylo zanieczyszczenie i jaki wplyw ma na srodowisko? Kto stwierdzil ze sa to wody powierzchniowe? Czy ten zbiornik nie jest gleboki na okolo 15 metrów od poziomu zero czi gruntu na skarpie? Czy to nie przenika do wod głebinowych? a w pobliżu sa ujęcia !! Pytanie 2 to dlaczego policja nie podjęła proby poszukiwania sprawcy i kto jest za to odpowiedzialny. Pyt 3, jakie czynności wyjaśniające zostały podjęte? W trybie dostępu do informacji publicznej zwróć sie do policji o wglad do akt sprawy.
 9. Olej to wynik poboru probek wody przy kanale z ktorego wyplywal. Wyzej to nie plyneło. Obecnie beda przesluchiwani pracownicy Wios, ktorzy wykonali badanie w celu wyjasnienia jak bardzo szkodliwe jest to dla srodowiska. Prokuratura proadzi postepowanie sprawdzajace. Bede pisal do prokuratora wniosek o wglad do akt sprawy, mam nadzieję, że na postępowaniu sprawdzającym nie zakonczy. Chodzi mi w tym wsztstkim zeby znalezc osoby odpowiedzialne ktore nie wszczely poszukiwania zrodla wycieku zanieczyszczen i doprowadzic ich do odpowiedzialności. Sa to funkcjonariusze policji a dokładnie dyżurny pracujący w tem konkretny dzień, któremu wielokrotnie zglaszalem i prosilem żeby znalezli skad to się wydobywa. Dowiedzialem sie ze zadecydował zawiesić akcję poszukiwania. Przypuszczam, że dlatego iż ten kanał jest połączony bezpośrefnio z bazą policji prewencji w Zaczerniu. Trzeba koniecznie usprawnic działanie służb, Wios powinno miec dyżur 24h. Po zgloszeniu na 112 bez proszenia policja powinna szukac zanieczyszczenia, straz możliwie usuwac skutki, wios pobrac wode i w trybie pilnym robic badania, prokuratura z urzędu prowadzic sledztwo i nadzór. Powinny byc także policzone straty przez Pzw w rybostanie, oraz straty dotyczace innych zwierząt i ogólnie calego ekosystemu. Jeśli bedzie winny, będzie ukarany, bedzie ktos dokladnie badal skad mogło sie to wydobywac, w przyszłości jak ktokolwiek zglosi zanieczyszczenie gdziekolwiek, policja i inne służby bedą DZIALAC A NIE SIE OPIERDALAC za nasze pieniadze.
 10. skowron555

  Pompa do wody

  Pompysanok.pl Powinni pomóc.
 11. Kolego tematu rekultywacji nie znam, dlatego nie pomogę.
 12. Wyniki badań wody z 14.08... Próbuję ustalić dlaczego osoby które wykonały badanie są wykreślone czarnym markerem aby nie było możliwe odczytać kto się pod tym raportem podpisał. odp inf publ. - T. Dudek - badania wody rz. Czarna.pdf badanie wody - rz. Czarna.pdf
 13. Dzisiaj podczas 2 godzinnego przesłuchania w sprawie ostatniego zanieczyszczenia rzeki Czarnej, w toczącym się postępowaniu przygotowawczym, które na zlecenie prokuratury prowadzi sierżant Buniowska Patrycja z komisariatu policji w Trzebownisku otrzymałem ważną informację. Należy zgłaszać zawsze zanieczyszczenie osobiście na komisariacie, aby zgłoszenie było skuteczne. Więc jeśli zobaczymy zanieczyszczenie, informujemy najpierw wody polskie, nastepnie Wioś, straz pożarna, gminną, policję osobiście na nsjblizszym komissriacie. Wsztstkie instytucje ktore wymieniłem nie mają procedury informowania policji, wiec nalezy to zrobic za nich. Jesli policja nie zacznie szukac źródła zanieczyszczenia nalezy poinformowac prokuraturę rejonową. Niepokoi mnie tylko art. 182 kk... http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/36AF679A Jeśli zaistnieje poważne zanieczyszczenie srodiwiska np wody, wowczas organ jest zoobowiazany do prowadzenia śledztwa i ukarania winnego zanieczyszczenia. Czyli jesli na miejsce zanieczyszczenia przyjedzie Wios pobierze próbki wody, po 2 lub 3 dniach beda wyniki badań i jakis specjalista stwierdzi ze zsnieczyszczenie było znaczne i zagraza życiu oraz zdrowiu ludzi i zwierząt, wowczas policja powinna prowadzic śledztwo. Tylko po kilku dniach jak z kanalu juz nie leci sciek, to czego szukac??? Jesli ktos stwierdzi, ze to nie było poważne zanieczyszczenie to nawet jeśli będzie winny, to nie zostanie ukarany. Możemy sobie wyobrazic jak to dziala w praktyce, i niestety po moich doświadczeniach z wieloma zanieczyszczeniami wiem, ze nic nie dziala tak jak nalezy. Mam nadzieję, że jeśli zauważymy w przyszłosci zanieczyszczenie, po tym wpisie wszyscy będą wiedzieli co robić aby zgłoszenie było skuteczne. Tylko w ten sposob możemy walczyć o nasze wody, rosliny i zwierzęta. Mam nadzieję, że nie będe walczył sam i dla wszystkich z nas jest to bardzo ważna sprawa mieć czyste rzeki.
 14. Możesz pisac do prokuratury, ale raczej nie rejonowej, oni Cie zleją tak jak mnie. Zastanowilbym sie nad ministerstwem środowiska i prokuraturą generalną, żeby zajeli się niedopełnieniem obowiązków służbowych przez Wioś oraz Policję.
 15. Wysłałem dzisiaj maila ze zdjeciami, opisem miejsca i całej sytuacji do prokuratury okregowej w Rzeszowie. Wios pobrało próbki wody, tylko wyniki są dla zleceniodawcy nie dla opinii publicznej... Może jeszcze trzeba bedzie powiadomic marszalka województwa, albo ministerstwo środowiska jesli dalej nic żadne służby nie zrobią z tym zanieczyszczeniem. WI.7024.89.2018.RC(1).pdf
 16. Rzeczką nadal płynie zanieczyszczenie, jak dotąd reakcji jakiejkolwiek brak.... Zglosilem sprawe w piatek do dyrektora ochrony środowiska w Rzeszowie. Co dalek robić? Prokuratuea, ministerstwo środowiska?? Czy Pisać k**** list do pana Boga?
 17. Miejsce wycieku to kanał który jest 15-20 metrow ponizej mostu księżego. Wyciek pomimo zabezpieczenia przez strazaków wczoraj caly dzień był aktywny. Dzwoniłem kilkanascie razy na 112 oraz 997 dlaczego nikt nie szuka źródła zanieczyszczenia, usłyszałem że dyżurny policji odwołał akcje. Kanał polaczony jest z bazą policji prewencji w Zaczerniu. Tą informację uslyszałem od Dzielnicowego policji spotkanego przypadkowo nad Rzeką. Powiedział że sprawdzał studzienki na bazie prewencji policji i jest czysto. Czy mowił prawde?? Rozważam zgloszenie sprawy do ABW lub prokuratury Rejonowej o niedopelnieniu obowiązków służbowych. Dowiedzialem sie dzwoniac pod 997, że który odwolał akcje jeszcze we wtorek wieczorem to operator 59. Nie chcieli powiedzieć mi jego imienia i nazwiska. Niestety kolejny raz nie szuka się winnych zanieczyszczenia. Moze jednak kanały na policji nie są czyste i tam znajduje się źródło zanieczyszczenia? Może kolega Janek zechciałby pomóc zmusić odpowiedzialne służby do podjęcia działań? Chętnie podzielę się swoją wiedzą, nagraniami, fotografiami.
 18. Dzisiaj zglosilem znów zanieczyszczenie mailowo oraz telefonicznoe do Wios, strazy pożarnej, policji, gminy trzebownisko, zarzadu zlewni wód z Krosna, oraz Pzw. Po okolo godzinie przyjechali przedstaeociele zarządu wód, straz pozarna oraz przedstawiciele wydziału srodowiska z gminy Trzebowniska. Pytam panow ze zlewni wód gdzie wios i dlaczego nie przyjechali pobrac probek wody? Maja dopiero to zrobić. Pewnie bedzie jak w poprzednich latach zrobia probki 24h później... Napisalem kolejnego maila z prosba o nagranie miejsca, czasu poboru probek wody. Strazacy zlokalizowali kanal z ktorego wydistaje się ciecz. Pytanie jest jednak takie ,czy teraz nie powinna zajac się tym policja i ustalić skąd ta ciecz znajduje sie w tym kanale koło mostu ksiezego? Slyszalem od strazakow ze ten kanał biegnie właśnie z policji. Moze ktorys z kolegów zna lepiej teren i zoorienyowany gdzie biegnie ten kanal i kto jest do niego podłączony?
 19. Mialem okazje wczesnym latem także popływać po zalewie. Maj był gorący więc zapach był nieciekawy. W trzcinowiskach tłuką sie setki śmieci, zazwyczaj butelek. Mozna sobie tylko wyobrazic co jest na dnie... Przekonałem się o tym 2 tygodnie temu.
 20. Zastanawiam się czy zbiorniki wodne wykopane w okolicy A4 Rudna/ Rogoznica nie sa tak głębokie, że znajduje się w nich woda głębinowa? Na 19 metrach wg moich informacji znajduje sie żyła wodna z wodą głębinową. Jesli dochodzi do skażenia w takim niezabezpieczonym zbiorniku, to czy woda która jest pobierana z ujęć głębinowych niedaleko dla wsi Rudna tez jest skażona?
 21. Piękny lipień, gratuluję. Muszki kolegi @luk_hna są bardzo łowne. Wiele różnych ryb złowiłem i naprawdę polecam 😉
 22. Witam. Czy ktoś może polecić dobrą jakościowo bieliznę termoaktywną? Coś co warto kupić? Najlepiej nie chińską Taką, która sprawdzi się na rybach i snowboardzie. Moze coś made in Poland??
 23. W ubiegłym tygodniu można było połowić lipieni . W Ten weekend pogoda nie rozpieszcza, był ktoś wczoraj lub dzisiaj, jakieś efekty?
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy