Jump to content

Recommended Posts

W tamtych okolicach głównie Klenie, a najczęściej to Kleniki. Pstrągi sie trafiają, ale na Jasiołce jest dużo kłusowników. Dopiero od poprzedniego sezonu jest konkretna ekipa, która pilnuje wody i sytuacja może się polepszać. Jeśli chodzi o Klenie to da się tam złowić 40-taka, ale często mam wrażenie , że są tam głównie ryby, które uciekły przez oczka siat. Za to woda jest piękna i mimo braku okazów czasem tam wpadam.

• 4 months later...

Nigdy nie łowiłem na Jasiołce, po przeczytaniu tematu nabrałem ochoty żeby trochę tam powędkować. Może ktoś podrzucić jakieś miejsce w promieniu 10-15 km od Krosna, gdzie wygodnie będzie zostawić auto blisko wody i dostęp do wody też nie będzie utrudniony? Chcę pojechać z żoną, a ona jak to kobieta nie ma zamiaru przedzierać się przez krzaki ;)

Na Jasiołce przynajmniej tam gdzie ja łowię chyba prawie wszystko wymiarowe zostało już zeżarte :( Nie mniej jednak rzeczka jest wspaniała i jak chcesz to napisz na priv postaram się coś podpowiedzieć. 

P.S. Żonie na wszelki wypadek kup maczetę ;)

Dziś byłem na jasiołce w Żarnowcu od remizy w dół rzeki, porostu jasiołka straciła prawa rodzicielskie i wszystko ryby zostały zabrane.. 

Złapałem tylko jedną rybę, życiówkę zdj na dole,

Żadnych brań,moim zdaniem na jasiołke rano nie  ma po co chodzić, bardzo za niepokoiły mnie ślady klusownictwa. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Ja łowię na Jasiołce bardzo często i na jej obronę mogę powiedzieć, że przy takiej samej pogodzie jednego dnia mam mnóstwo brań na spinning, a żadnego z gruntu,  drugiego na odwrót, a trzeciego wcale. Inna spawa, że dużą rzadkością są wymiarowe ryby. Tak jak wyżej pisałem kłusownictwo i miąsiarstwo jest tu na najwyższym poziomie przy przyzwoleniu lokalnych społeczności i zerowych kontrolach.

• 1 month later...

Kilka fotek Jaskiołki, byłem przejazdem, naprawde fajna rzeka.

Dziś byłem z synem na Jasiołce w okolicach Dobieszyna i po godzinnych kapielach przeplatanych z wędkowaniem nagle z lewej strony wyłania się z zakrętu mały niedźwiedź który polował na rybki lub przynajmniej próbował. Szedł w naszą stronę także szybko się pakowałem bo mamusia musi gdzieś w okolicach być, na szczęście po kilku minutach zmienił kierunek i oddalił się. 

Powiem że w tych rejonach w życiu bym się nie spodziewał niedźwiedzia, także radzę uważać. 

A co do rybek to kilka klenikow w przedziale 15-30 cm zlowilismy. Większe to raczej ciężko a napewno nie z dzieckiem. 

Częste określenie kawa z mlekiem to za mało. Powiedziałbym, że to już kawa z bardzo małą ilością mleka :) Ale chyba na wszystkich rzekach w okolicach Krosna jest tak samo. Dziwne bo aż tak znowu nie padało....

• 4 weeks later...

Sezon szarpakowy na Jasiołce  już się rozpoczął.Dzisiaj po południ nad wodą zobaczyłem dwóch mężczyzn stojących po kolana w wodzie  nad dołkiem zarzucając jakiś sznurek do wody.Po pewnym momencie jeden z nich zaczął mocno pociągać sznurek co mnie to zaciekawiło i ruszyłem w ich stronę . Ów delikwenci widząc chłopa ubranego w moro szybko chwycili reklamówkę i dali nogę zostawiając taki sprzęt jak na zdjęciu !!!!:mad:. Jednym słowem Masakra. A tak po zatem rybki choć nieduże bo takie 25 cm bardo dobrze brały na suchą muszkę

Edited by kropek26
Dnia 9.08.2019 o 21:45, Krzysiek1989 napisał:

Dziś byłem z synem na Jasiołce w okolicach Dobieszyna i po godzinnych kapielach przeplatanych z wędkowaniem nagle z lewej strony wyłania się z zakrętu mały niedźwiedź który polował na rybki lub przynajmniej próbował. Szedł w naszą stronę także szybko się pakowałem bo mamusia musi gdzieś w okolicach być, na szczęście po kilku minutach zmienił kierunek i oddalił się. 

Powiem że w tych rejonach w życiu bym się nie spodziewał niedźwiedzia, także radzę uważać. 

A co do rybek to kilka klenikow w przedziale 15-30 cm zlowilismy. Większe to raczej ciężko a napewno nie z dzieckiem. 

Edited by Pittspeed
Pismo
14 godzin temu, kropek26 napisał:

Sezon szarpakowy na Jasiołce  już się rozpoczął.Dzisiaj po południ nad wodą zobaczyłem dwóch mężczyzn stojących po kolana w wodzie  nad dołkiem zarzucając jakiś sznurek do wody.Po pewnym momencie jeden z nich zaczął mocno pociągać sznurek co mnie to zaciekawiło i ruszyłem w ich stronę . Ów delikwenci widząc chłopa ubranego w moro szybko chwycili reklamówkę i dali nogę zostawiając taki sprzęt jak na zdjęciu !!!!:mad:. Jednym słowem Masakra. A tak po zatem rybki choć nieduże bo takie 25 cm bardo dobrze brały na suchą muszkę

W jakiej okolicy na sucharka da się porzucać. Bo jutro mam ochotę się wybrać jeśli woda nie będzie trącona.