Skocz do zawartości
rapala

Piwko i inne trunki (wątek dozwolony od 18 lat)

Rekomendowane odpowiedzi

rapala    259

Tak sobie siedzę w pokoju a przede mną pusty kufelek:D Więc czemu nie ,może taki temacik?A więc jakie browary należą do waszych ulubionych?Jakie piwko jest teraz na topie a jakie podupadło:D.W zupełności zgadzam się z powiedzeniem że "Nie ma piwa niedobrego jest tylko piwo dobre albo bardzo dobre:D" ale....Jak dla mnie od kilku lat namber one jest Heineken:beer:.Niestety preferowony przez wiele lat Żywiec teraz nieco podupadł ale to tylko moje zdanie.A może macie jakiś fajny,lokalny browar?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ryba7    118

Moim ulubionym złocistym płynem jest Okocim zielony:) uwielbiam również piwko z Lublina zwane Zwierzyńcem. Kiedyś pijałem wyłącznie Lecha i Tyskie ale się trochę popsuły:/

Ale jak pisze rapala każde piwo jest dobre lub bardzo dobre pod warunkiem że jest zimne! :beer:zdrowia:beer:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rrs1914    10

1. Tyskie Gronie

2. Perła

3. Kasztelan

ale najlepsze Guinness Draught.

Nie lubię Żywca, Warki są dla mnie po prostu słodkie.

No to:beer:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mapet77    35

Dla mnie No1 to WARKA, choć ostatnio przeprosiłem się z ŻYWCEM w nowej butelce. Jakiś lepszy się zrobił...Kolego rrs1914 Guinness to tylko pity w pint glass, w małym pubie, gdzieś na bezdrożach Irlandii w miłym towarzystwie starszego pokolenia Irlandczyków opowiadających przedziwne historie o swoim kraju. W każdym innym miejscu i każdej innej postaci"butelka, kufel, szklanka) to czysta profanacja, na którą ten szlachetny wytwór irlandzkich browarników nie zasługuje

Edytowane przez mapet77

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rurek22    10

Spróbujcie Krzepkiego z Olsztyna albo Noteckiego z Czarnkowa. Starsi będą też pamiętali śp Heweliusza z Gdańska. Z powodu tego genialnego piwa do dziś nie tknę żadnego piwa z Żywca. Za to że na początku lat 90 kupili browar Heweliusz i natychmiast go zamknęli .Taki mój konsumencki protest:p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
opelot    13

:beer: - zimne,jeszcze raz zimne:)

Dawnymi laty rewelacyjny był braniewski specjal - browar przejęty później przez EB i po piwie:(

Teraz Harnaś:D

Edytowane przez opelot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andre    236
Ewentualnie whisky z lodem;)

Mapet trafiłeś. Właśnie sobie siedzę przy kwadratowej szklance.;)

A tak nawiasem to widać że woda wysoka dokoła:D:D:D:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pittspeed    31

@ Rapala nie ważne jakie aby było nad wodą, szczególnie jak się na nocki zostaje

ja za zwyczaj staram się mieć kierowce, dlatego aby na nocce nie próżnować

choć za zwyczaj sen mnie łapi około 24 i wstaje dopiero rano

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gochu    12

Jako lokalny patriota Perła i Zwierzyniec chociaż szczerze powiem ze z jasnych piw najbardziej lubię Seagrams Gin + Kinley ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kroku    304

NO ja fanatyk piwa ,pije dużo piany.

Bardzo długo piłem żubra kilka lat temu ,teraz mi nie smakuje .

Pożniej piłem lecha kilka lat nie dawno weszła promocja lechów z biedronki zaczałem je kupować i tak skonczyła się przygoda z lechem mam do niego wstręt ,nie smakuje mi.Nie lubie żywca i heinekena i inne carsbergi czy jakoś tak.

Bardzo lubie od dłuższego czasu harnasia ,nawet teraz pije 4 harnasia a jeszcze cztero pak się śmieje do mnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Leszek    249

Dla mnie Nr1 ostatnio to Leżajsk niepasteryzowane. Właśnie przeglądam forum i sobie sączę. O rybkach nikt nic nie pisze. Coś marne lato w tym roku. Nic nie połowiłem.

Sezon pstrągowy się kończy, jak tak dalej będzie lało to i brzan nie połowie.

Dobrze że jeszcze trochę Leżajska zostało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pittspeed    31
Dla mnie Nr1 ostatnio to Leżajsk niepasteryzowane. Właśnie przeglądam forum i sobie sączę. O rybkach nikt nic nie pisze. Coś marne lato w tym roku. Nic nie połowiłem.

Sezon pstrągowy się kończy, jak tak dalej będzie lało to i brzan nie połowie.

Dobrze że jeszcze trochę Leżajska zostało.

ale ten zwykły leżak się popsuł, tz nie mogę tego pić wogóle, zajeżdża mi spirytem, nie wiem jak wy myślicie, ale ja sobie odpuszczam to piwko, szczególnie puszka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dzienciol    27
Dla mnie Nr1 ostatnio to Leżajsk niepasteryzowane.

A i ja takowe właśnie sączę. Jak się chce pić to wszystko zimne wchodzi, ale przeważnie to zapodaje Leżajska albo Tatre jasną. Smak mi "podchodzi" a i cena fajna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
redfer    11

Witam

Ja również Leżajsk, nieraz Tatra i okazjonalnie Perła.

Nie uznaje lekkich piw typu Heineken,Carslberg czy inne Peroni.

Również żadnych mieszanek, piwo dla mnie ma posiadać goryczkę i być zimne.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Danin    10

Żywe z ambera, Ciechan Mocny i Gościszewo Niefiltrowane.

Da się je kupić w kilku sklepach w Rzeszowie.

Kto posmakował piw małych browarów na ogół zmienia swoje podejście do tzw. koncerniaków. :)

:beer: dla wszystkich birofilów :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rrs1914    10
Dla mnie No1 to WARKA, ...Kolego rrs1914 Guinness to tylko pity w pint glass, w małym pubie, gdzieś na bezdrożach Irlandii w miłym towarzystwie starszego pokolenia Irlandczyków opowiadających przedziwne historie o swoim kraju. W każdym innym miejscu i każdej innej postaci"butelka, kufel, szklanka) to czysta profanacja, na którą ten szlachetny wytwór irlandzkich browarników nie zasługuje

Dla Ciebie to może i profanacja ale dla mnie nie po prostu mi smakuje a na Wyspach jeszcze niestety nie byłem ale jak mam zamiar się wybrać i na pewno kilka w pubie wypije.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ukleja    11
nie ma to jak.........piwo z pod samiuśkich Tater :)

Wystarczy pojechać na którykolwiek zbiornik a zobaczymy w czym my wędkarze najlepiej gustujemy.Moje piwko to Tatra Mocna i Żuberek ,pozdrowionka dla tych co nie wiedzą ze buteleczki i puszeczki się do domciu zabiera A może tak mały zlocik zrobić u kogoś na na posesji i całe zaopatrzenie zostawić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rapala    259

No to tak dla wszystkich smakoszy bursztynowego płynu (dobrze schłodzonego;)) aby miło zacząć ten czwartkowy dzionek;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta