Jump to content

Plecionka Momoi Takumi Jig Line

krs
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś z szanownych forumowiczów używa/używał plecionek Momoi ? Na razie wiem tyle że są bardzo... drogie, 150m za 160zł to trochę sporo... Zastanawiam się czy nie kupić jednej szpulki do spróbowania, szczególnie interesują mnie 0,10 i 0,12mm.

• 8 months later...

Tak, ja posiadam tą pletke "momoi takumi jigline" 0.12mm moim zdaniem jest "fajna" ( dodać mogę że nie jest gorsza niż daiwa tournament, którą też posiadam w rozmiarze 0.08)

jeśli miałbym wybierać jedną z nich to chyba wziąłbym takumi, ale... obie nie maja skłonnosci do plątania, latają na zadowalające odległości, są okrągłe,obie zachowują podane przez producenta wytrzymałości, a takumi chyba ma nawet zapas, co jest jeszcze ważne nie są przegrubiane tak jak to zwykle bywa np. w berkleyach (takumi trochę traci kolor po kilku/kilkunastu wypadach, ale to każda pletka tak ma, no chyba ze jest biała to wtedy nie traci koloru tylko zmienia na "brudny ;) ) osobiście uważam że obie plecionki są fajne i warte swojej ceny i obie są godne polecenia.

Pytałem dlatego ,ponieważ zaciekawił mnie ten opis :

...Należy dodać w tym miejscu, że firma Momoi opracowała,

a następnie opatentowała rewolucyjną technologię zwijania poszczególnych włókien

(tzw. Cross-Section) tak, aby w 100% wyeliminować możliwość nasiąkania przez nie wodą.

Uzyskany w ten sposób super gęsty zwój powoduje jednocześnie,

że Takumi JigLine niektórymi swymi cechami jest bardziej podobna do włókien typu monofilament niż do klasycznych plecionek.

Pozwala to na stosowanie jej w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych, nawet przy silnym mrozie.

Dzięki temu, że plecionka w czasie łowienia nie chłonie wody,...

Ale,skoro uważasz ,że jest "porównywalna" z plecionką Tourmament to nie ma sensu przepłacać tym bardziej ,że Mamoi jest prawie dwa razy droższa od plecionki Daiwy .Dzięki za odpowiedź.:beer:

Edited by rapala

Tak, ja posiadam tą pletke "momoi takumi jigline" 0.12mm moim zdaniem jest "fajna" ( dodać mogę że nie jest gorsza niż daiwa tournament, którą też posiadam w rozmiarze 0.08)

Do jakich przynęt używasz tej plecionki ? Szukam cienkiej plecionki do lżejszego łowienia szczupaczków i sandałków, chciałbym nieco odchudzić zestaw. Obecnie używam plecionek o wytrzymałości min. 10lb (~0,15-0,17mm), niżej staram się nie schodzić ze względu na złe doświadczenia :D Zastanawiam się nad tą Momoi i jeszcze Varivas Avani Sea Bass Max Power PE...

Momoi używam głównie go gumek takich od 5 do 12 cm na głowkach od 5g do 15g (ale ta gramatura jest uzależniona od wody na jakiej wędkuje, bo takumi dało by sobie rade z większym ciężarem), wobki, ale do tej pory to nie zauważyłem aby ta momoi się skręcała nawet przy obrotówkach ( wiec jest naprawdę ok), jeśli chodzi o wytrzymałość to moja 0,12 jest naprawdę mocna, rozgina główki gamakatsu nr 3.0 4.0, wydaje mi się że powinna spełnić twoje (a może i każdego) oczekiwania

a teraz powiem dlaczego wziąłem 0,12 i nawiąże do powyższego postu rapali ;).... momoi 0,12 i grubsze można kupić za 160/170 zl(cieńsze np. 0.05-0.08 mm niestety są wiele droższe) przeliczając to na metry nie wychodzi wiele drożej od daiwy :cool: bo takumi na 150m a daiwa 135m i koszt tej pletki zaczyna sie od 120 zl (jeśli weźmiemy pod uwagę 0.12 bądź cieńszą DAIWA Tournament chartreuse plecionka 0,12mm 135m (2330645870) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. no niestety z pletkami tak jest im cieńsza tym droższa )

ja sobie to wymyśliłem tak:

wezmę daiwe 0.08 bo za takumi musiałbym zapłacić wiele więcej ;) (chociaż teraz po testach jednej i drugiej chodzi mi po głowie zakup momoi 0.05mm :rolleyes: )

i wziąłem momoi 0.12 bo wychodzi cenowo tak jak daiwa ( a według mnie jest lepsza :rolleyes: )

ot to moja filozofia ;)

ps

tej pletki "Varivas Avani Sea Bass Max Power" nie znam wiec nie będę się wypowiadał

ale...

życzę udanego wyboru:)

Edited by michal85

jeśli chodzi o wytrzymałość to moja 0,12 jest naprawdę mocna, rozgina główki gamakatsu nr 3.0 4.0, wydaje mi się że powinna spełnić twoje (a może i każdego) oczekiwania

Dzięki za informacje. Skoro plecionka jest na tyle mocna aby rozgiąć gamaka to chyba jest dobrze :rolleyes: Nie wykluczone że zakupię na próbę 0,12m choć się mocno zastanawiam bo cena ostatnio dość znacznie skoczyła w górę w porównaniu do tej z zeszłego roku. Jak długo łowisz na tę linkę ?