Jump to content

Problem obok wędki, czyli jak zmyć barwnik do zanęt?


wróg publiczny
 Share

Recommended Posts

Mój problem dotyczy plastikowych elementów deski rozdzielczej w samochodzie. Podczas ostatniej wyprawy wysypał mi się z pudełka i teraz mam czerwono w samochodzie, sprawa dotyczy barwnika bolandu jeśli to komuś pomorze w rozpoznaniu sprawy. Proszę o pomoc bo próbowałem już chyba wszystkiego. Dla tego komu uda się mi pomóc stawiam:beer: przy pierwszym spotkaniu nad wodą lub dla nieletnich i abstynentów jakiś upominek wędkarski.

Edited by wróg publiczny
Literówka
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jaki jest skład chemiczny barwnika, ale bardzo dobrym zmywaczem są po prostu spray"e do kokpitu usuwają nawet flamastry permanentne (dobry zmywacz do numerów rejestracyjnych na pontonie naniesionych flamastrem), może więc spróbuj tego specyfiku.

Koszt niewielki a jak nie poskutkuje zawsze można wykorzystać do czyszczenia deski rozdzielczej w samochodzie choćby z kurzu.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zaczął od delikatniejszych substancji: benzynka ekstrakcyjna. Próbowałbym też zmywaczem do paznokci lub acetonem ale nie wiem czy nie zostawią jasnych odbarwień na kokpicie. Jest jeszcze ostrzejsza chemia czyli 2-propanol i niezawodny chlorek metylenu ale te mogą "żreć" tworzywa sztuczne.

Link to comment
Share on other sites

Tomekfly ma u mnie obiecaną nagrodę. Pytanie tylko czy piwo, czy wolisz jakieś wędkarskie akcesorium i w tym wypadku proszę o kreślenie swoich preferencji co do tego co to ma być.

Co do podpowiedzi Bronzo77 próbowałem już benzyny ekstrakcyjnej i niestety barwnik ten okazał się nie być substancją organiczną.

Link to comment
Share on other sites

Co do środków typu benzyna, rozcieńczalnik to sugerowałbym daleko idącą ostrożność.

Plastiki deski rozdzielczej są dość odporne ale nie na wszystko.

Spray do deski jak sama nazwa wskazuje jest do deski więc nic nie rozpuści oprócz brudu.

p.s.

Kiedyś załatwiłem zegarek CASIO w dość ciekawy sposób stosując spray na komary chyba OFF, po spryskaniu rąk koperta zegarka zmiękła i zmatowiała.

Nagroda - ważne że się udało zmyć i mogłem pomóc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy