Jump to content
krs

Filmy o tematyce wędkarskiej

Recommended Posts

Wędkarze jak się patrzy - i miło popatrzeć - wysoka kultura aż bije po oczach kogoś na co dzień styka się z naszą rzeczywistością. Subtelna elegancja, bez miejsca na nieprane od niepamiętnych czasów, dziurawe łachy, z odpadającym tu i ówdzie błotem itd. I bez plastikowych, oczojebnych koszulek, na których nie sposób zmieścić kolejnego, entego logo producenta, z którym przecież tak mocno się utożsamiamy... 

Edited by rapala

Początek marca, pogoda niezbyt skłonna do współpracy ale i tak postanowiliśmy wybrać się na pierwszą w tym sezonie zasiadkę, woda w granicach 4 stopni więc i ryby nie bardzo chciały żerować ale mimo to zasiadkę zaliczamy do udanych :)

Tym razem wybraliśmy się na łowisko ''BARONIOK'' po raz pierwszy z wędkami i zamiarem łowienia, jako że nie znamy łowiska i zwyczajów tutejszej ryby to ciężkie zadanie przed nami :) oczywiście jak zawsze świetnie się bawimy wspólnie spędzając czas na łonie natury.

3:42 Ten kapelusz już kiedyś widziałem na YT :)

Film cienki jak wino wytrawne, ale wygrać taki kurs było by fajnie.

Edited by Piotr Rabczak

Też zwróciłem uwagę na kapelusz. Przy okazji okazało się, że na OSie na Sanie(bo to OS, prawda?) też nie zawsze biorą ryby, nawet gdy łowimy pod opieką Adama Sikory.

Film pod względem wędkarskim faktycznie przeciętny, ale w końcu autor to tylko youtuber więc apeluje o wyrozumiałość.:)

Cześć, oddam kod do filmu "Klenie z małej rzeczki na spinning" z najnowszego WMH - widziałem to już, a może ktoś chciałby obejrzeć bo filmik fajny - dobre kino dla kleniowców :). Kod wpisuje się na stronie: https://filmy.wmh.pl/   - trzeba tam mieć konto założone. Jak ktoś chce, proszę o PM. 

Edited by Suwek

Ciekawy filmik (nie tylko dla zawodników spławikowych), jak można połowić na rybnej rzece metodą bolońską:

Konkluzja - włodarze P*W, to złodzieje bądź kretyni, większość polskich wędkarzy - bydło, a Państwowa Straż Rybacka - banda darmozjadów.

PS

Filmik dedykuję właścicielowi firmy Mlekovita - trucicielowi Wisłoka i ryb go zamieszkujących, oraz zachęcam do bojkotowania produktów tej firmy, co czynię wraz z całą moją rodziną.

Dowodów na to chyba nie ma, więc myślę że należy być bardziej powściągliwym w wydawaniu sądów. Czytałem o przypadkach, że źle skonstruowane oczyszczalnie ścieków generowały podobne problemy a rzeszowska też znajduje się niedaleko. Istnieje tez kilku innych podejrzanych. Myślę że to niezbyt uczciwe i eleganckie przesądzanie kto jest winny.

Tak w tematyce filmów, choć nie wędkarskich, polecam "Dwunastu gniewnych ludzi" tak a propos przedwczesnego wydawania sądów. Bez problemu można znaleźć w internecie za darmo.

Edited by Bastuś z Bratko

Jeżeli tuż za "ujściem"" rury powstaje "wianuszek" śniętych ryb, to myślę, że bardziej przekonywującego dowodu nie trzeba - a nieeleganckie w takim przypadku, to są tylko zapachy rozkładu padliny. Oczywiście szef firmy mógł być wtedy np. na wakacjach, ale w świetle polskiego prawa, to on odpowiada za to co dzieje się na terenie jego firmy/zakładu..

Tak na marginesie, to Wisłok i tak jest (nadal) w miarę rybną rzeką (jak na polskie warunki) - choć np. w Czechach taki rybostan mógłby budzić jedynie uśmieszki politowania...

Z mojej strony to tyle (gwoli wyjaśnienia) - na ewentualne dalsze dyskusje zapraszam na PW bądź do wydzielonego tematu.

Pozdrawiam

Tym razem udaliśmy się na łowisko ''Pod Borem'' gdzie przez dwie doby postanowiliśmy sprawdzić która metoda na tym łowisku okaże się skuteczniejsza, łódka zanętowa czy metoda rzutowa, a co z tego wyszło zobaczcie sami :)