Jump to content
Laskovik

Zarybienia w Okręgu Rzeszów

Recommended Posts

Posted (edited)

Co to jest 230 kg narybku szczupaka, którego 70 % i tak albo zginie albo pożrą go inne ryby, a takiego kroczka to jedynie sum może op...... . Zamiast wyrównać szanse w naturze to napędza się tylko jedną metodę połowu. Zbiornik z małą ilością drapieżnika wkońcu sam się oczyści, a niektórzy nazywają to przyduchą bo tego chorego karpia, który jest karmiony nadmierną ilością zanęt i przynęt (ogromny przyrost) nic nie zje. Takie jest moje zdanie. 

Edited by ORINOKO

Dysproporcje są bezdyskusyjne. Ryba która naturalnie nie występuje w naszym środowisku zdominowała wszystkie zarybienia. Wpuszcza się dużo kroczka, bo wędkarze go wyławiają. Wędkarze wyławiają kroczka bo jest go dużo. Błędne koło.

W dodatku jest to błędne koło napędzające wielki biznes od produkcji karpia po handel sprzętem przeznaczonym do jego połowu. proszę sobie porównać jaką część pieniędzy przeznaczonych na zarybienia przeznaczono tylko i wyłącznie na karpia (w sytuacji gdy populacje niektórych rodzimych gatunków źle się mają). Nie istnieje w naszym, wędkarskim środowisku żadne inne lobby poza karpiowym. Ta grupa potrafi wywierać wpływ na zarządzających wodami. 

Bo Karp to kasa, i zadowolone dzadki...gorne odcinki Sanu zmieniaja sie w bezrybna pustynie...Pstraga coraz mniej i ryby coraz mniejsze, lipien kiedys tak liczny miejscami juz prawie nie wystepuje, stada Kleni z osobnikami 50+ sa juz zadkoscia..nawet stada Okoni tak licznie kiedys wystepujac zniknely bezpowrotnie...tamy, lapanie na reke, siaty, lowienie na robaki to Norma...kontroli jak na lekarstwo...ale kasa na zarybianie Karpiem jest...bo Karp to kasa...tyle w temacie...

Co do zarybień karpiem w Okręgu Rzeszów, to prezes Wiesław Heliniak wyjaśnia dalej w wywiadzie, cytuję z tego samego wywiadu z WW 5/2019:

"Zarybienia karpiem wynikają z faktu, że bardzo chcą go wędkarze, bo jest to ryba, którą można stosunkowo łatwo złowić. I nie mam tu na myśli okazów, którym nadano imiona. Mój okręg ma piękne rzeki, ale z przykrością muszę stwierdzić, że nad nimi jest mniej wędkarzy niż nad zbiornikami ze stojącą wodą. Nie wszyscy chcą nauczyć się wędkować w rzece."

Nie myślcie proszę, że ja zacytowałem poprzedni fragment z euforii z ogromu zarybień :)  W tym temacie podpisuję się pod tym co napisaliście wszystkimi kończynami i z tego typu sformułowań "że bardzo chcą go wędkarze" wynika jedno - prostacki populizm. Szkoda, że "włodarze" przestali myśleć o przyrodzie...

Moim skromnym zdaniem, p. Haliniak jako prezes okręgu Rzeszów to totalna porażka, żadnego postępu od początku jego kadencji, polityka zarybienia to śmiech na sali ....................zarybia karpiem?,............ chyba zapatrzył się w lustrze na siebie.