Jump to content

Jaxon Eternum Spinning 270/20 czy Konger Black Tiger 270/23


donkaletone
 Share

Recommended Posts

Witam, chciałem się zapytać czy ktoś miał do czynienia z ww wędkami i jakie wywarły na nim wrażenie. Wędka ma mi służyć do łowienia małymi przynętami (blaszki, woblerki) na małych i średnich rzekach. A może ktoś mógłby polecić coś lepszego w podobnym przedziale cenowym? tzn do 100 zł. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Piszesz że masz zamiar łowić małymi woblerkami i blaszkami, a cw wędeczek o które pytasz to ok20gr.

Wg mnie jeśli małe przynęty to cw max 15 a nawet 12, jeśli chodzi o długość to na małe zakrzaczone ciurki 270 stanowczo za długi.

Może sprecyzujesz jakimi przynętami masz zamiar łowić, i na jakie rybki chcesz głównie polować?

Sam używam takiego i pewnie będę szukał czegoś delikatniejszego na wiosenne klenio-jazie

http://leszcz.home.pl/TRABUCCO_BLACK_SPIN_3_15_g_260m-6720.html

Edited by lisses
Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, na małych zakrzaczonych rzeczkach łowie od długiego czasu, zawsze łowiłem na kije krótkie od poniżej 2m przez 2,10 do 2,40 i wcale nie wydaje mi się, że dodatkowe 30 cm miało by mi w czymkolwiek przeszkadzać. Nawet wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że kijem dłuższym łatwiej będzie poprowadzić przynętę po właściwym torze bez wchodzenia do wody. Nie wiem czy w miarę zrozumiale to napisałem :) A co do cw to może się mylę ale wędki o mniejszym wydają mi się już zbyt delikatne i mam wrażenie, że jeśli chciałbym poprowadzić jakiegoś woblerka w rwącym nurcie to za bardzo by mi nią szarpało, ale nie mam doświadczenia w łowieniu wędkami z tak małym cw więc mogę się mylić. Znowu ta co wysłałeś w linku prawie dwukrotnie przewyższa moje możliwości finansowe :) a tego jaxona mogę mieć za 70 zł a w sklepach ponad 110 a nawet 160 kosztuje więc się nim zainteresowalem :)

Link to comment
Share on other sites

Ten link tonie była propozycja, tylko chciałem pokazać orientacyjny kijek.

A tak właściwie to może określisz wielkość przynęt, jakimi masz zamiar łowić?

Jeśli myślisz używać pływających lekkich woblerków czy smużaków o ciężarze nie przekraczającym 2-3 gr to uwierz, że wedka z cw 20gr będzie jak drąg. Wiem bo próbowałem i dlatego kupiłem kijek z mniejszym cw.

Jeśli chodzi o kije o które pytasz to szczerze miałem tego kongerka w ręce i jakoś mi nie leżał, ale to tylko moje zdanie. Jeśli chodzi o Jaxon to mam wędeczkę z które jestem bardzo zadowolony ale to wklejka, Jaxon XT pro cw 2-12 no i tez dużo droższa.

Napisałem że warto porozglądać się za czymś z rynku wtórnego, o np tu na forum poszedł bardzo fajny kijek za bardzo fajną cenę (Konger IRI Lucky 3-10g 2,75m).

Także szukajcie, macajcie a znajdziecie...coś co będzie leżało w ręce tak jak trzeba.

PS. A jeśli chodzi o małe zakrzaczone rzeczki to jakie miałeś na myśli? Ja uważam że spacer rzeczką nie przekraczającą 5m szerokości (gdzie chodzenie brzegiem jest bardzo ograniczone) szerokości z masą nawisów nad wodą z wędką o dł 270 to męczarnia, jak dla mnie to max 240. Mam na myśli np Wisłok czy Morwawe w b. woj. Krośnieńskim.

Edited by lisses
Link to comment
Share on other sites

Ja mam w szafie jakiegoś jaxona 210cm cw do 17g, którego kupiłem z myślą o pstrągach ale właściwiw tylko raz udało mi się wybrać nad górską rzeczkę, Kijek dwa razy widział wodę dzisiaj wyciągnę go z szafy jak będzie Pan zainteresowany to myślęże za 50zl pójdzie.

Edited by chmura_lukasz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy