Jump to content

Dobre rękawice do spinningu

LukaszZ
 Share

Recommended Posts

Panowie zbliżają się chłodne dni. Macie do polecenia jakieś dobre i sprawdzone rękawice nie krepujące ruchów i trzymające ciepło? Jest tyle tego na rynku że ciężko coś wybrać a nie chce kupować w ciemno. Polećcie coś.

Ze swojej strony mogę polecić Ci rękawice BEHR.Wykonane z neoprenu,ciepłe i wygodne z odpinanymi końcówkami ,które za pomocą rzepów można w praktyczny sposób przymocować w górnej części palca.Mają również wstawki z materiału antypoślizgowego.Używam ich od jakiś pięciu lat głównie na lodzie ale i do spiningu choć gdy jest nawet dość zimno to daję radę bez rękawic jakieś takie przyzwyczajenie;).Też chyba tego roku muszę zakupić nowe bo obecne są już trochę sfatygowane:D.Na koniec mała rada abyś przed zakupem przymierzył rękawice.Każda firma ma "swoją" rozmiarówkę i niekiedy różnica w tym samym rozmiarze jest dość duża.Muszą być w sam raz czyli nie za duże i nie za małe ponieważ nie będą spełniać do końca swojej roli.

Właśnie o nich myślałem ale podobno średnio izolują i nie są zbyt trwałe, szczególnie na szwach i rzepy też są liche. Wiadomo za 30zł nie można oczekiwać cudów. Jak jest u Ciebie? Wytrzymają chociaż do końca sezonu?

Wytrzymają chociaż do końca sezonu?
:eek:

Używam ich z pięć lat:D,fakt że rzepy od ciągłego odpinania palców nie są już jak nowe ale jeszcze dają radę i nie zauważyłem aby gdzieś były podarte na szwach.Wiadomo że neopren nie należy do mocnych materiałów i trochę na nie trzeba uważać.Pamiętam jak po zakończonym którymś sezonie,zapomniałem o nich i zostawiłem w skrzynce nie wyprane.Widok jaki zastałem po kilku miesiącach był śmieszny ponieważ całe pokryte były ...pleśnią:D.Wyprałem w jakimś mocnym płynie i nadal mi służą:D.Jak dla mnie są wystarczająco ciepłe,mogą być "zimne" jeżeli kupisz za małe.Jeżeli nie chodzisz po lodzie to myślę że do spiningowania na pewno wystarczą a wizyta i przymiarka w sklepie i tak Cię nie ominie;).Tak jak pisałem też prawdopodobnie kupię sobie w tym roku nowe i tak w oko wpadły mi TAKIE ale bez przymiarki się nie obędzie.

Ja zaopatrzyłem się całkiem przypadkiem w zwykłe rękawiczki polarowe - chyba za 10 zł - są dopasowane i ciepłe, obciąłem końcówki na kciuka, palca wskazującego i środkowego. Problem pojawia się gdy kotwiczka się wczepi to trzeba się ciut pomęczyć". W tym roku będę chciał nabyć coś z Rapali ale trzeba trafić w sklepie i przymierzyć albo zaryzykować zakup w sklepie int.

W tym roku będę chciał nabyć coś z Rapali ale trzeba trafić w sklepie i przymierzyć albo zaryzykować zakup w sklepie int.

Trafić,przymierzyć w sklepie a następnie szukać w internecie,wyjdzie taniej:D ewentualnie twardo negocjować cenę;).

Bardzo ważną cechą funkcjonalnych rekawiczek do spiningu jest posiadanie przez nie "zapinanie" na rzep w nadgarstku. Lepiej trzymają się na dłoniach i podczas wykonywanie rzutów nie odkrywają nadgarstka co podczas niskich temperatur jest bardzo ważne. Kiedyś miałem taki z gumkami i po drugim wypadzie nad zimowy San oddałem je gratis koledze.

W trakcie spinningowania kazde rękawiczki będą przeszkadzać. Trzeba wybrać takie które będą nam sprawiać najmniej kłopotów i choć trochę ogrzeją dłonie. Ja osobiście używam rowerowych zapinanych na nadgarstku na rzep. Pierwsza zaleta- zawsze są w samochodzie, bo używam je do jazdy w zimie-rewelacja. Druga zaleta wszystkie palce są wolne. Może nie są za ciepłe ale dają radę. W zimie dużo ganiam za pstrągami i dla mnie się sprawdziły.

Jeszcze jedna rewelacyjna zaleta- fantastycznie trzymają kij, żadnego poślizgu.

Edited by Leszek

Miałem kilka różnych modeli rękawic, ale albo zgubiłem, albo mi nie pasowały. Obecnie mam takie i są dla mnie jak najbardziej oki.

http://allegro.pl/polar-neopren-rekawiczki-cormoran-astro-thermo-l-i1848958151.html

Szybko można odsłonić paltony i np. zawiązać agrafkę. Ciepłe, wygodne i nie drogie. Przy spinie palce jednej ręki muszą być odsłonięte, ale nawet w mroźne dni to mi nie przeszkadza.

Lekka wersja rękawiczek z neoprenu wzmacniane nitką ,nylon z siatki nie pomaga stracić przyczepności nawet w bardzo wilgotną pogodę.Końcówki kciuk i palec wskazujący pozostają otwarte co pozwala na bardziej subtelne manipulacje bez zdejmowania rękawic wiązanie węzłów,zakładanie przynęty itp. Używam tych rękawiczek łowiąc w jesieni na spina lub w zimie z lodu dzięki temu, że nie są grube można ubierać na nie dużo grubsze jak jest naprawdę zimno, na jesienne chłody (nawet około -) starczą. Man je kilka lat są naprawdę ok.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

• 3 months later...
Lekka wersja rękawiczek z neoprenu wzmacniane nitką ,nylon z siatki nie pomaga stracić przyczepności nawet w bardzo wilgotną pogodę.Końcówki kciuk i palec wskazujący pozostają otwarte co pozwala na bardziej subtelne manipulacje bez zdejmowania rękawic wiązanie węzłów,zakładanie przynęty itp. Używam tych rękawiczek łowiąc w jesieni na spina lub w zimie z lodu dzięki temu, że nie są grube można ubierać na nie dużo grubsze jak jest naprawdę zimno, na jesienne chłody (nawet około -) starczą. Man je kilka lat są naprawdę ok.

A możesz napisać co to jest za firma i model rękawic? Ewentualnie gdzie można je kupić?

Na luty kupiłem takie rękawiczki z dość grubego neoprenu, cieńszy neopren i odsłonięte kciuki nie sprawdziły mi sie na mrozie, ręka zamarzała dośc szybko, zobaczymy jak będzie z tymi.Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

• 7 years later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Przeniosłem posty do wątku dot rękawiczek spinningowych.

Zakupiłem na aliexpress rękawiczki sygnowane logo Abu Garcia, koszt 32zł u nas za takie same wołają conajmniej 2x tyle, tak więc sie opłacało ;) Szybka przesyłka do paczkomatu. Kupiłem L ale lepsze były by dla mnie XL, rozmiarówka trochę mała ale nie ma tragedii. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

W neoprenach ręce mi się pocą i za chwile jest mi zimno ostatnio zamiast neoprenowych kupiłem cienkie polarowe rękawiczki  i jest mi cieplej jeśli się wbije kotwica to lipa nie łatwo wyciągnąć ale po prostu trzeba tak łowić aby nie dotykać przynęty zwłaszcza w nocy jak się coś popląta  lepiej ściągnąć rękawiczki  i po wszystkim znowu ubrać.

Edited by Andrzejm