Jump to content

Recommended Posts

Na Cierpiszu drobnica skubie. Na białego płoteczki, wzdręgi czy leszczyki można zahaczyć.

Można jeszcze zarzucić spławik czy zarośnięte już wszystko ? :cool:

Miał w tym roku ktoś już na Cierpiszu jakieś wyniki?? Ja właśnie wróciłem, 2 leszczyki ponad 30cm złowione, pozatym nic. Brania niezbyt zdecydowane, drobne skubnięcia co jakis czas energiczniej, ale kolejny zbiornik zaliczony :) Niedawno byłem na czarnej i tam było bez brania jakiegokolwiek.

Witam.

Dziś odwiedziłem ten zbiorniczek. Drobnica bardzo ładnie brała, pobawiłem się jak małe dziecko. Śliczne wzdręgi, płoteczki, małe leszczyki i ładny 30 cm jazik. Nie pchałem się tam gdzie wszyscy i poszedłem trochę w zarośla, wątpie iż tam jakieś większe rybki pływają. Łowił tam ktoś liny bo chyba mają tam raj, szczególnie na wlocie rzeczki ?

Pozdrawiam.

W poprzednich latach pare sztuk złowiłem z rana na spławik niedaleko brzegu na czerwonego robaka, takie w granicach 30cm. Łowisko typowo dla lina więc tam napewno są w jakiejś ilości. Na jaką metodę łowiłeś tą drobnicę ??

Witam.

Wędka matchowa, spławik na stałe 2g, przypon 0,12 oraz haczyk karasiowy 14.

Na haczyku pinka albo malutka dendrobena.

Dziś też byłem i ładny jazik siadł (35cm) i troszke drobnicy w postaci wzdręg i płoteczek oraz leszczyków.

Po wędkowaniu na spławik pokusiłem się o sprawdzenie spiningu i niestety szczupak obciął mi twisterka przeznaczonego dla okonia :D

Był ktoś połowić dziś lub ostatnio na spinning i czy są tam jakieś wymiarowe szczupaki czy dawno już wszystko wyłapane bo jak widzę tam gości łowiąych to ręce opadają. ? Jakoś okoni nijak tam nie widać :(

Dziś chwilka nad wodą i kompletna cisza.. Ludzi nawet było ale brań jak na lekarstwo. Na 4 zestawy gruntowe i jeden spławik tylko jedna płoteczka na sie uwiesiła. Przynęta to biały robak.

W sobotę są zawody i zbiornik wyłączony z wędkowania od 5:00 do 12:00. Może by się warto wybrać wieczorem ze spinem.

Jakieś 3 tyg temu wszedł na wahadłówkę szczupak 47 cm. Byłem jakiś tydzień temu z feederem i spławikiem i jedynie na spławik troszkę się działo bo 2 płocie i 2 okonie w tym jeden 25 cm(na czerwone robaki). W sobotę byłem porzucać spinem i nic.

Dzisiaj weszły 4 leszcze takie jak na zdjęciu, 3 kolejne spięte, do tego malutki okoń, a brat malutki jazgarz i ładna wzdręga no i kilka pustych zacięć. Ogólnie tragedii nie było.

W niedzielę biczowałem wodę przez godzinkę bez kontaktu. Ale może trafiłem na słaby dzień, przynajmniej tak się łudzę.

Kilka godz na zbiorniku dało efekt w postaci kilka wzdręg, płotki, leszcza i karpia. Kilka osób wędkowało. Kilka karpików mniej na stawie przez to się ostało ;/

Wczoraj 3 leszcze i jaź złowione na zbiorniku, brania dużo słabsze.

Witam tj. 02.05.2016 Lin na 28 centymetrów. Dziś tj. 04.05.2016 Nawet jednego brania :)

Edited by Ruciko
Błąd

W ostatnich dniach presja wędkarska ogromna. Dziś byłem, myślę sobie "jadę rano na tygodniu to nie będzie ludzi, nie to co w weekend", a tu dupa, cały brzeg przy drodze prawie obstawiony. 3 h łowienia na żywca, jeden szczupak 45 cm.

Jak  wszystkie karpiki wyłowią to się luźniej zrobi. Byłem kilka razy i zawsze karpie u kogoś kończyły żywot, a ledwo 40+ mogły mieć.

Nie wyłowią tam tak łatwo wszystkiego, dobrze że tam tak zarośnięte jest, to ryba też ma jakieś szanse.

Orientuje się ktoś odnośnie czyszczenia tego zbiornika? Słyszałem że mają wyławiać ryby i spuszczać wodę w tym roku. Czy to prawda?

Edited by jędrekm
Błąd

Było jakiś czas temu ogłoszenie na stronie Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych dotyczące Cierpisza i Kamionki ale dotyczyło chyba wyłącznie zasypania wyrw w wałach, wykoszenia trawy i takich tam drobiazgów. W tej chwili już chyba usunęli to ogłoszenie więc nie jestem tego w stanie zweryfikować.