Jump to content

Recommended Posts

Witam, próbował już ktoś połowić coś na Cierpiszu?  Interesuje mnie czy rybki typu płoć, jaź, leszcz, lin już przynęte ruszają? Może bym sie tam wybrał na dniach.

W zeszła niedziele miałem zawody i powiem Ci tak. Jak to na Cierpiszu wiekszość łowiła drobną płotkę która tam rządzi, sporadycznie trafiały się krąpiki jak skalary oraz pare karpi ale nie wieksze jak 35cm ( sam złowiłem dwa 30 i 32 cm) sporo było jazia ale tylko nieliczne miały wymiar 25cm. Leszczy praktycznie zero, przynajmniej od strony zapory do połowy zbiornika nikt nie złowił, przynajmniej ja nie widziałem.Ktoś jeszcze złowił karasia i lina i to by było na tyle.Najlepszy wynik jak się nie myle to było lekko ponad 3 kg 

Jeszcze mam takie pytanie do osób które lepiej znają ten zbiornik. Czy dno zbiornika  jest twarde, czy raczej muliste ? bo cos mi sie zdaje że nie trafiam z gliną i podaje za ciężko a lekka ziemia torfowa może bedzie lepsza na ten zbiornik.

Edited by kokos

Ostatnio były zawody na Cierpiszu ?? Jak wyniki?? udało się coś fajnego złowić ??

Panowie, coś tam jeszcze pływa? Znajdę tam lina? 

Witam, jak z braniami szczupaka na Cierpiszu, ewentualnie na Kamionce? Spinniguje ktoś?

Właśnie wyobraziłem sobie co po tej informacji będzie się tam działo na w weekend. :blink::o:eek:

Zmasowany atak żywcówek na obu zbiornikach będzie, zresztą byłem tam kilka dni temu i dyżurni żywcowcy siedzieli. 

W dniu 11.10.2018 o 08:02, loony89 napisał:

na cierpiszu nie wiem ale na kamionce w ciągu miesiąca 3 x ~90 padły....

No właśnie - padły - a przez Twój wpis pewnie "padnie" jeszcze więcej, także minusik z mojej strony.

Edited by Damian Ł.

Dzisiaj w Kamionce o 16-17   ok. 10 wędkarzy i ok. 16 żywcówek.  Bez efektów.

8 godzin temu, robin napisał:

Dzisiaj w Kamionce o 16-17   ok. 10 wędkarzy i ok. 16 żywcówek.  Bez efektów.

Bo już nie ma co łowić hahah:lol:

Tam dużych ryb jest pewnie z kilka i to wszystko. Szczupaki powyżej wymiaru są na bieżąco beretowane i tylko takie po 30-40cm można z marszu złowić. 

Nie ma co oczekiwać po zbiorniku o powierzchni kilku hektarów w dodatku płytkim iż będą tam regularnie łowione duże drapieżniki.

Presja jest spora na te zbiorniki, nawet białoryb jest dość mocno skłuty. Dodatkowo wędkarze mają dość bujną fantazje i lubią powiększać ryby. :D

Niestety algorytm wszystkich naszych łowisk jest taki: jest ryba->jest presja->brak ryby->brak presji