Jump to content

Praca licencjacka


Laskovik
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie czy mógłbym umieścić fotki z waszych wypraw wedkarskich w mojej pracy? Chodzi mi o fotki znajdujące się w galeriach:D zadnych twarzy jedynie same ryby oraz miejsca :) bo sam nie jestem w stanie zrobic tych wszytskich zdjec:D a moja praca jest pod tytulem Atrakcyjność Podkarpacia pod wzgledem turystyki wędkarskiej:)

Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli autor zdjęcia zgodzi się na jego udostępnienie to nie będziemy mieli nic przeciwko. Tak jak pisał @mapet zdjęcia są skompresowane, raczej do druku się nie nadają. Docelowo wprowadzimy znak wodny który będzie umieszczany na każdym zdjęciu, wszystko po to chronić materiały naszych forumowiczów przed dowolnym rozpowszechnianiem w sieci.

Link to comment
Share on other sites

W czasie sprawdzania pracy promotor i recenzent powinien zwrócić uwagę na nazwisko autora w opisie zdjęć. Nawet jeżeli ty nim jesteś, to każde swoje zdjęcie podpisujesz, ewentualnie piszesz fot. autor. Tak więc ostatecznie, jak napisali koledzy powyżej, musisz indywidualnie pytać o zgodę autora każdego zdjęcia i podpisać je jego nazwiskiem.

Podrawiam,

LJ

PS. Poza tym chciałbym zwrócić uwagę, że Podkarpacie to rejon obejmujący, patrząc od zachodu, część Austrii, Czech, Polski, Ukrainy i Rumunii. Chodziło ci zapewne o województwo podkarpackie ;)

Edited by LuJu
Link to comment
Share on other sites

Akurat wędkarstw jest moją pasją taką jak waszą chciałbym tylko niektóre zdjęcia użyć po to żeby pokazać co zyje w naszych wodach:) to raczej nie zaszkodzi tego Forum a materiały stąd posluza jako materiał naukowy więc raczej to pomoże forum a napewno nie zaszkodzi bo bedzie w bibliografii.

pozdrawiam:D

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że nie zaszkodzi. Chodzi o coś innego. Praca dyplomowa jest takim rodzajem pracy naukowej gdzie przykłada się szczególną uwagę do pewnych form - po prostu musisz pokazać, że je znasz i umiesz wykorzystać. Jedną z takich form jest umiejętne korzystanie z materiałów objętych prawami autorskimi. Na pewno wielu z autorów zdjęć chętnie je udostępni i to nawet z pokazaniem swojej twarzy. Wprawdzie

Administrator forum zgodnie z pkt. 3 regulaminu, posiada niewyłączną licencję na publikowanie m.in. zdjęć, ja rozumiem ją jednak, jako prawo do publikowania ściśle w związku z działalnością forum (tj. w różnych miejscach na forum, w materiałach promujących forum itp. - być może się mylę, proszę o wykładnię Administratora w tej sprawie ). Twoja praca nie jest w tym sensie związana z działanością forum i jako taka wymaga zgody poszczegónych autorów na publikowanie zdjęć. Oczywiście po uzyskaniu takiej zgody, można by, na chwałę forum ;), podać źródło zdjęcia np.

Zdjęcie 1. Medalowy sandacz złowiony w listopadzie w Wisłoku przez Jana Kowalskiego. Fot J. Kowalski, źródło: www.fishing.org.pl.

Myślę, że wzorem może tu być Wikipedia, gdzie każdy materiał ma ściśle określoną licencję.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy