Jump to content

Złamany spining

19tomek08
 Share

Recommended Posts

Witam w poniedziałek zdarzyła mi się strasznie niezręczna sytuacja. Podczas pierwszego rzuty złamał mi się spining. Co dziwniejsze jest to ze cw wędki wynosi 5-25g a ja rzucałem obrotówka w rozmiarze 2. Złamanie nastąpiło w drugiej sekcji ok 20cm od złączenia. Mam pytanie czy dało by się ta wędkę jeszcze naprawić ?? czy jest w ogóle sens ??

pozdrawiam

Pewnie że da się naprawić. U nas w Mielcu Pan zaoferuje Ci wklejenie węglowej szczytówki co moim zdaniem jest średnim rozwiązaniem. Mógł byś też skontaktować się z oficjalnym dystrybutorem/producentem i próbować ściągać górną część prosto od niego. Dużo zależy od tego co to za wędka i czy warta jest zachodu.

Witam kolego ostatnio miałem ten sam problem śmigaj do sklepu w Dębicy na ul Rzeszowskiej do pana Marka powinien temu zaradzić no chyba że jest to drogi patyk to można zrobić tak jak radził kol @ LukaszZ.Pozdrawiam

Na gwarancji nie jest ponieważ dostałem ja od wujka jakieś 3 lata temu. Ta wędka to Konger Bravo 245 5-25gw Szukałem kiedyś opinii o tych wędkach i nic nie znalazłem. Chciał bym ja naprawić ponieważ super mi się na na łowi. Posiadam jeszcze wklejanke Robinson xenon i w ogóle nie czuje tej wędki. A możne ktoś z forumowiczów posiada taka wędkę i chce się jej pozbyć to bym z chęcią kupił. Na dole dodaje jeszcze zdjęcie tej złamanej części.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Ja niestety również ostatnio złamałem, a dokładnie zgniotłem spining w podobnym miejscu. Byłem u Pana Marka w Dębicy ( na rzeszowskiej ), jednak po dokładniejszych oględzinach okazało się, że blank jest spękany na znacznej długości i klejenie nie ma sensu.

Sprowadzenie nowej części w moim przypadku kosztuje ok 65% ceny pierwotnej wędziska (klasa budżetowa), więc jest nieopłacalne. Szkoda, bo wędka przypadła mi do gustu.

Czy ręka złamana z przemieszczeniem będzie tak samo sprawna po zrośnięciu jak przed złamaniem? Chyba nie bardzo...Pozwoliłem sobie na odrobinę sarkazmu ale powiem szczerze: nie mogłem się powstrzymać. Nie sądzę, aby było tak samo...