Jump to content

Jaki silnik elektryczny do pontonu kolibri KM280


Dj.McG
 Share

Recommended Posts

Kolibri ponton KM 280

Parametry użytkowe:

długość (cm): 280

szerokość (cm): 140

średnica burty (cm): 38

ilość komór powietrznych (szt.): 3

maksymalne obciążenie (kg): 380

maksymalna ilość pasażerów: 2

moc silnika zaburtowego (KM): 3-5

waga (kg): 29

wymiary zapakowanej łodzi (cm): 100x55x45

Link to comment
Share on other sites

Doradzam Ci taki jak ja mam czyli 34lbs, jeżeli chcesz w miarę komfortowo pływać podczas wiatru, ja mam taki silnik do pontonu kolibri 3,30 m i podczas dużych wiatrów muszę pływać na 5 biegu , co strasznie żre aku:mad: Także moc 34-36lbs i aku minimum 100 mA:) i będziesz:D happy

Link to comment
Share on other sites

Jak na moje rozumowanie to koledzie nie chce się dźwigać akumulatora do pontonu:D A na poważnie to lepiej mieć zapas energii w akumulatorze. Pamiętam jak pływałem w Irlandii na jeziorku o powierzchni może 6ha może więcej i nagle znikąd zerwał się wiatr, który spychał mnie na drugi koniec jeziora. Próby powrotu na suchy ląd skończyły się, wraz ze spadkiem napięcia w akumulatorze. Musiałem przeczekac ulewę i wichurę na drugim końcu jeziorka i na pagajach wracałem do brzegu. Dodam, że akumulator 65Ah miałem naładowany na 100% i po 2 godzinach walki z żywiołem było po wszystkim. Lepiej chyba mieć ten zapas energii niż wracać na wiosłach.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ja kolego posiadam 2 aku, 60 Ah i tak jak koledzy ci radzą min 100 no chyba że 80 ale pod warunkiem że silnik z maximizerem który pozwoli na bardzo długie pływanie na jednym akumulatorze .Co do silnik do ja nie uznaje mniejszych niż 50 lb ,mniejsze silniki nadają sie do wywuzki lub trolingu .Silnik elektryczny to nie spalina na zaporówce jak zacznie wiać stoisz w miejscu nie płyniesz pod fale a zapas mocy nikomu jeszcze nie zaszkodził .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy