Jump to content

Aktywny użytkownik


rapala
 Share

Recommended Posts

Jest tu bardzo dużo cennych informacji dla forumowiczów, ale niestety, też dla wędkarzy, którzy jada po ryby a nie na

Masz rację @robin że duża część odwiedza forum po to tylko aby kliknąć na dział "Wieści znad wody".Każda informacja może być wykorzystana w dwojaki sposób i to jest właśnie ten ból.Dla jednych to chęć przekazania innym swoich wyników z określonego łowiska a dla innych drogowskaz prowadzący do miejsca pozyskania białka zwierzęcego:mad:.Dla tego zaproponuję adminowi aby zrobić ograniczenie ,a mianowicie żeby z tego działu mogli korzystać userzy,którzy mają na koncie co najmniej 10 postów.Tym którzy mają mniej albo w ogóle ich nie mają,pozostają inne ciekawe działy naszego forum.Strata nie wielka ponieważ i tak są mało aktywni a w większości to wykazują brak jakiejkolwiek aktywności:cool: a jedynym działem jaki odwiedzają jest wyżej wspomniany.Myślę że dobrą zasadą aby korzystać z pełnych zasobów forum powinno być: aby najpierw dać coś od siebie a nie tylko brać.

P.S.Sorry za post nie do końca związany z tematem.

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

....."Dla tego zaproponuję adminowi aby zrobić ograniczenie ,a mianowicie żeby z tego działu mogli korzystać userzy,którzy mają na koncie co najmniej 10 postów.Tym którzy mają mniej albo w ogóle ich nie mają,pozostają inne ciekawe działy naszego forum.Strata nie wielka ponieważ i tak są mało aktywni a w większości to wykazują brak jakiejkolwiek aktywności"......

"Nie idźcie tą drogą Panowie" jak powiedział inny "klasyk" . Można próbować ograniczyć zakres wymiany poglądów na ww forum do dyskusji aktywnych, etycznych i profesjonalnych wędkarzy. Ale to przestanie być "forum" . Oczywiście należy ograniczać aktywność osób łamiących prawo lub dobre obyczaje ale ta propozycja ingerencji idzie , moim zdaniem , za daleko.

Edited by rurek22
Link to comment
Share on other sites

Forum pozostanie otwarte dla wszystkich. Chcemy wprowadzić bonusy dla aktywnych użytkowników, jednym z nich będzie możliwość publikowania ogłoszeń w dziale Giełda, oglądanie załączników w dziale Wieści znad Wody itp. Prace nad zmianami trwają ;)

Link to comment
Share on other sites

Wprowadziłem nową grupę użytkowników "Aktywny użytkownik". Do tej grupy należą "z automatu" forumowicze z min. 10 postami na koncie. Użytkownicy z tej grupy mają m.in. możliwość publikowania ogłoszeń w dziale Giełda i wiele mniejszych bonusów, o których napiszę później. Wszystko po to aby zachęcić "biernych" userów do aktywniejszego uczestnictwa w życiu PSW.

Link to comment
Share on other sites

Dostałem kilka pytań na PW, odpowiem na nie tutaj. Każdy zarejestrowany użytkownik PSW ma uprawnienia do oglądania dowolnej treści zamieszczonej na forum, blogu, czy stronie głównej. Dotyczy to zarówno tekstu jak i zdjęć. Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń w dostępie do materiału.

Dodatkowo użytkownicy z co najmniej 10 postami na koncie mogą:

- umieszczać ogłoszenia K/S/Z/O w dziale Giełda

- tworzyć własne albumy i dodawać do nich zdjęcia

- dodawać ankiety

- posiadać własną sygnaturę

- zwiększona zostaje pojemność skrzynki PW

- dodawać wpisy na blogu

Link to comment
Share on other sites

@Rapala myślę, ze 50 postów i oki, bo to taka liczba, która pokazuje, że user daje coś od siebie, a nie tylko looka gdzie ryby biorą i trzeba tam jechać po papu:D Ale to takie moje zdanie, w sumie dyskwalifikuje to nowych userów, ale jak to mówią na niektóre rzeczy trzeba sobie zasłużyć:)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że wtrącę. 50 to za dużo, stanowczo (nagle wszyscy zaczęliby pisać cokolwiek). Nie mam zamiaru pisać więcej niż muszę żeby odblokować sobie więcej opcji. Zaglądam tutaj codziennie od momentu rejestracji a nie zabrałem ani jednej ryby ze sobą, więc uważam, że z jednej strony to wrzucanie wszystkich do jednego worka a z drugiej rozumiem czemu tak jest, więc to dobry pomysł, tylko chcę zaznaczyć, że więcej niż 50 postów to przesada. W zimie ciężko byłoby to zrobić. W sezonie jeszcze, jeżeli jeździ się na rybki.

Link to comment
Share on other sites

No cóż Panowie z czysto technicznego punktu widzenia nakładanie ograniczeń na dział "Wieści znad wody" (dostęp,przeglądanie zdjęć) jest niemożliwe.Tak jak napisał admin ,forum pozostaje otwarte dla wszystkich a pewnego rodzaju nagrodą dla aktywnych użytkowników będą "bonusy".Nie ma znaczenia ile ich będzie 10 czy 50.Nikogo nie zmusimy aby korzystał z niego aktywnie.Jeżeli ktoś od dłuższego czasu nic nie pisze to i tak już prawdopodobnie nie napisze.Moim zdaniem ,jedynym wyjściem z sytuacji aby "utrudnić życie" i korzystanie z działu Wieści znad wody amatorom białka zwierzęcego jest odpowiedni sposób przekazywania informacji na temat złowionych ryb a także zamieszczanie "odpowiednich" zdjęć.Czyli opis- kilka podstawowych informacji na temat okoliczności złowienia ryby oraz zdjęcie-najlepiej zrobione tak aby nie można było rozpoznać konkretnego miejsca na danym łowisku.Ma to istotne znaczenie w sytuacji kiedy naszą zdobyczą pada drapieżnik np.szczupak ,który jak wiemy jest rybą terytorialną.Oczywiście wszystko to, tyczy się sytuacji kiedy taka rybka odzyskuje wolność.To co dla jednych jest pokazaniem swojego sukcesu wędkarskiego dla innych jest tylko ,czystą informacją na temat konkretnego miejsca i możliwości pozyskania danego gatunku ryb,ba nawet konkretnego osobnika!Każdy z nas chce aby robione przez nas zdjęcia były ładne ,pokazujące nas w piękny tle łowiska,tylko....Czy warto? Myślę że pomimo i na przekór tym "pozyskiwaczom" Tak ale róbmy je w umiejętny sposób i zastanówmy się co piszemy- niestety "Każdy kij ma dwa końce!

Ostatnio ,coraz częściej zastanawiam się nad tym: Czy pisząc, czy to artykuły ,czy zwykłe posty na forum publicznym nie wyrządzamy "krzywdy" naszym łowiskom?:rolleyes:.Dzielenie się swoją wiedzą na temat ryb,technik połowu czy łowisk jest "chwalebne" ale to także instruktaż dla ludzi,którzy z tej wiedzy będą korzystać w sposób niewłaściwy a czasami karygodny.Ludzi ,którzy za nic mają przyszłość naszych łowisk i dla których najważniejszą rzeczą jest Tu i Teraz!Dobitnie świadczy o tym sytuacja z którą spotkałem się nad wodą.Drepcząc ze spiningiem w poszukiwaniu szczupaka,przystanąłem kiedyś nieopodal łowiącego "ryboka".Po kilku rzutach zapiąłem szczupłego tak ok.70cm. , po wypięciu wypuściłem go z powrotem do wody.W tym momencie za krzaków słyszę:

- Panie ,czegoś pan go wypuścił?

- Odpowiadam: Już nie potrzebuję ,zapasy porobione!;)

- Na to "rybok": A widzisz pan u mnie tego roku słabo!To ja po niego jutro przyjdę!

- Pytam: Nie szkoda?Przecież na drugi rok będzie większy.

- Na to "rybok":A co mnie to obchodzi jeszcze ktoś inny go złapie.

Znając realia panujące nad wodą z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę założyć że przyszedł i tego szczupaka już tam nie ma:mad:.

Może tym co napisałem narażę się adminowi ...może nie.Ale pisząc to, miałem na celu jedynie zwrócenie uwagi aby w tym konkretnym dziale uważać na treści i formę zamieszczanych postów i robić to z głową;).

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

No cóż Panowie z czysto technicznego punktu widzenia nakładanie ograniczeń na dział "Wieści znad wody" (dostęp,przeglądanie zdjęć) jest niemożliwe.

Nałożenie ograniczeń na konkretny dział forum jest możliwe, dotyczy to zarówno przeglądania samych zdjęć jak i dostępu do całego działu. Problemem jest blokowanie innych treści jak np. dostęp do konkretnych galerii np TR.

Nad zablokowaniem zdjęć z działu Wieści znad Wody dla nieaktywnych userów można się zastanowić, natomiast zablokowanie całego działu to działanie bez sensu, to forum straci szansę rozwoju. 99% nowych userów trafia tu poprzez gogole. Zablokowanie Wieści z Wody to połowa wyników mniej w tej wyszukiwarce.

Może tym co napisałem narażę się adminowi ...może nie.

:D

Link to comment
Share on other sites

Według mnie sama idea „Aktywnego Użytkownika” jest całkiem ciekawa, ale ograniczenie dotyczące publikowania wszelkich typów ogłoszeń w dziale Giełda to nietrafiony pomysł. Lepszym rozwiązaniem byłoby danie pierwszeństwa ewentualnego zakupu aktywnym użytkownikom. Jeśli chodzi o dodatkowe bonusy dla aktywnych, to proponował bym się zastanowić nad możliwością brania udziału w zlotach, specjalnie organizowanych zawodach, czy jakiś rabat w zaprzyjaźnionym z portalem sklepie/sklepach (jeśli to oczywiście jest możliwe), czy jakieś inne realne „przywileje”.

Jeśli chodzi o dział „Wieści znad wody”, to sam czasami zastanawiałem się czy przypadkiem podawane tam informacje co do miejsca połowu nie są zbyt precyzyjne. Myślę jednak, że ograniczanie dostępu do tego działu, a tym bardziej jakieś szyfrowanie jego treści jest bez sensu. Bez obaw – informacje prezentowane w tym dziale w żadnym stopniu nie przyczyniają się do zwiększenia „mięsiarskiej patologii” nad naszymi wodami. Jak powszechnie wiadomo jest to spowodowane całkowitym olewaniem RAPRu (który wg mnie jest dobry) przez pewną część pseudo wędkarzy, którzy i tak bez naszego forum mają doskonałe informacje co i gdzie bierze, oraz brakiem skutecznej kontroli nad wodami.

Nie przesadzajmy, to że ktoś napisał że złowił np. szczupaka w danym miejscu Wisłoki i podarował mu życie, nie oznacza, że jakiś rządny szczupaczego mięsa wędkarz będzie tam wędkował dopóki go nie złowi.

A tak na marginesie, uzbieranie 50 sensownych postów po wyłączeniu działu „Wieści znad wody” zajęło by naprawdę sporo czasu.

Link to comment
Share on other sites

Według mnie sama idea „Aktywnego Użytkownika” jest całkiem ciekawa, ale ograniczenie dotyczące publikowania wszelkich typów ogłoszeń w dziale Giełda to nietrafiony pomysł.

To ograniczenie to tylko techniczne rozwiązanie pkt. 1 Regulaminu Działu Giełda: 1. Dział Wędkarska Giełda przeznaczony jest dla aktywnych uczestników forum. Część osób zakłada konto tylko w celu dodawania ofert sprzedaży. Ograniczenie 10 postów powinno zniechęcić spamerów do zakładania kont. Odpadnie też odpowiadanie na pytania dlaczego usunąłem ogłoszenie.

Nie zabraniam składania ofert kupna poprzez PW, każdy zarejestrowany może to zrobić w ten sposób. Problem z ogłoszeniami Oddam jest marginalny, jeżeli komuś będzie zależało na dodaniu takiej oferty to może do mnie napisać.

Link to comment
Share on other sites

Nałożenie ograniczeń na konkretny dział forum jest możliwe, dotyczy to zarówno przeglądania samych zdjęć jak i dostępu do całego działu....

...Nad zablokowaniem zdjęć z działu Wieści znad Wody dla nieaktywnych userów można się zastanowić, natomiast zablokowanie całego działu to działanie bez sensu, to forum straci szansę rozwoju. 99%

To mniej więcej chciałem powiedzieć (napisać):D.Chodzi mi głównie o to aby uprzykrzyć życie tym ,którzy rejestrują się na forum tylko po to aby czytać ten dział w jedynym tylko celu jaki mi przychodzi do głowy;).I tutaj powstaje konflikt interesów.Z jednej strony rozwój forum a z drugiej obostrzenia dla tych którzy korzystają z forum we wiadomym celu.Z dwojga "złego" powinniśmy wybrać to pierwsze.

@matwiel ,bez urazy ale z tym że duża część zapisów zawartych w RAPR prowadzi do patologii wędkarstwa to chyba większość z nas się zgodzi-także i ja.No cóż Ty masz inne zdanie ale to już Twoja sprawa i ja w to nie wnikam.Czy zapisy w RAPR są słuszne czy nie to dyskusja na zupełnie inny temat.Nie chodzi mi o to czy ktoś ich przestrzega ale o to aby tym ,którzy nagminnie je łamią jeszcze dodatkowo nie ułatwiać zadania i nie kierować jak po nitce do kłębka w miejsca gdzie są często łowione ryby a tym bardziej duże ich osobniki!

Nie przesadzajmy, to że ktoś napisał że złowił np. szczupaka w danym miejscu Wisłoki i podarował mu życie, nie oznacza, że jakiś rządny szczupaczego mięsa wędkarz będzie tam wędkował dopóki go nie złowi.

A tak na marginesie, uzbieranie 50 sensownych postów po wyłączeniu działu „Wieści znad wody” zajęło by naprawdę sporo czasu.

Kolego ja wcale nie przesadzam ,opisana sytuacja na prawdę miała miejsce.Wędkuję od prawie 30-stu lat i dobrze wiem jak wyglądają reali dzisiejszego wędkarstwa a w 50% nadal "rybactwa".Złowienie dużej ryby,dokładne opisanie metody,łowiska,miejsca i do tego kilka zdjęć jest równoznaczne ze "spaleniem" sobie takiego miejsca na długi czas.Wiem to bo często spininguję ale łowię także karpi,gdzie "przypilnowanie" sobie miejsca jest w dużej mierze wykładnią sukcesu w połowie tych ryb.

O punkty raczej się nie obawiaj bo pozostanie ich prawdopodobnie 10 a na tyle postów to chyba każdego stać:eek::D.

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

Też uważam, że Kolega @rapala w ogóle nie przesadza. Kiedy dzisiaj wypuściłem złowionego szczupaka, nie tylko wzbudziłem szczere zdziwienie stałych bywalców łowiska, ale usłyszałem taki komentarz: " Po co k***a wypuszczać, dalej k***a będzie nam ryby wyżerał. Trzeba przyjść jutro z żywcem i dziada wyciągnąć." Inna sprawa, że łowisko to należy do specyficznego koła, którego sam Pan Prezes zapowiedział, iż na walnym zebraniu trzeba będzie przegłosować zakaz WYPUSZCZANIA ryb, gdyż jak są pokłute, to trudniej je ZŁAPAĆ:eek:.

Link to comment
Share on other sites

... "utrudnić życie" i korzystanie z działu Wieści znad wody amatorom białka zwierzęcego jest odpowiedni sposób przekazywania informacji na temat złowionych ryb a także zamieszczanie "odpowiednich" zdjęć.Czyli opis- kilka podstawowych informacji na temat okoliczności złowienia ryby oraz zdjęcie-najlepiej zrobione tak aby nie można było rozpoznać konkretnego miejsca na danym łowisku... .

Popieram panowie, szczególnie jeśli chodzi o dokładne opisywanie miejsca,czasu i rodzaju przynęty. Myślę że w swoich niektórych postach też za dużo napisałem...

Niech cała ta dyskusja ma wpływ na to co piszemy do publicznej wiadomości. Jeśli chodzi o pytania o czas, przynęty czy dokładne miejsce, można zawsze zapytać konkretnej osoby prywatnie. Próbujmy chronić to co nam zostało w łowiskach.

Link to comment
Share on other sites

Panowie...

1. Jak zapewne większość z nas, trafiłem na to forum szukając informacji dotyczących wód Podkarpacia. Jako nowy w tych stronach, chciałem wiedzieć cokolwiek. To chyba jedno z podstawowych celów powstania tego forum?

2. Jeżeli będę miał jakiekolwiek cenne (czyt. nie zaśmiecające forum) informacje, chętnie się nimi z Wami podzielę.

3. Wszelkie ograniczenia (poza tymi tzw. "etycznymi" i związanymi z kwestiami bezpieczeństwa) uważam za szkodliwe dla jakiegokolwiek przedsięwzięcia, szczególnie społecznościowego.

4. Popieram nagradzanie aktywnych forumowiczów. Marchewka zawsze była lepsza od kija ;) Są jednak ludzie, którzy nie potrafią, bądź nie mają w naturze udzielania się na wszelakich forach. Jednak nie jest to z zasady złe, więc nie blokujmy im dostępu.

5. Warto się zastanowić nad szczegółami dotyczącymi konkretnej miejscówki, z drugiej jednak strony "mięsiarz" zawsze znajdzie sposób, by się o niej dowiedzieć. Jest też grono wędkarzy, którym przyjemność sprawia samodzielne zlokalizowanie ryb(y) i znalezienie sposobu na jej przechytrzenie. Być może takie dane należałoby przekazywać na PW tylko tym zainteresowanym?

6. Jak widzicie, mam skłonność do rozpisywania się. Mam jednak także zdolność refleksji, więc nie siadam do klawiatury po to tylko, by zapełnić forum moimi postami. Już sobie wyobrażam setki postów o niczym ludzi, którzy chcą odblokować sobie dostęp do jakiegoś działu itp.

Bądźmy za wolnością, ale i mądrością słowa :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

NIE MA TAKICH ZAKAZÓW , KTORYCH SIĘ NIE DA OBEJŚ LUB ZŁAMAĆ.

FORUM - moim zdaniem, ma spełniać rolę informująco- edukacyjną.

Topornych żadne zakazy nie zmuszą do działania etycznego.

Na forum liczy się merytoryczna dyskusja, nie ilość postów, które nic nie wnosząć "zaśmiecają" je.

Link to comment
Share on other sites

Z tym opisywaniem miejsc i wrzucaniem fotek, to fakt, że można się przejechać. W tamtym roku połapałem troche sandałow na Wilczej w pewnym miejscu i dodałem fotki do galerii, a w najbliższą sobotę napotkałem w tym miejscu 7 osób: 3 na spining i 4 łowiące na trupa ze środków pływających:mad:

Link to comment
Share on other sites

Z tym opisywaniem miejsc i wrzucaniem fotek, to fakt, że można się przejechać. W tamtym roku połapałem troche sandałow na Wilczej w pewnym miejscu i dodałem fotki do galerii, a w najbliższą sobotę napotkałem w tym miejscu 7 osób: 3 na spining i 4 łowiące na trupa ze środków pływających:mad:

Oj było było i się skończyło:(

Proszę nie cytować ostatniego postu oraz skracać cytaty!Cytowany post jest dłuższy od postu autora!

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

Wtrącę swoje 2 grosze do tematu gdyż dotyczy to również mnie.Jestem za jeśli chodzi o stworzenie rozsądnej bariery postów która będzie dawać użytkownikowi więcej możliwości.Kolega rapala wspomniał o amatorach białka zwierzęcego.Nie wiem czy tacy występują na tym forom,pragną bym aby tak nie było.Lecz cóż można pomyśleć o kimś kto się zarejestrował napisał-CZEŚĆ ŁOWIĘ RYBY- i przy pokazaniu rybki w galerii lub napisaniu posta że ktoś miał fajny dzień i cały czas mu rybki gryzły owy użytkownik pyta-NA CO,GDZIE ITP.- Nie wnosząc choćby cienia zainteresowania innymi rzeczami typu rodzaju łowiska lub charakteru dna.Może to zirytować nawet najspokojniejszego wędkarza na tym forum.Jeśli chodzi o liczbę postów może być ankieta ale nie mnie o tym decydować.

Kilku kolegów napisało iż nie chcą się rozpisywać,ok,tyle że jest to niezrozumiałe dla mnie..Bo jeśli interesuje cie forum na tyle że wchodzisz tu i otwierasz post aby go przeczytać to stać cie na dyskusje ewentualnie pytanie w temacie, bo nie ma ludzi wiedzących wszystkiego.Oczywiście nie chodzi mi o pytania-gdzie biorą lub co słychać w Warszawie?

Link to comment
Share on other sites

I ja się wtrącę... A co ze świeżymi pasjonatami tego hobby?? Dla mnie ten sezon był "dziewiczy" jeżeli chodzi o wędkarstwo, wiele się dowiedziałem z tego forum. Ryb złowiłem "trochę":cool: i żadnej nie zabrałem do "domu":D i choć nie za bardzo się udzielam w różnych tematach nie chciałbym aby mój dostęp do forum był ograniczany.

Link to comment
Share on other sites

Przypomnę. Każdy użytkownik na którego koncie będzie min. 10 postów staje się Aktywnym użytkownikiem. Posty umieszczane w działach - Giełda, Hydepark i Serwis nie są zliczane!

Oto ostatnia ;) lista bonusów dla aktywnych:

1. Pełny dostęp do działu Wędkarska Giełda z możliwością publikowania własnych ogłoszeń Kupna/Sprzedaży/Zamiany.

2. Dostęp do najnowszych zdjęć umieszczanych w galerii: Menu górne Galeria->Najnowsze zdjęcia.

3. Podgląd na informację dotyczącą aktywności innych użytkowników obecnie zalogowanych (Kto jest online).

3. Możliwość publikowania ankiet

4. Pojemniejsza skrzynka PW - do 500 wiadomości.

5. Więcej zdjęć w galerii użytkownika do 100.

6. Mozliwość posiadania własnej sygnatury w stopce każdego posta.

Lista nie jest zamknięta ;) Bonusów będzie z czasem przybywać. Nie planuję blokowanie treści czyli postów i zdjęć. Materiały te będą dostępne dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników tego serwisu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy