Jump to content

Numer łowiska


Dominik18king
 Share

Recommended Posts

@justfilied233 jeszcze jeden taki post i będziesz miał bana!Znalezienie odpowiedzi na pytanie @Dominik18king zajęło mi może dwie minuty wraz ze zrobieniem screenów!Wszystko jest jasno napisane ale trzeba dokładnie czytać ( i o ile nie jest to teren prywatny).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś z was wie jaki numer łowiska ma Stare koryto w Glinach Małych?? Chce się tam wybrać i nie wiem co wpisać w rejestrze.

Nie zapisano numerów starorzeczy Wisły bynajmniej w naszej okolicy,oczywiście nie oznacza to iż nie powinno się nic wpisywać.Ja zawsze idąc prostym tokiem myślenia wpisuje odcinek Wisły i miejscowość w którym zaczyna się starorzecze.Nie będzie to trudne gdyż starorzecze zazwyczaj leży blisko Wisły więc nr łowiska też znajdziesz.

Poza tym należałoby pytać o to w innym temacie.

Edited by geo
pisownia
Link to comment
Share on other sites

Poza tym należałoby pytać o to w innym temacie.

Kolego @geo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :) nie było to tak strasznie obszerne pytanie którego nie mógł bym umieścić w tym miejscu. Od zwracania uwagi jest admin i jeśli admin nie zwraca to nie musisz go wyręczać. Może przestańmy z tym zwracaniem uwagi z BŁAHYCH powodów gdyż użytkownicy forum zaczną się bać o coś pytać. Jeśli to jest jakieś straszne wykroczenie że przy okazji zapytałem o ten numer to proszę ostrzeżenie od Admina. :)

Dziękuje za pomoc odnośnie numeru łowiska ale czy naprawdę nikt z was nie był na Wisłoce ostatnio?? Bo nie wiem czy jest sens się na nią wybierać. Po ostatnich 5 wypadach po około 3 godziny straciłem nadzieje gdyż nie miałem nawet brania.

Edited by Dominik18king
Link to comment
Share on other sites

Kolego my mówimy o nr czy tez nazwie łowiska,które to z kolei trzeba wpisać w danym rejestrze połowu,a to już zależy w którym porozumieniu znajdziesz dane łowisko.To ze nie ma nr np starorzecza to nie znaczy że nie wpisujemy.Jeżeli stoisz na pasie z kamieni np Glinach Wlk.i po jednej stronie masz Wisłę a po drugiej starorzecze to nie wierzę że panom z PSR powiesz że łowisz tylko na stawiku który znajduje się obok Wisły.

Aby ma wypowiedz była całkiem wyjaśniająca to kolega justfilied233 też nie ma zbyt dobrych praktyk jeśli chodzi o wpisy w rejestr.Brak wpisu lub niekompletny brak wpisu to jest jakieś 50 zł mandatu jak pisał już ktoś na tym forum.To tak jakby ktoś jechał z przepisową prędkością ale mijał na przejściu dla pieszych.Nie trudno się domyśleć co na to władza:rolleyes:

Myślę że któryś z adminów powinien przerzucić temat.Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Rapala za co ?? Jeżeli coś nie jest ujęte w spisie to wpisując odcinek Wisły robisz większy błąd jak Ja wpisując nazwę (nawet taką przyjętą "we wsi") nie wpisując głupiego numerku.

Geo może i masz rację, a rozmową na inny temat jest to, że głupotą jest że nie dość że trzeba opisać co do kropki gdzie co i jak to jeszcze wpisywać numerek koniecznie już, bo mandat ;)

Szanowny kolego rapal skoro chcesz dać mi bana to zanim to zrobisz napisz jeszcze co mam wpisywać w rejestrze jeżeli łowię na rzece Bystrzyca mającej źródła we wsi Bystrzyca a ujście w rzece Wielopolka w miejscowości bodajże Kozodrza. Rzeka z tego co wiem ma 25 km dług na pewno należy do PZW (pisałem w tej sprawie), ja łowię prawie zawsze na około 8km od źródeł, mam może wpisać numer Wielopolki i w tej kratce 1cmx0,5cm zamieścić to co wyżej napisałem żeby wszystko było jasne ?? Wytłumacz mi bo próbuje to rozpatrzyć w kategoriach jakich ty napisałeś odnośnie tego starorzecza i nie mogę za nic.

Link to comment
Share on other sites

@justfilied233 ostrzeżenie Ci się należy za treść merytoryczną postu!Jeżeli dokładnie przeczytasz to co jest napisane w pierwszym załączniku (to co zaznaczyłem na czerwono) może w końcu załapiesz o co chodzi!A jak nie to Ci od razu wytłumaczę że jeżeli jakaś rzeczka (starorzecze) czy strumyk nie jest ujęty w wykazie jest traktowany jako dorzecze większej rzeki i nr. łowiska wpisujesz taki jaki jest nr. danego odcinka rzeki ujętej w wykazie.

Mój błąd polegał na tym że pod uwagę wziąłem starorzecze Wisłoki (w tym wątku było zadane pytanie) a nie ...Wisły.A skoro to Wisła to wszystko w tym temacie napisał @pah.

[email protected] ma rację!Brak wpisu nr. łowiska w rejestrze (w okręgach ,które taki nr.wymagają) może być traktowany (i jest!) jako nie wypełniony rejestr.Ostatnio kumpel "zarobił" 50 zł za wpis wykonany ...ołówkiem.

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

Sprawa dyskusyjna jak większość w RAPR i okolicznych papierach.

Napisane jest wraz z występującymi zbiornikami, a można to rozumieć tak że chodzi o zbiorniki typu kamionka czy cierpisz a nie starorzecze.

Tak samo jak można się kłócić o ten numer łowiska że nie jest wpisany, bo ta rzeka koło mnie nie jest w spisie ujęta, stoi tam że Wisłoka 4 od ujścia potoku Dulcza w m. Pilzno do ujścia potoku Tuszymka wraz z częścią dopływów: potok Wielopolka w m.Ropczyce od mostu drogowego przy ul.Strażackiej do ujścia. Więc ani wzmianki na nią nakierowywującej nie ma a już są jeszcze lepsze rzeczy z potokiem Budzisz wpadającym do Bystrzycy też należącym do PZW ;) będę się o to martwił jak mnie przyłapią bez numeru łowiska :P na razie wróćmy do tematu czyli co się na Wisłoce dzieje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy