Jump to content

DRAGON HM80 Silver Demon


Oktawian
 Share

Recommended Posts

Jest to kij oczywiście wysokiej klasy, ale powinieneś sobie najpierw potrzymać w ręku i popróbować. Z taką akcją super fast nie spotkałem się w żadnym innym kiju. Praktycznie bez ugięcia, jeśli ktoś lubi takie to oczywiście polecam mi nie przypadł do gustu. Osobiście wolę czuć jak kij pracuje, ale to oczywiście kwestia gustu. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Oto opis tego kijka z jednego ze sklepów internetowych, chyba raczej nie jest to super szybki kij.

HM80 Silver Demon 29-01-275 Wędzisko zaprojektowane przede wszystkim do łowienia kleni i jazi w rzekach (2.75m, 2-14g). Umiarkowanie szybka akcja umożliwia miękki, lekki i precyzyjny wyrzut małych przynęt (woblerki, małe twistery, żuczki, małe jigi) oraz ich bezbłędne prowadzenie - z prądem i pod prąd. Na pewno spodoba się także łowcom jeziorowych okoni, a także pstrągarzom, zwolennikom spokojnego holu.

Edited by Oktawian
Link to comment
Share on other sites

Witam

Napisz kolego Oktawian do czego miałby ci służyć ten kij ,jakie byłoby jego przeznaczenie w twoim zamyśle ?

Zgadzam się z kolegą bazodenstystą co do opisu producenta o przeznaczeniu tego kija.

Kij obsłuży woblery 4,5 cm w górę ,gumki 5g w górę.

Co do podawania tym kijem kleniom żuczków i podobnych wielkością przynęt raczej zapomnij, kij za pałowaty to do "delikatniejszego" łowienia przy mniejszych przynętach odczujesz dyskomfort w łowieniu i część ryb będzie schodzić.

Co do przeznaczenia tego kija gdy trzymałem go w łapie to pierwsza myśl - ciężki asortyment kleniowy /lżejszy boleniowy.

Poza tym kij wizualnie ładny :D cieszy oko :D

Ciekawe ugięcie.Akcja Mod-Fast

Jeśli masz w planie kupić nowy lepiej dołożyć 200 -300zł i zamówić kija u fachowca o przeznaczeniu jakim potrzebujesz.

Ale to tylko moje skromne zdanie.

pozdrawiam Tomek

Link to comment
Share on other sites

Co do podawania tym kijem kleniom żuczków i podobnych wielkością przynęt raczej zapomnij, kij za pałowaty to do "delikatniejszego" łowienia przy mniejszych przynętach odczujesz dyskomfort w łowieniu i część ryb będzie schodzić.

Nie zgodzę się z Twoją opinią, wróciłem właśnie z testów tego kija. Do kija użyłem Zaubera 2000, żyłka 0,14. Rzucałem głównie małymi woblerkami, obrotówkami i smużakami (bez agrafki)

Nawet małym 1,5 - 4cm woblerem rzuca się świetnie, smużakami takimi po 2cm i wadze do 2g również! I najprawdziwsza prawda w opisie to to że potrafi wygiąć się aż do dolnika:eek: Zaliczyłem nawet klenika takiego ok 35cm i poradził sobie z nim rewelacyjnie, amortyzował wszystkie odjazdy nawet przy źle skręconym hamulcu! I co najlepsze wziął na smużaka:p Jeśli chcesz coś typowego pod smużaki polecam Ci HM 69 Impulse o długości 2,82 i cw 2-10, miałem okazje ostatnio mieć taki w ręce i powiem że jest czulszy niż HM 80, nawet o nim myślałem ale wolałem kupić kij z troszkę większym zapasem mocy. Ale przy HM 69 jest już inna cena;)

PS. I nie myślcie że ten kij kosztuje ~1000zł :D Ja dałem 650zł i dostałem fajny pokrowiec Dragona na wędki w prezencie i gwarancję na 3 lata!;)

Edited by ryba7
Link to comment
Share on other sites

Cztery lata temu zdecydowałem się kupić HM 69 Impulse o długości 2,82 i cw 2-10g

mimo ze nie trzymałem tego kija w ręce i nie widziałem go na żywo wcześniej,ale uparłem się i zamówiłem go z myślą ze kij będzie mi służył do łowienia na mikro wobki smużaki etc.Kiedy go otrzymałem ,odpakowałem i zobaczyłem nie miałem "ciekawej" miny powiedziałem sobie ze to ostatni kij jaki kupiłem nie trzymając wcześniej w ręce.

Następnie ruszyłem z nim na wodę kołowrotek Shimano super GT + żyłka stroft 0,12

wobki 1,5-4cm rożnej maści .Salmo hornet 2,5 cm nawet leciał z tego w miarę lecz przyjemność łowienia tym żadna,co do mniejszych przynęt i paprochów porażka mino ze na sile starałem sobie tłumaczyć jest dobrze.Ogromny dyskomfort i kupa pospinanych ryb z małych kotwiczek w stosunku do zbyt "pałowatego" kija spowodowało ze nie wytrzymałem

Obciąłem blank od przelotki szczytowej do następnej przelotki gdzie zaczynała się jej omotka,odpowiednio dobranym pilnikiem stożkowym wyprofilowałem stożek w blanku na około cztery centymetry.Następnie dobrałem 3 szczytówki po 30-35cm z włókna węglowego i zeszlifowałem je do odpowiedniego ugięcia i miękkości i początek zeszlifowałem w stożek by idealnie wchodził w ten utworzony w blanku i osadziłem przelotki.Zabieg ten pozwolił mi na to ze szczytówki były wymienne i moglem dobrać podczas testów tą idealnie pasującą.Po przeróbce zasięg rzutów znacznie się wydłużył i kij stał delikatniejszy oraz dobrze trzymał ryby.Praca najmniejszy przynęt świetnie wyczuwalna a łowienie nim było czysta przyjemnością.Teraz tego kija nie zamieniłbym za żaden inny o tym przeznaczeniu.

HM 69 Impulse o długości 2,82 i cw 2-10g jest delikatniejszy od DRAGON HM80 Silver Demon więc co za tym wniosek jest prosty.

Stanowczo odradzam DRAGON HM80 Silver Demon 2-12 jako kij do łowienia woblerami 1-4cm(mikro wobkami ,smużakiami etc. gdyż jest on zbyt toporny to tego kalibru przynęt.

Oktawian jeśli masz szanse jechać gdzieś i oglądnąć ten kij za żywo koniecznie to zrób.

Kupując go w ciemno popełnisz błąd.

Ale jak to mówiłem to jest moje skromne zdanie

Teoretycznie smużka można założyć na każdy kij i "łowić" tylko czy na każdym kiju będzie to miało sens...

Pozdrawiam

Tomek P.

Link to comment
Share on other sites

W ciemno również bym go nie wziął. Mi ten kij odpowiada z tego względu że 8/10 wyjść na ryby wędkuję z wody i czasem nawet nie za ogromny kleń potrafi powalczyć w szybkim nurcie dlatego wolałem kij z większym zapasem mocy.

@TomekP nie wiem czemu źle Ci się rzucało tym kijem małymi woblerami, mi naprawdę latają daleko i przede wszystkim rzuty są celne. Co do smużaków to też fajnie latają ale wiele więcej nie powiem bo dopiero zaczynam przygodę z tego typu przynętami więc za dużego pojęcia nie mam:p

Jednemu ten kij nie spasuje, inny będzie nim zachwycony;)

PS. Oktawian jeśli chcesz oglądnąć sobie Demona to pisz na PW;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy