Jump to content
MilanND

Roztocze

Recommended Posts

My z Lobosem i 2 kumplami też mamy ,,zarezerwowane bilety" na Wieprz na jutrzejszy dzień. Jedziemy we 4 wiec zera może nie będzie. Gdzie dokładnie wylądujemy to okaże się pewnie dopiero nad wodą :)

No to do zobaczenia nad wodą!:)

:)Zazdroszczę wyprawy, roztocze jest piękne, mieszkałem w końcu w tych rejonach od najmłodszych lat. Napiszcie w jaki rejon śnigacie?Ja łowiłem często powyżej zalewu Rudka w Zwierzyńcu i w okolicach Szczebrzeszyna. Powo i połamania. Ps. Mój znajomy dzisiaj chodził od 7, straszna wichura, kropki niemrawe jak cholera, jedna spinka krótkiego i dwa trącenia. Pozdrawiam

Ja śmigam w okolice m.Bondyrz, a następnie Żurawnica. A w razie "W" będę improwizował. Dzięki z życzenia!

Tarło to pstrąg ma jesienią, w październiku, a na tych wodach jego okres ochronny kończy się 31.12, o północy.

Lama, szukaj naszywek PSW:) jest realna szansa na spotkanie live:)

P.S. Też tak macie, że nie potrzebujecie budzika żeby wstać na ryby. Mój dopiero zadzwoni za 30 minut a ja od 2 godzin chodze po chałupie i nie wie co ze soba zrobić. Jeszcze 10 minut i zabieram sie za prowiant:)

Edited by MilanND

No chłopaki chwalcie się, jak udał się wypad ? ;) mile widziane zdjcia:D

Ze zdjęciami to cienko będzie. Tylko kolega obronił honor kropkiem 42 cm, Lobos dwie spinki 40staków, ja spiąłem jednego podobnego i zaliczyłem wyjście 50tki ale nie trafił w wobka - niestety nie chciał powtórzyć :( Poza tym każdy z nas po kilka małych szczurów, jakieś wyjścia do przynęt i pojedyncze mocniejsze brania. Było gitarowo i miła kontrola panów z PZW Zamość.

@MilanND, nie udało sie spotkać, ale za to spotkałem wielu innych wędkarzy na swojej drodze. Jak dla mnie... trochę za dużo, ale taki urok weekendowego wędkowania. Pomimo wszystko wypad wspaniały bo Wieprz jest z.......y. Do tego dobry towarzysz i jest super. Również miałem kontrolę dwóch" smutnych panów"mówiąc delikatnie. Co do ryb...złowiłem tylko jednego kropka, ale jak dla mnie jako dla początkującego łowcy tych wspaniałych rybek to fajna sprawa. Skusiłem co prawda wielkiego pstrągala, ale zabrakło dosłownie centymetrów aby uderzył-machną mi ogonem przed nosem i wrocił do siebie. Nie mam wyjścia muszę po niego wrocić. Mój przyjaciel wrocił "o kiju", ale był również zadowolony z wypadu!!! A resztę niech dopowiedzą zdjęcia. Na chwilę wpadliśmy nad Por....rozczarowanie - nie mój klimat, nawet gdyby tam brały ogromne ryby wybrałbym ponownie Wieprz, bo jak wielu osobom wiadomo, tak na prawdę nie chodzi w tym wszystkim tylko o ryby.....:)

P.S

Dzięki za pomysł wyjazdu na Roztocze:beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

cd zdjęć...

Super wypadzik;) brakuje tylko zimowej scenerii w postaci białego puchu... tak czy siak zazdroszczę udanej wyprawy.

Gratuluję pierwszych ryb w nowym roku. Może któryś z kolegów skusi się na małą relacje na stronę główną:) Dawno nie było czegoś nowego:) Zachęcam.

Gratuluję pierwszych ryb w nowym roku. Może któryś z kolegów skusi się na małą relacje na stronę główną:) Dawno nie było czegoś nowego:) Zachęcam.

Zbieram się aby coś napisać, ale na razie brak weny twórczej. Myślę, że już do mnie idzie wielkimi krokami tak więc.... coś sie urodzi.

Pisz @lama koniecznie bo ostatnio po stronie głównej zapierniczał ze swoją tkalnią jakiś pająk:D.

Przerwa na kawę i kromkę. 4 godz lowienia i 2 maluchy na koncie poza tym kilka wyjść i zejść. Licze ze trafi sie jeszczę jakis legalny. Tlumow niema - widzialem tylko 2 os. Pozdr z nad Wieprza.

W niedzielę znowu wybieramy się na Roztocze, oby gryzły tak jak ostatnio chociaż:D

No i przyszła zima - drogowcy śpi i warunki drogowe porażka. Życzyłbym sobie i kolegom pstrąaga wielkości proporcjonalnej do prędkości z jaką właśnie zmierzamy na łowisko:)

Wypad może nieowocny w okazy, ale uznaję za udany:) Woda w normie, śniegu za kolano. Brania jakieś były, mi spadł taki na oko 40+ i jedno pudło podobnego, Milan też jeden spad podonego zaliczył i udało mu się wyciągnąć trzydziestaka, trzeci kolega wogóle nie miał kontaktu z rybką. Zero ludzi nad wodą, a wpływ na taką małą ilość brań chyba miała mooocno zimowa pogoda:D

Można powiedzieć, że pierwsze kroki za kropkami stawiałem nad Tanwią, mniej więcej od miejscowości Borowiec w górę. Niepowtarzalne okoliczności przyrody, urok rzeki i ryby. Nie mogę się pochwalić okazami, ale jak na te kilka wypadów nowicjusza, to zawsze coś się działo, wiec po prostu one tam były. I chętnie się tam wybiorę, jak tylko będzie mi dane znaleźć czas, być może z kolegami z forum :beer: Z tego co się kiedyś interesowałem, to na Roztoczu Koledzy wzięli się mocno za dbałość o swoje kropkowe rzeczki i można liczyć, że jest i będzie dobrze.

Dla tych klimatów byłem nawet skłonny narażać moje auto, na serze szwajcarskim, jaki był na odcinku około 2 km :)