Jump to content

Czyszczenie i konserwacja wędek


krs
 Share

Recommended Posts

Jak najlepiej domowym sposobem wyczyścić i zakonserwować wędki na zimę? Ja stosuję mikrofibrę + ciepłą wodę z detergentem. W sieci piszą coś o teflonie, którego niestety nie posiadam. Chętnie się dowiem czegoś więcej na temat czyszczenia i konserwacji wędek.

Link to comment
Share on other sites

Blank, przelotki i uchwyt czyścimy lekko ciepłą wodą z "EWENTUALNIE" odrobiną LUDWICZKA do tego delikatna bawełniana szmatka. Takim "roztworkiem" usuwamy wszelkie brudy następnie samą wodą bez jakichkolwiek dodatków przemywamy na zero usuwając "chemię". Delikatne zarysowania możemy usunąć pastą do polerowania lakieru samochodowego (BARDZO DELIKATNĄ) czynność tę należy wykonać bardzo ostrożnie aby nie usunąć zbyt grubej warstwy lakieru. Rękojeść korkową możemy wyczyścić ACETONEM ubytki zaszpachlować, wypolerować i pokryć preparatem do konserwacji rękojeści korkowych. Rękojeść z pianki EVA tylko ciepłą wodą bez dodatków. Na koniec blank przecieramy niewielką odrobiną oleju lnianego tłoczonego na zimno z pierwszego tłoczenia, po kilkunastu minutach wycieramy blank na zero czystą delikatną ściereczką. SUPER EFEKT MUROWANY.:rolleyes: Jeśli po każdym wędkowaniu przeczyścimy wędkę to "KONSERWACJA" na zimę będzie tylko symboliczna.

Edited by ZDZISŁAW CZEKAŁA
Link to comment
Share on other sites

Od siebie dorzucę jedynie to, aby nie zapominać o złączach wędek nasadowych;).Obojętnie czy jest to tradycyjne złącze czy typu spigot ,po prostu traktuję go niewielką ilością wosku,pocierając zwykłą świeczką.Zapobiega to szybkiemu ścieraniu się węgla a także "zakleszczaniu" się złącza.

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Panowie za odp. Z ciekawości spytam, czy gdzieś na terenie Rzeszowa można kupić preparat Cork Seal U-40 i szpachlę do korka ? W sieci w kilku sklepach jest dostępny U-40, jednak kupując jedna sztukę nie za bardzo się opłaca ze względu na "koszty" wysyłki.

Link to comment
Share on other sites

Raczej zdecydowanie nigdzie. Opakowanie Cork Seal starczy na kilkadziesiąt wędek co szpachli to używam własnej dużo mocniejszej i trwalszej. Jeśli masz tylko drobne naprawki to mogę Ci to zrobić, jeśli wola, koszt około 15,- zł. Będziesz w Rzeszowie to podrzuć rano, a za trzy godzinki gotowe do odbioru tylko wcześniej daj znać, albo odbiór przy następnej wizycie.

Link to comment
Share on other sites

Korek wyczyściłem papierem ściernym, jak na razie ubytków nie ma byt dużo. Może w przyszłym sezonie jak się bardziej posypie to się zgłoszę. Mam pytanie czy ten Cork Seal ma jakąś datę przydatności do wykorzystania ?

Link to comment
Share on other sites

@KRS - jeśli chcesz to mam oba preparaty szpachlę wood filler i impregnat cork seal. Używałem tego na wiosnę i przymierzam się do kolejnej naprawy ale się nie mogę zebrać. Wychodzi bardzo ładnie. Jeśli chcesz to mogę Ci pożyczyć bo nie sądzę żebym kiedykolwiek wykorzystał całość.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy