Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
artevilmas

Rzeka Gwoźnica

Polecane posty

Zgadzam się z Tobą. Ciągle jeżdżę po takich potokach i rzeczkach. Czasem coś się trafi większego i to nakręca wyobraźnię potem jedziesz w to miejsce i uświadamiasz sobie że to był pojedynczy przypadek. 10 -15 lat temu takie potoki skrywały ładne ryby i często były owiane tajemnica a teraz można śmiało o nich mówić bo prawie nic tam nie ma. Niestety większy potokowiec  to San , Roztocze może jeszcze kilka bieszczadzkich rzek w ich górnym biegu a takie siurki to sentyment i wspomnienia.

Na rzeki typu Gwoźnica zamiast wędki polecam piankę montażową... może być wysoko rozprężna :D 

Na gwoznicy i tak nie jest jeszcze  źle, stobnica to jest masakra pod tym wzgledem.

Dnia 20.05.2016 at 09:35, Marcin 0.18 napisał:

Wczoraj odwiedziłem tą rzeczkę. Podobnie jak na innych w tym rozmiarze . Smród, co 100 metrów bo rurka od czyjegoś domu, tony śmieci opony po traktorach. Rzeczka strasznie zarośnięta . Na trzy godziny łowienia ani razu nie zbliżyłem się do wymiaru. Przy okazji odwiedziłem sąsiednia Lubenkę potok o nieco innym charakterze ale z porządkiem i pstrągiem też podobnie czyli fatalnie.   Jedyny pozytyw to że kilka zdjęć zrobiła mi moja dziewczyna.

Ostatnimi czasy ze śmieciami nie ma takiej tragedii, a opony są jeszcze pozostałościami z kilku lat wstecz. Nie zmienia to faktu, że ryb jest tam jak na lekarstwo.

Hej ja wczoraj bylem na Gwoźnicy, jak koledzy piszą opon jest pełno oraz dużo śmieci. Ale jak chodzi o rzekę to jest super do wędkowania.

Czy rzeka Gwoźnica jest zarybiana przez PZW ? bo niestety kiepsko widzę pogłowie tej ryby. W tym roku była tragedia. Zwłaszcza jak widziałem miejscowych dziadków z robakiem i splawikiem. Parę razy wyploszylem ich, straszylem dzwonieniem na policję ale wątpię żeby coś to dało - widziałem ich jak nie lowilem, tylko samochodem przejezdzalem obok więc tam trzeba opieki steazy rybackiej !

Edytowano przez zygo

Dnia 27.11.2016 at 09:26, zygo napisał:

Czy rzeka Gwoźnica jest zarybiana przez PZW ? bo niestety kiepsko widzę pogłowie tej ryby. W tym roku była tragedia. Zwłaszcza jak widziałem miejscowych dziadków z robakiem i splawikiem. Parę razy wyploszylem ich, straszylem dzwonieniem na policję ale wątpię żeby coś to dało - widziałem ich jak nie lowilem, tylko samochodem przejezdzalem obok więc tam trzeba opieki steazy rybackiej !

Z tego co wiem to w ostatnich latach ta rzeczka nie była zarybiana, dlatego też tam nie ma ryb. Co do straży i kontroli to trzeba byłoby 24h/d żeby wszystkich przypilnowac, a tak się niestety nie da.

W którym to miejscu dokładnie się to stało :( ? Koło zajazdu magyar czy poniżej zaporki ? Są snięte ryby ? Czy w ogóle coś pływa w tej gwoźnicy po najazdach tubylców z robakami :(?

Dnia 29.11.2016 at 10:34, mike napisał:

Z tego co wiem to w ostatnich latach ta rzeczka nie była zarybiana, dlatego też tam nie ma ryb. Co do straży i kontroli to trzeba byłoby 24h/d żeby wszystkich przypilnowac, a tak się niestety nie da.

Za poprzednich zarządów Gwożnica  była COROCZNIE  zarybiana.Wiem bo systematycznie wraz z kilkoma kolegami braliśmy udział w tych zarybieniach .

Na tej rzece można już od dawna krzyżyk postawić

15 godzin temu, andgron napisał:

Za poprzednich zarządów Gwożnica  była COROCZNIE  zarybiana.Wiem bo systematycznie wraz z kilkoma kolegami braliśmy udział w tych zarybieniach .

Ok, tylko ja pisałem o obecnej sytuacji, a nie za poprzednich zarządów...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

To chyba ostatni Mohikanin . Szkoda tej rzeczki .

Na 5-6 wypadów 1 rybka i jeszcze 2 wyjścia miałem podobnej wielkości pstrągów

Mimo wszystko wybrałem się wczoraj na Gwoznicę ,4 godziny łowienia,zero brań, widziałem jednego małego pstrążka około 20 cm . Zero śladów po miejscowych robaczkarzach .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.