Jump to content

Zebrania sprawozdawcze za 2011 rok


mapet77
 Share

CZy zamierzasz wziąć udział w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w Twoim kole?  

81 members have voted

 1. 1. CZy zamierzasz wziąć udział w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w Twoim kole?

  • Tak
   41
  • Nie
   35
  • Nie wiem
   5


Recommended Posts

Tak jak w zeszłym roku, nieubłaganie nadchodzi czas zebrań w Waszych kołach. Zastanawia mnie jakie będzie zainteresowanie i frekwencja w tym roku. Tyle złych słów pada w kierunku PZW, a sami po części możemy być winni. Przecież my sami tworzymy tę organizację i wbrew opinii panującej w rzeszach wędkarzy mamy wpływ na jej kształtowanie. Wystarczy tylko pojawić się na zebraniach i pilnie wsłuchiwać się w przegłosowywane uchwały. Ja w zeszłym roku byłem pierwszy raz na takim zebraniu i już wiem, że dopóki będę w zrzeszony w tej organizacji to czynnie będę brał w nich udział.

Link to comment
Share on other sites

Ja również wybiorę się na zebranie sprawozdawcze za rok 2011 w moim kole. Wiadomo na takim zebraniu można się dowiedzieć podstawowych informacji, można zapytać, zabrać głos ewentualnie zgłosić jakiś wniosek. Na zebraniu "jedynki" pojawia się ktoś z okręgu i chyba ze straży rybackiej, zawsze można się ich popytać. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja po prostu muszę...Ale tak poważnie,to moim zdaniem powinien pójść każdy szanujący się wędkarz.Denerwują mnie pytania kolegów,dzień po zebraniu np"CO TAM BYŁO CIEKAWEGO":mad:Z resztą tak jak napisał mapet77"dopóki będę w zrzeszony w tej organizacji to czynnie będę brał w nich udział":)

Link to comment
Share on other sites

http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/55084/60/zebranie_sprawozdawcze_kola_nr_1_w_sanoku

Będzie bardzo gorąco:D

Widzę w ankiecie że dużo wędkarzy nie wybiera się na zebranie:mad: a potem jest narzekanie dlaczego tak a nie tak hmm.... ale najwięcej narzekają Ci co nie chodzą na zebrania. Więc Panowie wszyscy na zebrania do swoich kół, każdy wędkarz ma prawo się wypowiedzieć jaki by chciał zmiany bo zarządy w co nie których kołach robią tylko pod siebie a inni się nie liczą:mad:

Edited by valdi
Link to comment
Share on other sites

dopóki będę w zrzeszony w tej organizacji to czynnie będę brał w nich udział":)

@piter to tak jak z wyborami... a frekwencja jaka jest każdy widzi. Ja osobiście w każdych biorę czynny udział.

Na szczęście zebrania nie są obowiązkowe jak pochód 1-majowy za dawnych czasów. Odbywają się bo muszą. Taki statut. Osobiście nie biorę w nich udziałów od kilku lat ze względu na to, iż w tym czasie mam o wiele więcej ciekawych rzeczy na robienie a czasem po prostu na termin w jakim się odbywają (zazwyczaj w moim macierzystym kole jest to niedziela, godz.: 11-12) i ze względu na zamieszkanie (za dawnych lat żadnego nie opuściłem). Jak każdy poklnę pod nosem przed opłaceniem składek narzekając na wszystko a w szczególności na PZW, a później i tak opłacę co muszę bo lubię posiedzieć nad wodą... Tak już jest w naszym Kochanym Kraju.

Edited by rrs1914
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Zebranie to jedyna okazja kiedy każdy może wypowiedzieć swoje racje oficjalnie. Może zgłosić propozycję swojej uchwały. Najlepiej już wcześniej sobie taki pomysł sformułować na piśmie aby potem komisja uchwał jej nie wypatrzyła poddając pod głosowanie. Właśnie na zebraniu decyduje się o tym jak w tracie roku będzie pracował cały zarząd. To najlepszy czas na to aby zmieniać stare przywary i wpuścić trochę "świeżego powietrza".

Dziwię się że tak niewielu wędkarzy bierze udział w zebraniach a tak wielu narzeka na skostniałość PZW. A jak może być inaczej kiedy uchwały podejmują emeryci?

A propozycję uchwały może poddać każdy wędkarz nie tylko działacz.

Naprawdę lepiej wypowiedzieć swoje żale na sali jak nad wodą.

Link to comment
Share on other sites

Dużo spraw poruszanych, warto było się wybrać. Zależy co Cię interesuje.

Kilka z nich to:

- zmniejszenie obrębu ochronnego na rzece Ruda (Młynówka) z 400m do 50m;

- połączenie koła 22 i 23 w jedno koło wędkarskie;

- pozwolenie na odłowienie lub rekompensata za ryby ze zbiornika Poręby Rzochowskie;

- rekompensata za ryby zabite przez wydry żyjące na stawach Rzemień i w rzece Tyszymka;

- uzyskanie porozumienia na Wisłę, która przepływa przez nasz powiat; na zbiornik zaporowy Chańcza i podtrzymanie porozumienia z Okręgiem Tarnobrzeg;

- nabycie nowych wód do łowienia (Wojków, Przecław, Rzemień);

- rozdzielenie opłat (wody górskie, nizinne);

- pozwolenie na przetrzymywanie ryb do czasu ważenia na stawach 1 i 2 w Rzemieniu;

- i inne.

Link to comment
Share on other sites

Na władze naszego koła to nie ma co narzekać, ale decyzje zapadają na wyższych szczeblach naszej "kochanej" organizacji, a tam to trudno cokolwiek wskórać bo albo odrzucają wnioski, albo brak jakiegokolwiek odzewu.

Niektóre to tematy z dyskusji, a niektóre to postulaty do Zarządu Okręgu, który o wszystkim decyduje. Nie notowałem więc wszystkiego dokładnie nie pamiętam.

Edited by pah
Link to comment
Share on other sites

No to pozostaje trzymać kciuki że chociaż jedna rzecz przejdzie pod głosowanie :beer:

Z ciekawości, o jaką wodę chodzi w Przecławiu???

Jeżeli podczas dyskusji na zebraniu sprawozdawczym nie został zgłoszony konkretny wniosek o podjęcie uchwały w jakimś temacie i potem projekt uchwały nie został przegłosowany to zarząd koła nie ma obowiązku potem pracować nad głosami z dyskusji. Inaczej mówiąc jeżeli na zebraniu nie zostanie przegłosowana jakaś konkretna uchwała o konkretnej treści to "musztarda po obiedzie." Zebranie rozlicza zarząd z realizacji przegłosowanych (podjętych) uchwał. Dlatego wcześniej pisałem aby idąc na zebranie przygotować sobie projekt uchwały w temacie który jest bliski danemu miejscu.

Leżajsk również jest już po zebraniu. Materiały (sprawozdania z działalności za ubiegły rok i uchwały) w niedługim czasie znajdą się na stronie Koła. Warto więc tam zaglądać.

Gościem na naszym zebraniu był Prezes Okręgu co warto odnotować. Przy okazji wyjaśnił pewne sporne kwestie które dla wielu wędkarzy są trudne do zrozumienia.

Padły dwie propozycje uchwał odnośnie wymiaru górnego i niestety zostały przegłosowane negatywnie - szkoda. Dało się zauważyć że niektórzy nie rozróżniają pojęcia wymiaru ochronnego od wymiaru górnego.

Podobny los spotkał uchwałę o stworzenia obrębu ochronnego na rzece San w miesiącach zimowych w miejscach grupowania się ryb. Wszyscy wiedzą jaka rzeź tam się odbywa. Niestety zebranie odrzuciło projekt uchwały chroniącej zimowiska.

Nie przeszła również uchwała o refundacji kosztów opłat dla nowo wstępujących młodzieżowców. (100%zniżki na początek dalej tradycyjna ulga)

Przeszły natomiast uchwały zgłoszone x lat temu oraz raptem dwie nowe:

Pierwsza to uhonorowanie wędkarzy ze stażem 30 i 50 lat w kole, druga to limit jednego karpia dziennie ze zbiornika Floryda. Pozostałe zbiorniki zgodnie z regulaminem.

Frekwencja jak zwykle poniżej 10% ilości członków z czego znakomita większość wiekowo już zaawansowanych.

No i to co najważniejsze mamy nowego prezesa Koła którym został kol. Andrzej Dąbrowski. Funkcję tą będzie pełnił do końca bieżącej kadencji, czyli do zebrania sprawozdawczo-wyborczego co będzie miało miejsce w przyszłym roku.

Edited by wifer
Link to comment
Share on other sites

Ja niestety w tym roku tez nie mogłem być :mad: w zeszłym roku bylem ale w większości były "betonowe dziadzie" ale.... w przyszłym zbieramy 30-40 chłopa ( co nie łukaszz ;d) i wszędzie zrobimy no kill'a :rolleyes: ehhh to by było :rolleyes: nie no żart, ale wymiary górne naprawdę by się przydały.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda że w Leżajsku tak wyglądają zebrania. Co prawda do Leżajskiego koła jeszcze nie należę ale a racji że już jakiś czas tu mieszkam to w tym roku postanowiłem się przenieść. Tak naprawdę to wędkuję od niedawna i o wielu realiach działalności PZW nie zdawałem sobie sprawy. Nie wiem ile osób liczy Leżajskie koło ale myślę że 10% członków możemy zebrać na tym forum lub wśród swoich znajomych i przegłosować najistotniejsze uchwały. Zresztą na forum możemy wspólnie podawać swoje pomysły uchwał i po wspólnych konsultacjach wybierać najlepsze. Do następnego zebrania mamy jeszcze trochę czasu i kto wie, może będziemy w stanie zrobić coś pożytecznego dla naszych wód :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy