Jump to content
wiechu

Koguty - wykonanie i ocena przynęt

Recommended Posts

Moje kogutki zrobione na wilcza wole, rapala pozostawiam ci je do oceny.

Cóż,mnie maluczkiemu oceniać robotę innych:D.Najlepszą ocenę wystawią same sandacze;).Koguty pierwyj sort:beer:.Nic dodać ,nic ująć;).Jedyne co bym w nich zmienił to "wielkość" i gęstość kryzy.Nitki trochę krótsze a sama kryza gęściejsza.Lepiej łapie osad denny a po tym oceniamy na jak twardym dnie łowimy.Ale to już szczegół;).

P.S.Widzę że klan "koguciarzy" systematycznie się powiększa ,to bardzo dobrze:) a więc zapraszam do dalszej dyskusji na temat tej przynęty ale również do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat połowu sandaczy na koguty.Wiedzy nigdy za wiele;).Oczywiście namawiam wszystkich do racjonalnej gospodarki sandaczowej;).Żeby je łowić ONE po prostu muszą być!

@rapala - widziałem u kolegi ( grunciarza ) ciekawa formę do odlewania ciężarków - zrobiona podobną metodą jak 'my" robimy czyli kulka+młotek. Tylko ,że gość robił to w kawałku stali :cool: .... forma "wieczna" .....

Sposób podobny do naszego wbijania w aluminium...... tylko , ze on ( notabene spawacz z zawodu ) nagrzewał do czerwoności miejsce "wbijania" i zimna kulka szła jak w masło.....

Edited by wiechu

Ciekawy sposób;) dysponując palnikiem acetylenowym albo dojściem do kowala można by było się pokusić o takie wykonanie.Na pewno mniej roboczogodzin poświęconych na walenie młotem i operowanie pilnikiem:D.Niemniej jednak formy z aluminium są równie wytrzymałe a do zrobienia w sumie ,w domowych warunkach.W tych,które posiadam odlałem kilka tyś. główek i nie zaobserwowałem jak dotąd jakiegokolwiek zużycia.Prawdę powiedziawszy,brakuje mi ze dwie gramatury główek tak ze może w sumie pokuszę się o takie wykonanie;).Patencik jak najbardziej godny uwagi:beer:.

Sorry za post pod postem ale...Dla tych ,którzy mają trudności z łowieniem na koguty;).Szybka lekcja łowienia z opadu:D

Koguty to także pozyskiwanie "materiału" do produkcji tych przynęt w tym wiskozy,która obecnie jest coraz trudniej dostępna.Jeżeli ktoś ma jej za dużo albo dublujące się kolory a chciałby WYMIENIĆ na inną to proszę o wrzucanie tutaj swoich ofert.Jeżeli ktoś wyczai na portalach chęć sprzedaży takowej włóczki może też tutaj wkleić link.A nuż się komuś przyda.

Edited by rapala

Sorry za post pod postem ale...Dla tych ,którzy mają trudności z łowieniem na koguty;).Szybka lekcja łowienia z opadu:D

He he he, z podwójnego podbicia powinien jechać:D:D:D Niezły kozak na tym filmiku...

W takim razie jutro przeszukuję dom bo gdzieś takie kłębki włochate widziałem;)

A jakby ktoś miał za dużo koloru białego i żółtego to chętnie zamienię za czerwony i oliwkowy:D

Później przeglądnę moje zapasy i zobaczymy co można będzie wymienić:D.

Edited by rapala

Zamienię z 50m białego na czerwony ....... jeśli jesteś @dzięcioł chętny daj znać na PW

Wymienię najchętniej na biały:D kolory,wiskozę zamieszczoną poniżej.Nie szarżując na początek powiedzmy po 10m ( co pozwala na wykonanie ok 14 kogutów ) z koloru ,ewentualnie kwestia dogadania się.Wszelkie oferty:D kierować na PW.

Mogę również wymienić główki do kogutów za wiskozę;).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by rapala

A ja dzisiaj miałem trochę czasu i popełniłem dwa takie cudaki:

Witam dzisiaj troszkę się nudziłem i wykonałem pierwsze koguty (jeżeli to coś można tak nazwać:D). Zrobiłem je na główkach jigowych. Wykorzystałem piórka z bażanta i troszkę sierści z lisa. Proszę o opinie :D czy coś z tego będzie czy nadają się tylko do kosza :D

pozdrawiam

Eleganckie kolego jigi "skręciłeś" ...Jednak to nie są koguty :)

pozdrawiam

no właśnie tak tez myślałem ze to są bardziej jigi niż koguty ale myślę ze i tak do tego tematu się nadają aha i jeszcze jedno jeżeli miał by ktoś jakieś linki pomocnicze do robienia kogutów- jigów to bym był bardzo wdzięczny

pozdrawiam

a co koledzy sądzicie o moich kurakach? Gdyby się komuś spodobały to jest mozliwa zamiana na coś innego (woblery itp.)

A to dzisiejsze puchowce może pod szczupaka ale haki typowo sandaczowe!

Edited by uchal

W budowie kogutów kolego robisz błąd w ustawieniu uszka - u Ciebie są pod kątem 90 a mają być pod 45..... a tak poza tym OK :beer:

Wydaje mi się że są to główki jigowe z obciętymi kolankami haków i tym sposobem "przystosowane" do kogutów,...chociaż wyglądają na odlewane...ale mogę się mylić:).

Edited by rapala

koguty na pierwszym zdjęciu są odlewane i mają uszko pod kontem 60 stopni

Mogę również wymienić główki do kogutów za wiskozę;).

a czy interesują cie głowki 11 gramowe? Ewentualnie odkupił bym kilka metrów czerwonej i niebieskiej! :)

Główki do kogucików sam odlewam tak że ich nie potrzebuję;).Co do wiskozy to pisz na PW to się dogadamy.

3 kogutki jeszcze na sandacza Solinskiego 2011