Jump to content

Klej do łączenia poliwęglanu z pianką


apioo

Recommended Posts

Tak trochę z innej paki, mam parę sieków w których obluzował się ster, macie jakiś sprawdzony klej trzymający poliwęglan z pianką?:)

Ja używam cyjanopanu może nie jest idealny ponieważ jest mało czasu na zamocowanie steru ale spojone miejsca trzymają długo

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zna ktoś klej którym podobnie jak kropelką można szybko wkleić ster na łowisku, ale żeby nie wiązał w 2-3sekundy tylko np 15 czy 20?:)

- - - Updated - - -

Oczywiście może być i dłużej, byle godzinę nie wiązał i nie trzeba było 2 składników mieszać ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie ma takiego kleju. Jednak na łowisku można się poratować. Jest to sprawdzony mój sposób. Najlepsza jest zapałka, bo jest sucha. Możemy użyć też kawałek suchego drewienka, którego na łowisku nigdy nie brakuje. Nożem strugamy cieniutki plasterek i wciskamy go pod ster, tak aby ster ustabilizować. Woda zrobi za nas resztę. Drewienko napęcznieje i usztywni ster na tyle że z biedą na dzień wędkowania wystarczy. Jeżeli jest to w tym dniu wobler jedynie skuteczny warto spróbować. Później w domu możemy wkleić stosując klej DISTAL

Link to comment
Share on other sites

niestety tylko cyjanoakryle tak szybko wiążą, lepiej sobie na łowisku zabawy z klejeniem, smarowaniem i naprawianiem odpuścić - z reguły źle się to kończy... lepiej przygotować sobie zapas :)

Pm

Ewentualnie poxipol 10 min

Link to comment
Share on other sites

Na łowisku używana, uszkodzona przyneta jest zazwyczaj namoczona wodą. Wtedy wszelkie próby klejenia są bezsensowne. Sposób z zastosowaniem przysłowiowej "drewnianej drzazgi" jest dobry. Po przyjeździe do domu suszymy wobler w temperaturze pokojowej i na drugi dzien kleimy ster najlepiej dwuskładnikowym żywicowym typu np.poxipol. Sam używam sprawdzonego w bojach poxipolu, który zgodnie z instrukcją łączy już w 10 minut.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy