Jump to content
Dzienciol

Zalew Rzeszowski

Recommended Posts

Ornitolog to też ekolog? Jesli broni swoich interesów tzn  Ptasich to chyba tak. Zapewniam was, że osoby związane z podgladaniem i ochroną ptaków regularnie zaglądają nad zalew jak i Wisłok. Znam kilku osobiście i wiem, że niemal codziennie się kręcą w terenie. :) Niestety ciężko pogodzić interesy wszystkich obecnych.

44 minuty temu, rafaello napisał:

A widział ktoś tego orzecha na zalewie ?

Od cholery - zwłaszcza na "zatoce" przy kortach.

Widocznie nie potrzebuje aż tak specyficznych warunków,wystarczy go przerzucić na pobliskie starorzecza i będzie sobie rósł w spokoju ku uciesze ekologów.

Czasami mam wrażenie że to chwast :). Co ja się tego naodczepiałem tego roku :)

Ta kotweka orzech wodny, występuje też w Wisłoku poniżej zapory.

Wygląda na to, że w przyszłym roku odmulanie dojdzie do skutku. Ten rok trzeba spędzić w 100% na zalewie, czy z brzegu czy z łodzi. Jeszcze żeby po odmulaniu był zakaz łowienia przez rok i wtedy będzie można połowić normalnie. Ciekawe też ile wody zostanie uwolnione od trzcin? I jaki będzie zakres prac? 

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,22904403,sa-pieniadze-na-odmulanie-zalewu-w-rzeszowie.html

Może tegoroczny wpis o no kill na Zalewie w zezwoleniu to sondowanie reakcji i nastroi. Niestety larum wielkie się zrobiło, a mnie i znajomych ten zapis ucieszył bo to byłby milowy krok dla Naszego Okręgu i szansa żeby z czasem zaistnieć ogólnopolsko pod względem turystyki wędkarskiej.

Sądzę, że miasto zyskałoby na turystyce wędkarskiej i to bardzo dużo. Wkońcu nasz sport zrzesza najwięcej ludzi na całym świecie, więcej niż piłka nożna :D

Myślę także, że gdyby naciskać na zarząd można by też stworzyć kolejny No-kill. 

2 godziny temu, Piotr Rabczak napisał:

Może tegoroczny wpis o no kill na Zalewie w zezwoleniu to sondowanie reakcji i nastroi. Niestety larum wielkie się zrobiło, a mnie i znajomych ten zapis ucieszył bo to byłby milowy krok dla Naszego Okręgu i szansa żeby z czasem zaistnieć ogólnopolsko pod względem turystyki wędkarskiej.

Piotr nie tylko Ciebie ucieszył ten zapis w moich kręgach 90% znajomych się ucieszyła a to dużo a jeśli chodzi o turystykę to tylko gonić do Ferenca z pomysłami takimi jak slip dla Łodzi i tym podobne ....

Rozumiem że zalew Rzeszowski to teraz no-kill?

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/23579/wykaz_wod_pzw_okregu_w_rzeszowie_udostepnionych_do_wedkowania_w_

"

Zbiornik Rzeszów od zapory do cofki zbiornika w m. Zwięczyca – ujęcie wody dla m. Rzeszowa.

Łowisko no-kill zakaz zabierania i przetrzymywania ryb w tym martwych. (Nie dotyczy zawodów wędkarskich)."

Już gdzieś była dyskusja na ten temat i okazało się, że niestety nie jest to łowisko NO-KILL

Pytanie podszyte odrobiną zawiści:) 

Od dłuższego czasu jadąc do pracy i wracając z niej widzę wędkarzy okupujących brzeg zalewu od strony ul. Grabskiego  (naprzeciw WSK). Nie dość, że nie łowię, to nawet nie wiem co i jak:D

Ktoś się orientuje? 

Dzieje i to całkiem nieźle, tydzień temu masa linów takich 40+ i wzdręgi 30+:D spławiczek na lekko

@hybel78 mógłbyś powiedzieć nawet na PW od której strony łowiłeś te liny? Z góry dzięki! :beer: