Jump to content
Dzienciol

Zalew Rzeszowski

Recommended Posts

Napiasalem ze powinien byc przebadany. Zakaz lowinia na  zywca nie zlowionego w zbiorniku na ktorym lowimy podejrzewam ze jest od tego zeby wlasnie nie wpuscic dziadostwa do wody. Poza tym zarybia sie tylko karpiem okoliczne żabniki. Jak ktos juz w innym poscie napisal rzeki sa nie zarybiane i powinny byc gratis do karty.

Wiec z calym szacunkiem odpier.... sie od rzek i lowcie sobie te karpie na żabnikach. Moim skromnym zdaniem nie mozna przenosic ryb miedzy zbiornikami czy rzekami poprawcie mnie jak sie myle.

Co do twojego pytania mysle ze kazde gospodarstwo hodowlane jest pod nadzorem inspekcji weterynaryjnej.

1. Rzeki są zarybiane, dlatego  ośrodki zarybieniowe produkują narybek ryb reofilnych.

2. Przedsiębiorstwa zajmujące się akwakulturą  nadzór stanu zdrowia ryb realizują we własnym zakresie, na własny koszt i w sposób dostosowany do danego typu produkcji.

Wprowadzać ryby na rynek w celu chowu, hodowli i odnowy populacji mogą kiedy: nie wykazują objawów chorobowych, pochodzą z gospodarstw, w których nie stwierdzono podwyższonej śmiertelności, nie powinny zostać zabite lub poddane unieszkodliwieniu w związku ze zwalczaniem chorób zakaźnych :)

Pany nie plujcie jadem na siebie 😊. Prawda jest taka, że karp zdominował okręg rzeszowski i jak narazie nic tego nie zmieni, a tym bardziej naciski wędkarzy łowiących inną metodą niż gruntowa. Jak to powiedziała pewna osoba "porostu nie umiemy łowić w rzekach oraz mało nas łowi okręgu Rzeszów" 

Karp od wielu lat dominuje w zakupach PZW, a powód jest jeden - zmniejszone zainteresowanie konsumentów, przy dużych możliwościach produkcji. Po prostu gdzieś to trzeba sprzedać. Ja też lubię czasem na karpia pojechać - chociaż gdybym miał do wyboru dobre łowisko z dużym linem, to nawet bym się nie zastanawiał. Generalnie 99% ryb wypuszczam, ale ostrzegam wszystkie karpie z Wisłoka, żeby raczej nie przepływały w pobliżu mojego haczyka :/

Ja tak ostrzegam dorsze, ale jeszcze żadnego nie złowiłem :)

Coraz mniejsza szansa, że złowisz...

Gratulacje ale zdjęcia ryb w okresie ochronnym nie można publikować.Mnie się czepiali to teraz ja się czepiam :D

1 minutę temu, TOmaSZ napisał:

Gratulacje ale zdjęcia ryb w okresie ochronnym nie można publikować.Mnie się czepiali to teraz ja się czepiam :D

Okres ochronny suma do 31 maja. Ale fakt, widać że ryby z łowione wcześniej. 

Przyłów podczas lowienia szczuplych. :)

Na lekki sining zabawa przednia :) 

Czy na zalewie od strony, żwirowni gdzie jest ten plac zabaw i mniejsze oczko wodne zaraz przy brzegu zalewu, da radę połowić czy trwają tam prace wydobywcze? Jutro rano bym wyskoczył przed pracą.