Jump to content

Imadło do kogutów


seba6666
 Share

Recommended Posts

Śmiało się nadda , a jak z czasem będziesz potrzebował czegoś bardziej precyzyjnego to je zastąpisz lepszym modelem a to będziesz mógł wykorzystać do chwytania np. woblerów w celu pryśnięcia go sprayem .

Link to comment
Share on other sites

Tu nie chodzi o precyzję ale o sam mechanizm zacisku oraz jego siłę.Przy główkach powyżej 20g zaczynają być problemy ze stabilnością mocowania nie mówiąc już o ciężkich kogutach.Druga sprawa to sam temat jakości i wykonania,który jest mocno dyskusyjny.Temat przerabiałem ale decyzja zawsze należy do zainteresowanego;).

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem ale cię kolego @rapala , kiedyś kupiłem sobie wypasione imadełko i wywaliłem za nie sporo kasy , nie mogę na nie narzekać jakość jest ok ale używam je pare razy w roku .Mam kolegę co kupił sobie podobne imadełko z takich tanich i też mu się sprawuje i w cale nie odbiega dużo mocą zacisku i nasunęło mi się pytanie czy był sens wydawać tyle pieniędzy ?

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem.Jeżeli ktoś potrzebuje imadełka do kręcenia much,jigów czy lekkich kogutów i będzie go używał sporadycznie to jeszcze mogę się zgodzić z tym że szkoda przepłacać.Ale tak jak pisałem ,temat przerabiałem.Imadełko z linku kolegi wytrzymało ok.miesiąca a kiedy kręcenie kogutów stało się co najmniej "męczące",byłem zmuszony do zakupu imadła,które zapodałem.W sumie kosztowało mnie ono ok.120 zł.:D (doliczając poprzednie) a dla tego to piszę aby kolega uniknął bezsensownego wydatku.

Link to comment
Share on other sites

Miałem to tańsze imadełko i bardzo szybko wymieniłem na inne, na waśnie takie jakie podał w linku kol @Rapala. Jest solidniejsze, wygodniejsze, lepiej trzyma haka. Do małych muszek nawet było dobre, ale przy większych przynętach już nie dawało rady.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy