Jump to content

Zalew Myczkowce


dzidowski
 Share

Recommended Posts

Praktycznie to samo co na solinie,górny odcinek od mostu do kamieniołomu w bóbrce należy do wód górskich,można tam złowić troć lub ładnego pstrąga.Oczywiście przepisy takie same jak na wodach górskich.Od kamieniołomu woda nizinna.Zalew myczkowiecki był nawet pierwszy zbudowany niż soliński.Sam osobiście wędkowałem tam kilka razy ze spiningiem.Złowiłem szczupaka 65cm i kilka okoni.Myślę ze w tym roku też odwiedzę to łowisko,na solinie +taki że tam mam łódkę i tam głównie łowię.

Edited by nsevo
Link to comment
Share on other sites

Wędkowałem tam kilka lat temu będąc na wczasach w Myczkowcach. Łowiłem tylko na spinning, trafiały się naprawdę ładne okonie. A z tego co zaobserwowałem, to "grunciarze" łowili naprawdę piękne leszcze. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

.Oczywiście przepisy takie same jak na wodach górskich.

Nie do końca, wymiar ochronny pstrąga wynosi 40cm, poza tym zwiększono odcinek górski. Teraz woda nizinna rozpoczyna się dopiero od "Andrzejówki". A dokładnie, jak napisał niżej ZDZISŁAW CZEKAŁA, od tego miejsca dopuszczone są przynęty naturalne.

Edited by marekn
Link to comment
Share on other sites

Praktycznie to samo co na solinie,górny odcinek od mostu do kamieniołomu w bóbrce należy do wód górskich,można tam złowić troć lub ładnego pstrąga.Oczywiście przepisy takie same jak na wodach górskich.Od kamieniołomu woda nizinna.

Kolego jak podajesz informacje na forum to niech będą one PRAWDZIWE i nie wprowadzają w błąd. CAŁY zalew Myczkowce jest wodą GÓRSKĄ. Od mostu w Solinie do granicy między miejscowościami Bobrka i Myczkowce, mniej więcej na wysokości Andrzejówki (dużo niżej niż kamieniołom), przynęty sztuczne. Zakaz spinning-owania od 01.09. do 31.01. Lipień okres ochronny od 01.01. do 31.05. Pstrąg potokowy wymiar ochronny 40 cm. Poniżej Andrzejówki do zapory w Myczkowcach wszystkie przynęty. Lipień okres ochronny od 01.01. do 31.05. Pstrąg potokowy wymiar ochronny 40 cm. Oczywiści obowiązują przepisy wód górskich (jedna wędka i od świtu do zmierzchu).

Link to comment
Share on other sites

Kolego jak podajesz informacje na forum to niech będą one PRAWDZIWE i nie wprowadzają w błąd. CAŁY zalew Myczkowce jest wodą GÓRSKĄ.

:beer:Dzięki za info Zdzichu,ale gośc,który pisał przed Tobą miał chyba wiadomości z przed kilku lat,więc się nie złośc :beer:

Link to comment
Share on other sites

Może nie z przed kilku lat bo nowy informator jest od 2012r na który nie popatrzyłem jeżeli chodzi o myczkowce za co przepraszam.Wymiar pstrąga 40cm był i jest nadal.A gdzie jest granica też ciężko wywnioskować czytając tylko wykaz ,,Od mostu w Solinie do granicy między miejscowościami Bobrka i Myczkowce,,

Nie każdy wie gdzie jest jakaś andrzejówka i nie jest opisana w informatorze.

Oczywiście jest możliwość usunięcia mojego postu na forum i podania dokładnych informacji bez bulwersacji i sam dziękuje również za info,jako że wędkowałem tam 2 lata temu i tak jak pisałem granica była do kamieniołomu w bóbrce.

Link to comment
Share on other sites

Od czerwonego w stronę zapory. Jak łatwo rozpoznać to miejsce gdy się już będzie nad wodą? Tu gdzie zaznaczyłem na czarno jest płycizna porośnięta roślinami wodnymi (m.in moczarką) i od niej w stronę zapory jest woda nizinna.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

W zeszłym roku w informatorze był błąd. Napisane było że woda górska kończy się poniżej kamieniołomu w Bóbrce a kilka stron dalej że od Andrzejówki. Nie doczytałem tego drugiego i byłem kawałek dalej za kamieniołomem. Przyszła straż i mi to wytłumaczyła że jest błąd i to tylko upomnienie ale następny raz już będę normalnie traktowany. W rejestrze wpisałem to na wody górskie. Strażnik oznajmił mi że właśnie poniżej Andrzejówki mam wpisywać w rejestr w wody nizinne.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzisiejszy rekordzik mierzył 58cm i skusił się na woblerka 6cm w kolorze pstrąga. Emocji nie brakowało na żyłce 0,16:D:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • rapala locked this topic
  • krs unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy