Jump to content

Recommended Posts

Witam. Czy młyn w Ociece dalej puszcza więcej wody czy już wszystko wróciło do normalnych stanów?

Klimatycznie na Tuszymce:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Dzielni melioranci zabrali się za "konserwację" Tuszymki.

Przetarg

W skrócie planują(w zależności od odcinka):

- wykoszenie skarp wraz z wygrabieniem

- wykoszenie dna z wygrabieniem

- wycinanie zakrzaczeń z wywozem

- usuwanie zatorów z gałęzi, śmieci z wywozem

- ścinanie drzew z wyciąganiem na brzeg

- remont jazu

Powinny rozdzwonić się telefony w Okręgu PZW  w Rzeszowie. Ratunek dla tej rzeczki to tylko kontrole PSR. Każda inna działalność niż pozostawienie Tuszymki samej sobie przyniesie Jej zagładę ,,końcową".

Ja po cichu liczę na unieważnienie przetargu ze względu na brak chętnych albo zbyt wysokie ceny ofert.

Pod względem wędkarskim nie jest to jakaś olbrzymia strata, ale daj meliorantom palec a za kilka lat zjedzą całą rękę. Najbardziej szkoda mi tego odcinka 27+056 do 32+435(odcinek w  lesie bratkowskim). Ryb tam zbyt wiele nie ma, ale kilka lat temu widziałem raka. Pewnie można by próbować zatrzymać "konserwacje", ale musiałbym jakoś udokumentować ich obecność a złapanie raka nie jest takie proste- chyba, że ktoś zna jakąś skuteczną i legalna metodę?

Z drugiej strony gdyby prace ograniczały się do usuwania śmieci z zatorów to nie miałbym nic przeciwko bo ich ilość w tym roku rekordowa.

Podobny zakres prac był na tej rzeczce, także można się spodziewać najgorszego!:(

Totalnie nie rozumiem tego jaki ma sens robienie takich "kanałów" z pięknych rzek w okolicach gdzie nie żadnego uzasadnienia. Po wykonaniu tego typu prac z pięknej dzikiej rzeki powstaje coś co przypomina kanał burzowy... . Czy to ma jakieś uzasadnienie ?

Związek PZW RZESZÓW trzeba ,,nękać" oni są umocowani w naszym imieniu aby takie ,,inwestycje" blokować...... Dzwonić, odwiedzać, manifestować!!!!!!

11 godzin temu, tomek85 napisał:

Związek PZW RZESZÓW trzeba ,,nękać" oni są umocowani w naszym imieniu aby takie ,,inwestycje" blokować...... Dzwonić, odwiedzać, manifestować!!!!!!

Każdego dnia na stronie Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych pojawiają się nowe przetargi na "konserwacje" rzek w województwie podkarpackim. Wiele z nich należy do PZW a mimo to nie kiwnęli nigdy palcem. W tym wypadku będzie podobnie.

Byłem w tym roku dwukrotnie nad Tuszymką. Chciałem złowić pierwszego w życiu  pstrąga na muchę. Przed sezonem byłem pewien sukcesu a tymczasem zasypało piachem niemal wszystkie moje miejscówki. Tam gdzie była woda do pasa teraz jest kilkadziesiąt centymetrów mniej i można liczyć co najwyżej na klenika.

Dnia 10.08.2017 o 09:35, bosy napisał:

Podobny zakres prac był na tej rzeczce, także można się spodziewać najgorszego!:(

Gdzie masz taką tuszymkę ?  Nie było nic takiego..

Panowie jak tam z lodem na Tuszymce poniżej Kamionki ?

Dzisiaj takie małe kleniki z powierzchni  na płytkiej wodzie.Zabawa przednia.

Miałem coś większego na kiju ale jak  na Tuszymce  często rybki są sprytniejsze:)

Można śmiało ruszać nad rzeczkę.;)

Ten odcinek powyżej Cierpisza też do sprawdzenia,wydaje się ciekawy:)

Jest lód na Tuszymce?Widział ktoś rzeczkę?Pozdro

Wczorajszy grudniowy dzień na Tuszymce mile zaskoczył :)Rybki aktywne jak na ta porę roku.Dużo wyjść powierzchniowych.

Łowiłem muchami na spining parę kleni i okoni udało się wydłubać.Do tego ładne okoliczności przyrody wiewiórki jastrzębie.Jeszcze ładnie jest nad tą rzeczką.Oby tego nie zmieniono w jakiś sposób...

W dniu 25.04.2017 o 16:36, ORINOKO napisał:

Witam. Czy młyn w Ociece dalej puszcza więcej wody czy już wszystko wróciło do normalnych stanów?

Gratuluję 

Taką wątpliwość mam (może za bardzo się wczytuję w dokumenty PZW :) ), ale w wykazie wód Okręgu Rz Tuszymka jest udostępniona do wędkowania:

"Tuszymka powyżej zb. Cierpisz  wraz z dopływami, Tuszymka poniżej mostu drogowego 50 m w m. Kamionka do progu przy młynie w m. Ocieka."

Dalej od progu Ocieka do ujścia jest górska - to wiem, ale co między zbiornikami Kamionka i Cierpisz? Według opisu ten odcinek nie jest udostępniony, chyba że ja to źle rozumiem :unsure: w każdym razie, dzięki z góry za wyjaśnienie.

P.S. Zdaje się, że kiedyś Tuszymka była górska od Kamionki, teraz jest od młyna do ujścia, ale to tak na marginesie.

Edited by Suwek