Jump to content

Recommended Posts

• 4 months later...

A co to za szajs płynie?wygląda jak zwykła kawa z mlekiem po opadach, ale chyba takich opadów nie było? czy to może z budowy autostrady lub innej drogi taki zajzajer w wodzie się pojawił?:confused:

Byłem w lesie powyżej zbiornika Cierpisz 28.12.2011 woda byla lekko trącona...ale teraz to dramat, pewnie w rezerwacie Zablocie cos narobili bo tam kopią żwir na autostrade i pewnie jakimś rowem plynie to bagno do tuszymki

szkoda tej rzeczki bo to naprawde atrakcyjne miejsce, i troche mnie to dziwi, ze nikt nic niewie na ten temat a wystarczyło by tylko wybrac się w górę rzeki ,(po nitce do kłębka) a winowajca sie znajdzie,

Z tego co dowiedziałem się to starostwo ropczyckie 4 stycznia powiadomiło Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska,powiadomiony jest też zarząd wojewódzki PZW w Rzeszowie itd.Sprawa jest już dobrze nagłośniona i myślę,że nie długo dowiemy się więcej:mad:Jedni mówią,że to przez spłuczkę piachu pod autostradę,a inni,że przez budowę jakiegoś gospodarstwa agroturystycznego z dużym stawem.Tak jak pisałem,musimy czekać.:mad:

Ja się wybieram,póżniej dam info

Czekam intensywnie na info o stanie rzeczki kolego seba, gdyż to jeden z moich ulubionych dzikich ciurków.

Edited by Siksa

Do Poręb Kupieńskich rzeka jest ok, na polanie w lesie gdzie obok są stawy w Rezerwacie Zabłocie wpływa( kanał,rzeczka zupa),która była rególowana nie dawno przez kopare i...tak oto płynie sobie zupka do Tuszymki.Nie doszedłem do końca rzeczki zupy,ale wydaje mi sie,że wypływa z tych stawów na Zabłociu,a tam kopią chyba piach pod autostrade...

Trudno w takiej wodzie zauważyć cokolwiek... Przy takiej ilości zawiesiny, mułu niosionej przez wodę boje się, że ryby i tegoroczna ikra mogą nie przetrwać. Ryby miały jeszcze jedno wyjście - spłynąć do wisłoki. Taka piękna rzeczka...

Bardziej bym się obawiał tego że ryby a w szczególności pstrąg nie spłyną gdyż pilnował na pewno gniazda z ikrą.Jeśli chodzi o ikrę to na pewno nic z niej w tym sezonie,jestem dobrej myśli ze rybki zostaną.